buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: סחרחורות ותחושות שונות בעורף ובראש כ-5 חודשים

סחרחורות ותחושות שונות בעורף ובראש כ-5 חודשים לפני 11 שנים 6 חדשים #55

• רונן
  • רונן's Avatar
שלום רב,

לפני 5 חודשים בזמן שהותי בטיול בחו"ל חשתי לפתע בשעת ערב מאוחרת סחרחורות עזות, בעיקר, כאשר אני שוכב, ומשנה את תנוחת השכיבה. הרגשתי צורך לנשום מהר יותר, ותקפו אותי רעד וצמרמורות. אושפזתי ב'בית-חולים' פשוט, ולא נמצאו שום סימנים קליניים. מאז לא היו לי סחרחורות עד לפני יומיים. במשך כל 5 החודשים לא יכולתי לתפקד כרגיל. כל תנועה מהירה ובלתי שגרתית של הראש, או כל עבודה שדרשה ריכוז מעל הרגיל היתה גורמת לי להרגיש שאני שוב עומד לקבל סחרחורת, וגרמה לי לנשום מהר יותר. היו תקופות שחשתי לחץ סביב הראש, או עורף נוקשה. אני מתגורר כרגע באינדונזיה (בן 47) ובמהלך התקופה הזו ביצעתי שני צילומי MRI בבית-חולים מקומי. הממצא המשמעותי שהתגלה הוא פריצת דיסק זעירה באחת מחוליות הצוואר. יועץ לי להשתמש בחגורת צוואר. אני משתמש בה כבר 4 חודשים. הסחרחורות שתקפו אותי אתמול ושלשום (לראשונה מזה 5 חודשים), התרחשו לפנות בוקר, באותו אופן כמו לפני 5 חודשים, אך בעוצמה פחותה בהרבה. שמתי לב, שרק אם אני שוכב על צידי השמאלי אין לי סחרחורות עכשיו. עוד נתון מוזר: מאז האירוע הראשון, כל פעם שאני מקריא חומר כתוב, - אני נתקף בצמרמורות...
אני מרבה יחסית בפעילות ספורט ללא שום בעיות (ריצה קצרה והליכה מהירה של כחצי שעה כל יומיים, ושחית חזה וגב של קילומטר פעמיים בשבוע). והורדתי כ-11 ק"ג ממשקלי ב-5 החודשים שחלפו (משקלי כעת 86 ק"ג וגובהי כ-1.9 מטר).
מה לעשות?

תודה,
וכל טוב,
רונן
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

תגובה:סחרחורות ותחושות שונות בעורף ובראש כ-5 חודשים לפני 11 שנים 6 חדשים #57

• ד"ר רון דבי
  • ד"ר רון דבי's Avatar
סחרחורת

רונן שלום
בדרך כלל התקפים של סחרחורת הקשורה בשינוי תנוחת הראש מקורם בבעיה באיבר שיווי המשקל באוזן הפנימית. לרוב הבעיה אינה אינה מסוכנת, אך מטרידה. אני מניח שעברת בירור ששלל בעיות נוירולוגיות. הפתרון לרוב הוא על ידי מה שקרוי פיזיותרפיה וסטיבולרית, דהיינו תרגילים מויימים שעושים תוך כדי הנעת הראש במטרה לאזן את איבר שיווי המשקל. ההצלחה היא בכשמונים אחוז מהמקרים. עושים זאת במרפאות סחרחרות.
בברכה
ד"ר רוןדבי

תגובה:סחרחורות ותחושות שונות בעורף ובראש כ-5 חודשים לפני 11 שנים 6 חדשים #81

• רונן
  • רונן's Avatar
תודה רבה על התשובה, ד"ר דבי.
כמהנדס, שעסק שנים רבות בחקר כשלונות, אני מודע לחשיבות של הדיוק בפרטים. משום כך, ברצוני להבהיר מספר נקודות העלולים להשפיע על חוות הדעת.
1. בקשר למשפט שלך "אני מניח שעברת בירור ששלל בעיות נוירולוגיות." - אני עברתי 2 בדיקות MRI באינדונזיה. שלילת בעיות נוירולוגיות מהמוח, נעשתה על סמך עיון ב-3 גליונות צילום שכל אחד הכיל 20 תמונות. אינני יודע אם הרזולוציה בתנאים אלו מספיקה כדי לקבל אבחנה חד-משמעית. כמו-כן אינני משוכנע שהרופא המקומי דייק באבחנה.
2. ב-MRI שנעשה לצוואר טען הפרופ' המקומי לנוירולוגיה, שפריצת הדיסק הזעירה בחוליות הצוואר יכולה לגרום לסחרחורות לעיתים.
3. תחושת הסחרחורת נמשכת חלקיק שניה בלבד .
4. תחושת הסחרחורת אינה מתרחשת תוך כדי סיבוב הראש. היא מתרחשת מספר דקות לאחר שאני מפנה את ראשי הצידה. בעיקר כשאני שוכב על הגב ומפנה את ראשי שמאלה. בתנוחה זו - כעבור מספר דקות של חוסר תזוזה, אני חש בסחרחורת של שבריר שניה.
5. אינני משוכנע שמדובר בסחרחורת רגעית ולא באיבוד הכרה רגעי...
6. אין כאן מרפאות סחרחורת...
7. התופעה עצמה פחות מדאיגה אותי, בשל שכיחותה הנמוכה. המקור לתופעה מדאיג אותי יותר.

ושוב תודה,
וכל טוב,

רונן
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.265 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה