buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: תופעות לבירור נוירולוגי

תופעות לבירור נוירולוגי לפני 11 שנים 4 חדשים #430

• מתעניין
  • מתעניין's Avatar
שלום לך,
יש לי תופעות שחוזרות אחת לכמה ימים/שבועות למשך תקופה משתנה (בין כמה שעות ליום-יומיים).

התופעה היא של פתאום קפיצה של כל הגוף, כאילו מישהו הבהיל אותי, זה לא שהידיים או הרגליים קופצות ועושות תנועות בלתי רצוניות אלא כאילו מצב ההכרה שלי משתנה לאלפית שניה, למשל אני עושה פעולה כלשהיא ופתאום מרגיש כאילו היה לי קצר כללי לאלפית שניה בו כאילו נרדמתי לאלפית שניה והתעוררתי בבהלה (זה הכי טוב שאוכל לתאר זאת).
לפעמים בזמן התופעה אני מרגיש כאילו באמת פיספסתי אלפית שניה מהחיים, כאילו התנתקתי לגמרי מסביבי לאלפית שניה, לציין כי אני מודע לכך.
קורה גם שלאחר תופעה כזו אבל גם באופן רגיל, אני מרגיש עייפות והעיניים כמו נעצמות לי כאילו לא ישנתי כל הלילה, כאילו אני נופל לתרדמה לשניה שגורם לי לשטוף את הפנים כדי להתעורר - ולא שזה עוזר.
זה יכול לקרות בכל זמן של היום גם אפילו שעה לאחר הקימה מהשינה.
עוד דברים שאולי קשורים, לפעמים מרגיש חולשה בגפיים (רגליים וידייים) תחושה של כמו בובה על חוטים ששיחררו לה את החוטים, מתלווה לכך לרוב גם תחושה של צורך ביציאה (לא בטוח שקשור) והתקף שיעול שיכול להמשך כ20 דקות - לרוב לאחר תופעות אלה מרגיש עייפות גדולה כאילו עשיתי מאמץ גדול.
לפעמים יש לי תחושות כמו של חוסר יציבות או מעין עצבנות של הגוף בו אני מרגיש כאילו שאני על קרקע לא יציבה שמצריך ממני תזוזה או כאילו פיצוי על התחושה בקימה, הליכה, תנועה כדי כאילו להרגיש בשליטה.
לפעמים אני מבצע תנועה אחת או שתיים של תזוזת הראש לצדדים בזמן הרגשות אלה כאילו אני רוצה להחזיר את עצמי לפוקוס או לשליטה, התנועה הזו היא רצונית בהחלט ואני מבצע אותה בידיעה.
לפעמים בזמן שיש לי כאלה מחשבות או הפרעות אני כאילו מתנתק מהסביבה ושקוע בעצמי ובתחושות הנ"ל - לציין כי אני לא מנותק לגמרי אלא עדיין שומע וחש את מה שקורה סביבי, כאילו נמצא באיזו בועה. (התופעה הנ"ל אינה מתרחשת לזמן רב מידי ושוב לפעמים בזמן שזה קורה אני מרגיש צורך לקום, ללכת, להיות בתנועה אחרת מרגיש כאילו נופל או נוטה ליפול או חלק מהגוף - משהו כמו עצבנות של הגוף שלא מתבטאת ברעידות).
אינני יודע אם קשור ואולי מבטא דכאון קל - מידי פעם יש לי מחשבות על הגורל של האנשים, מה קורה להם כשהם חולים באופן פתאומי או נפטרים באופן פתאומי, מה קורה לפני ומה אחרי, ומסתכל על גילי ועל כמה הרבה עברתי וכמה עוד נשאר.

אני בן 40, לא מעשן ולא שותה, בבדיקות כלליות סוכר גבולי עד 115, קולסטרול קצת גבוה ושומנים גבוהים בדם אפילו שאני לא שמן.
(חומצה פולית - 9.4, TSH - 1.28, B12 - 250)

שאלותיי:
* האם זוהי בעיה נוירולוגית חמורה ?
* האם יתכן מצב כאילו הגוף בגירוי תמידי ? (ככה אני מרגיש לפעמים בעצם).
* האם יש חשש למחלות קשות שגורמות לסממנים כאלה ? (ALS, משהו בראש וכו').
* האם יתכן כי כל הנ"ל נובע מחסרים של ויטמינים ו/או מינרלים ?
* האם יש לבצע בדיקה נוירולוגית כלשהיא ואיזו ? (הייתי פעם ב-2 בדיקות נוירולוג שלא הצליחה לאבחן ממה זה קורה היא כתבה שאלו מעין תופעות מיקלוניות קטנות) ואמרה שיתכן בגלל רמות נמוכות של B12 וחומצה פולית, ביצעתי גם EEG בעירות ללא תגובות או מימצאים חריגים - בבדיקה למשל ששכבתי כביכול רגוע הרגשתי צורך לקום ולהתנועע ולפעמים הרגליים או הראש עשו תנועות קטנות - כאילו הגוף דווקא עצבני בזמן מנוחה).
* היתכן כי מקורן של כל התסמינים הנ"ל בבעיה נפשית כגון דכאון - אפילו שאני לא מרגיש על פניו תחושות כאלה פרט למחשבות שציינתי.

אני מתנצל על אורך הפניה, אבל מבקש את תשומת ליבך המקסימלית כדי לנסות לפתור את הבעיה שמציקה לי כבר שנים בדרגות חומרה שונות ובהחלט פוגעת באיכות החיים.

תודה רבה מראש
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

תגובה:תופעות לבירור נוירולוגי לפני 11 שנים 4 חדשים #433

שלום,

על פניו אופי הסימפטומים אינו אופייני למחלה נוירולוגית כזו או אחרת. בכל אופן, יש מצבים שסף הגירוי של מערכת העצבים נמוך, והדבר עשוי להתבטא בקפיצות שרירים, תחושת נימול, וכו' ללא מחלה שמתקדמת. הדבר עשוי לעיתים להיות גם סימפטום של חרדה אן מתח נפשי. חשוב כמובן לשלול בעיה מחלה נוירולוגית. במידה והדבר נעשה, ניתן לטפל בסימפטומים, במטרה לשפר את איכות חייך.

בברכה

ד"ר רון דבי
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.378 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה