buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: חולשה ביד שמאל

חולשה ביד שמאל לפני 4 שנים 10 חדשים #7356

ערב טוב.
לפני כחודש וחצי התחלתי להרים משקולות ולבצע תרגילים לחיזוק שרירי הידיים. באחץ מהפעמים השתכרתי וביצעתי את האימון תחת השפעת אלכוהול.
בבוקר שלאחר מכן ניסיתי לחזור על האימון וגיליתי ששריר הזרוע הדו ראשי אינו מתפקד כלל.
לא יכולתי לכווץ את השריר או להרים דברים שבדרך כלל אני רגיל להרים אך המקרה לא לווה בכאב בשריר עצמו כלל.
היות ואני עובד במלצרות עשיתי מאמצים להרים מגש כמה פעמים מה שלווה בתחושות לא נעימות וכאב במפרק כף היד ובכאב בשריר האמה קרוב למרפק.
אציין גם שחשתי קושי בפעולות כמו סירוק השיער, רחצה ביד שמאל וקושי בביצוע פעולותת זהות במקביל הקשורות להרמה של היד ולחיצה על מקומות בגוף.
לאחר כשבוע נכנסתי לאינטנרט לבדוק תסמינים וראיתי שהם מזכירים את התפתחות מחלת הALS.
נכנסתי להתקף חרדה והפסקתי לאכול ולישון במשך יומיים עד שראיתי רופא משפחה ששיער שהלכתי לישון לא נכון על היד.
הרופא המליץ לי לנוח ולהמנע מפעילות במשך ארבעה ימים וכך עשיתי.
ככל שעבר הזמן חזרה לי מעט הפעילות לשריר והיכולת שלי להרים דברים כבדים חזרה במידה מסויימת (אך לא ב100 אחוז).
לאחר כחודש מתחילת המקרה הבחנתי שיש לי קושי בביצוע פעולות הקשורות להפעלת השרירים המצויים בכף היד (כגון להכניס יד לכיס או להפוך גרביים מבפנים.).
החולשה אינה מלווה בכאב אלה בתחושת אי נוחות.
החששות שלי לגבי מחלת הALS חזרו ושוב נכנסתי להתקף חרדה.
הייתי שוב אצל רופא המשפחה והוא שלח אותי לניורולוג ושוב ניסה להרגיע אותי שאין כל חשש לALS.
התור לניורולוג נקבע לשבועיים וחצי לאחר הפגישה ובזמן הזה אני לא מסוגל לחיות כמו כל יום.
אני לא אוכל, מצוי על תרופות הרגעה (שלא ממש עוזרות), טרוד בכל רגע נתון ולא מסוגל לראות את העתיד כי כל רגע עולה לי תמונה שלי בכיסא גלגלים, משותק ומחובר לצינורות בלי יכולת לתפקד בעוד שאמא שלי בוכה ברקע.
אציין גם שלא נשמטים לי דברים מהיד, יש לי דלדול מסויים בשרירי הזרוע וכף היד (שרירי האמה אף יותר גדולים מהשרירים ביד ימין מה שמוזר מאד), יש לי כמה נקודות כואבות באיזור הכתף גם מקדימה וגם מאחור (למרות שהכאב הוא לא בלתי נסבל אלה כאב מציק שמזכיר שריר תפוס למרות שהוא מאוד נקודתי), אני בן 21, בעת ביצוע פעולות עם כף היד אני חווה תחושה מוזרה לכמה שניות שמרגישה כאילו זורם לי הרבה דם לקצות האצבעות, הסיפור נמשך כבר שחודשיים ויש לי קפיצות שרירים במיוחד ביד שמאל אך גם בכל שאר הגוף.

שאלותי הן:
1. מה הסיכוי שהתסמינים מעידים על מחלת הALS?
2. אם לא, מה זה כן יכול להיות? לא הצלחתי למצוא באינטרנט מידע על שום דבר אחר שמזכיר תסמינים אלו..

מודה מראש על תשובתך
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

חולשה ביד שמאל לפני 4 שנים 10 חדשים #7367

שלום
מה שאתה מתאר לא נשמע כמו מחלת ALS, נראה שפתחתי תגובה חרדתית,.
בכל אופן על מנת להסיר חשש תיבדק על ידי נוירולוג.
בברכה
ד"ר רון דבי

חולשה ביד שמאל לפני 1 חודש 1 שבוע #13873

היי :)
יש לי תסמינים וסיפור ממש דומה למה שתיארת ביד שמאל אז לפני חמש שנים. רציתי לשאול - הצלחת להבין מה הייתה הבעיה?
תודה!
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.334 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה