buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: כאבים עצומים באיזור הניתוח ומטה

כאבים עצומים באיזור הניתוח ומטה לפני 5 חדשים 1 שבוע #12483

• l1burst
  • l1burst's Avatar
שלום רב
לפני כ-5 שנים נפלתי מגובה 3-4 מטר על הישבן, ברגע הראשון שמעתי את החולי L1 נשברת והרגשתי זרמים באחורי הראש, שכבתי כ-30 דקות מבלי יכולת להזיז את הרגליים ואז פוניתי לבית החולים.
שם אובחנתי עם שבר פיצוץ ב-L1 עם דחיקת תעלת עמוד שדרה למעלה מ80%, נכנסתי לניתוח ושם "קצרו" עצם מהאגן "והשתילו" במקום L1 וכמובן חיברו עם 6 ברגים,
שכבתי כ-4 חודשים בבית עם כדורים ותרגילים, פיזיותרפיה, שחייה וכל ספורט אפשרי שהומלץ על ידי הרופאים. כמובן שב-4 חודשים האלו התחלתי (חזרתי) ללכת לבד ואז אשתי הבחינה בכתף שמאל שמוטה שגורמת לכאבים (קשה לאחוז בהגה בזמן נהיגה ליותר מכמה דקות בודדות.)
כ- 8 חודשים לאחר הניתוח המצב נשאר כמו שהוא ואינו משתנה, היכולת שלי לתפקד ירדה משמעותית, אני סובל מכאבים עצומים באיזור הניתוח, באגן מאחור, בירכיים, ובכפות הרגליים.
בבוקר אני לא מצליח לצאת מהמיטה ללא כדור, יש קושי עצום להניע את הרגליים במהלך היום (הן מרגישות כבדות וכואבות מאוד).
הכאבים באיזור הניתוח מרגיש כמו לחץ, לפעמים כאילו תקוע בחזה דוקרן קרח שמקשה למלא את הריאות באוויר, בירך שמאל וימין יש הרגשת שריפה ולפעמים (לרוב) חוסר תחושה, בכפות הרגליים קיימת תחושת שירפה ולחץ שלרוב מוציאות אותי מדעתי.

אני צורך נכון להיום פרקוסט 5 כ- 4 פעמים ביום +2 אוקסיקונטין + 30 גרם קאנביס רפואי
הורדתי במהלך ה-5 שנים את כמות הכדורים אך זהו מצב בלתי אפשרי, גם עם כמות גדולה יותר של כדורים התיפקוד אינו עולה ואני לא מצליח לבצע פעילות פיזית ממושכת.
הכאב מתגבר בכל רגע נתון וקיים 24/7, אני מצליח לעת עתה למתן אותו עם הכדורים אך הגוף לאט לאט מתחיל להתרגל לכדורים ואין לא מוצא פתרון אחר.
לדוגמא: בעבר שלקחתי פרקוסט הייתי צריך לשכב כ10 דקות ולהרגיש את הכאב נרגע( ללא כדור הוא לא היה נרגע, גם בשכיבה), נכון להיום לאחר לצריכת כדור אני נאלץ לשכב כ-40דקות על מנת להפיג את הכאב.
איזה פתרונות אפשריים?
הבנתי שמכוון שהייתה הצרות על התעלה יתכן ומדובר בבעיה נוירולוגית, האם יש דרך טוב לאמת את החששות הללו?
אשמח לכל פתרון שיביא קץ לסבל הזה.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

כאבים עצומים באיזור הניתוח ומטה לפני 4 חדשים 3 שבועות #12498

שלום
השאלה כמובן אם הסיבה לכאבים היא נוירולוגית או אורתופדית. בכל אופן, הפתרונות לכאבים כרוניים כוללים: טיפול תרופתי, כולל קנאביס רפואי במקרה הצורך (יכול לעזור במקרים שתרופות לא עזרו), טיפולים במרפאת כאב (כולל הזרקות חסימה לעצבים, עירויים וכו'), רפואה משלימה, טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה. מקווה ששילוב של טיפולים אלה יקל עליך.
בברכה
ד"ר רון דבי

כאבים עצומים באיזור הניתוח ומטה לפני 2 חדשים 3 ימים #12652

• l1burst
  • l1burst's Avatar
שלום ד"ר
עשיתי ביופסיה עור לספירת של עצבים דקים (או משהו כזה),
אשמח אם תוכל להסביר לי מה אני רואה פה.

תודה

עמי
עריכה אחרונה: לפני 2 חדשים 3 ימים  ע''י l1burst. סיבה: תמונה

כאבים עצומים באיזור הניתוח ומטה לפני 2 חדשים 2 ימים #12658

שלום
בקשר לפענוח תוצאות הבדיקה עליך להתייעץ עם הרופא שהפנה אותך לבדיקה.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.303 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה