buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: קפיצות שרירים וקריאה על als

קפיצות שרירים וקריאה על als לפני 1 שבוע 5 ימים #13050

שלום דוקטור
אני בן 21 אחרי שירות לאומי של שנתיים עם מחלות רקע של אסטמה קשה ומחלה כרונית במעיים בשם proteing losing einteropati , וגם עם מערכת חיסונית מוחלשת.
בחצי שנה האחרונה לאחר דלקת ריאות יש לי סיפטומים באזור הריאות והצלעות של כמו חוסר חמצן ונוספים לזה כאבים בנגיעה באזור, יש לציין שאני צריך קצת מנוחה בין לבין אבל לא משהו רציני מכיוון שעשיתי כמה טיולים בזמן הזה. הכאבים הם כל הזמן כל היום.
אני חולה אסמטי אבל זה לא מרגיש כמו קושי נשימה של התקף אסטמה אלה משהו אחר. עשיתי ct חזה ויצא תקין , וגם לפני הדלקת ריאות עשיתי אקו לב שיצא תקין.
בחודש האחרון אני סובל גם מהרבה קפיצות שרירים בהרבה מקומות בגוף חוץ מהפנים . חולשה במרכז יד שמאל הרבה פעמים שקשורה ישירות בהרגשה לא נעימה בבית החזה השמאלי.
קורה לי שרירים קופצים גם באזור בית החזה לכמה שניות, אך בזמן האחרון זה מרבה להיות ברגליים ובידיים . יכול להיות שזה קצת מחרדה אבל אני רוצה להיות בטוח שלא.
לפעמים אני מסתכל על שריר קופץ ברגל או ביד וזה יכול להמשך שעה-שעתיים אפילו יותר ובאותו זמן זה קורה גם במקום אחר.
קראתי קצת על הals בדוקטור גוגל המפחיד והתסמינים לא נראים רחוקים (אני גם קצת היפוכונדר).
כרגע לחכות לניורולוג של כללית יקח לי כמה שבועות. מה אתה חושב? מה אתה ממליץ לעשות?
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

קפיצות שרירים וקריאה על als לפני 1 שבוע 1 יום #13053

• Leia
  • Leia's Avatar
היי ליאם
אני בת 27 ויש לי קפיצות שרירים כבר חודשיים
כמוך בדיוק נכנסתי לחרדה עד כדי דיכאון כי קראתי על als וקיבלתי שוק
בסוף התברר שזו רק חרדה הגוף בסטרס והוא מפרק לחץ בכל מיני דרכים אתה יכולה לקרוא פה תגובות קודמות שלי כמה הייתי בסערת רגשות וכמה פחדתי בסוף זה כלום תאמין לי .
בעקבות התסמינים האלו התחלתי ליטול תרופות נוגדי חרדה וכשנרגעתי הקפיצות פחתו ב 50% זה אומר שזה רק נפשי
תירגע הכל בסדר .
אציין שמרוב לחץ הסרטתי את שריר קופץ והעור ממש זז . אבל הכל בסדר מאחלת לך שקט נפשי ושאולי הצלחתי קצת להוריד לך מהלחץ

קפיצות שרירים וקריאה על als לפני 6 ימים 11 שעות #13060

שלום,
ברוב המקרים קפיצות שרירים מפושטות כאלה ללא חולשת שרירים הן שפירות ואינן מעידות על מחלה נוירולוגית. לעיתים קשורות למתח נפשי וחרדה. תמתין לבדיקת הנוירולוג. תנסה לקחת תוסף מגנזיום שיכול לעזור.
בברכה
ד"ר רון דבי

קפיצות שרירים וקריאה על als לפני 6 ימים 7 שעות #13061

לאחר שהייתי אצל נוירולוג הוא בדק אותי בדיקה פשוטה עם פטיש רפלקסים ועוד כמה דברים . מבחינתו מדובר כנראה בחוסר של ויטמינים וקלציום.
ממצאים בבדיקה גופנית: מראה רזה מאוד (יציב), כוח תקין , החזרים תקינים ושווים , ללא חולניים , תחושה שמורה. אין שיניי צבע או טמפרטורה בחזה , אין הזעת יתר , אין הפרעות בתחושה , רגישות קלה במישוש.

שבוע אחרי הפגישה איתו הקפיצות שרירים עדיין ממשיכות , ויש גם חולשות כל פעם במקום אחר (פעם יד , פעם רגל ) בנוסף להכל ראש כבד.
תסמיני הנשימה עדיין מופיעים נראה שיש קושי בנשימה .
בבדיקת סיטורציה הכל תקין אז זאת לא בעיה של חוסר חמצן.
ובבדיקות דם זה מה שיצא:

CPK 24
מגנזיום ביוכי 2.09 , דחופה 1.93
עריכה אחרונה: לפני 6 ימים 5 שעות  ע''י ליאם.

קפיצות שרירים וקריאה על als לפני 4 ימים 10 שעות #13065

שלום
מאחר שהנוירולוג לא מצא סימנים למחלה נוירולוגית אז סביר שזו לא הבעיה. יתכן שהתלונות שלך הן על רקע מתח נפשי. תתייעץ עם הרופא שלך בעניין.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.666 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה