buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1
  • 2

דיון: חולשה ופסיקולציות

חולשה ופסיקולציות לפני 5 חדשים 3 שבועות #13602

ד"ר דבי היקר שלום רב.
אני בן 27 בריא, מתאמן ועסוק בבריאות שלי...
מלפני כארבעה חודשים הרגשתי חולשה מינורית ברגל שמאל. יכולתי לבצע את אותם פעולות כמו ברגל ימין, אבל בכל זאת היתה הרגשה כאילו השריר אחרי אימון ועייף.
נוירולוג בדק אותי פיזית ואמר שהכל תקין.
באותה תקופה התחילו לי פסיקולציות בגפיים.
בזמנו היו לי גם כאבי ראש, אז הוא שלח אותי לct ראש שיצא תקין גם הוא.
במקביל ביקשתי מהרופא שיפנה לבדיקת דם והcpk היה תקין. 117.
לאחר התשובה שהכל תקין נרגעתי, ובמקביל לא הרגשתי פסיקולציות.
לפני כמה ימים, (כחודש אחרי הבדיקה) החולשה ברגל שמאל התחזקה מעט והתחלתי להילחץ שוב, ואתמול בלילה יד ימין הצטרפה לחגיגה בלי שמקודם הרגשתי חולשה ופתאום היא ממש מרגישה חלשה. כשאני סוגר את היד בכוח, זה מרגיש ממש חלש.
אציין שזה הופיע אתמול בערב כשנכנסתי למיטה והמשיך כל הלילה, אבל במהלך היום לא הרגשתי חולשה. והיום בערב כשנכנסתי שוב למיטה, שוב חזרה החולשה ביד.
אני ממש מפחד מals (אפשר לראות לפי השעה ששלחתי את השאלה...) יש לי תור בעוד שלושה שבועות לemg אבל בינתיים חיי אינם חיים. אני אמור לחתום חוזה על דירה השבוע, ומפחד כי היא לא מונגשת... הייתי הולך פרטי אבל בעבר כבר שילמתי פרטי על בדיקות אחרות ואשתי לא תהיה מרוצה מהעניין... אני מניח שהאינפורמציה שנתתי היא זהה לשל מאות אחרים בפורום, ובכל זאת אשמח אם יהיה לך מה לומר.
תודה רבה.
דבר מוזר שאני לא לגמרי בטוח לגביו, נראה לי שבכל החודשים האחרונים, החולשה ברגל היתה מורגשת בעיקר אחרי אימון משקולות על פלג גוף עליון(תחתון טכנית לא התאמנתי) לא יודע מה הקשר אבל ככה נראה לי. ועכשיו לאחרונה חזרתי להתאמן סדיר, וזה נהיה ממש מורגש.
והחולשה ביד ימין גם כן מוזרה, אני מרגיש אותה רק ממתי שאני נכנס למיטה עד שאני קם, אבל בבוקר היא ממש נעלמת.
תודה רבה מאוד.
עריכה אחרונה: לפני 5 חדשים 3 שבועות  ע''י יעקב .
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

חולשה ופסיקולציות לפני 5 חדשים 3 שבועות #13604

שלום
אילו היה מדובר במחלה משמעותית כמו ALS הנוירולוג שבדק אותך היה מאבחן זאת או לפחות חושד בכך. כידוע לך, רוב הפסיקולציות הן שפירות, דהיינו אינן מעידות על מחלה נוירולוגית. על פניו, לא נראה שיש סיבה לחשש שלך.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג

חולשה ופסיקולציות לפני 5 חדשים 2 שבועות #13608

קודם כל תודה רבה על ההתייחסות.

אם אפשר להוסיף, הנוירולוג בדק אותי לפני כחודשיים, אבל החולשה התחזקה בשבוע האחרון. האם ייתכן שהוא לא יכל להרגיש את זה אז?

שנית, מה לדעתך יכול להיות הגורם לחולשה ברגל שמאל שלא מתבטאת בכלום אבל מורגשת בברור, וחולשה ביד ימין שמשום מה מופיעה רק בין הערב לבוקר?

תודה רבה על ההתייחסות והתגובה.

חולשה ופסיקולציות לפני 5 חדשים 2 שבועות #13610

שלום,
קשה להניח שמשהו השתנה בחודשיים האלה, כי הסימפטומים היו קיימים כבר בבדיקת הנוירולוג, לכן גם פנית אליו. תחושת וחולשה סובייקטיבית אין משמעה חולשת שרירים על רקע מחלה נוירולוגית. בכל אופן, אם אתה מוטרד והסימפטומים לא חולפים, אז תיבדק שוב על ידי נוירולוג.
בברכה
ד"ר רון דבי

חולשה ופסיקולציות לפני 5 חדשים 2 שבועות #13615

שלום רב.
הייתי עכשיו אצל רופאת משפחה שעשתה לי בדיקה של כוח גס ולא מצאה כלום. אפשר לסמוך על זה ולהירגע?

חולשה ופסיקולציות לפני 5 חדשים 2 שבועות #13621

כן, רופאת המשפחה אמורה לדעת לבצע בדיקה נוירולוגית בסיסית.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן יצירת העמוד: 0.330 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה