buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: עקצוצים - התייעצות

עקצוצים - התייעצות לפני 2 חדשים 2 ימים #13650

שלום רב דר דבי
בן 49.8: נותחתי בגב תחתון לפריצת דיסק מותני ב L4-5 בשל הקרנה לרגל שמאל ומגבלה בתנועה ב3.12 בשיטה נוירופולשנית , לא היו לי הקרנות לרגל ימין . אני סובל מחודש ספטמבר בעקצוצים בשתי הידיים ובעיקר ביד שמאל. ביצעתי גם אם ארי אייי צווארי ונראה בקע צווארי בסי 5-6 ללא לחץ משמעותי על החוט ע"פ אבחנת מומחה העמוד שדרה שניתח אותי. .בחודש האחרון החלו להופיע אצלי עקצוצים באיזור המצח ומעט באיזור השפה (לא כל הזמן ) וכן עקצוצים ברגל ימין בשבוע האחרון ולעיתים ברגל שמאל . ההקרנה בשתי הידיים כמעט כל הזמן, בעיקר ביד שמאל עם כאב בגב יד שמאל. הכף יד שמאל תחושה שונה מזו של יד ימין.
חום עושה לי טוב - למשל מים חמים או ג'קוזי .
רופא המשפחה ביקש לשלול מחלה דה מיאלנטיבית : ביצעתי בחמישי 30.1 אם אר איי מוח ונראה שהכל תקין. הנה הפענוח :
סיבת ההפנייה: בן 49 ,כבדות בגפיים ובפנים מימין. רושם לסימנים פירמידליים. חשד גבוה כי מדובר במקור
מרכזי.
טכניקה: סדרות SWI DWI FLAIR T2, T1 ללא ולאחר חומר ניגוד במישורים שונים.
אין בידי בדיקה להשוואה.
ממצאים:
חדרי המוח, חריצים וציסטרנות תקינים לגיל.
רקמת המוח שמורה. בשקלול FLAIR / T2 נצפה מוקד אות תת קורטיקלי קטן בגירוס הפרונטלי העליון מימין (-3
30 , (בהיותו בודד נראה חסר משמעות.
ללא אותות חריגים לאורך המסלולים הקורטיקו-ספינליים.
אין עדות לתהליך תופס מקום, בצקת, אפקט מסה או דימומים תוך גולגולתיים.
ללא מוקדי האטה במפות הדיפוזיה.
ללא עדות לתוצרי פירוק דם בסדרת SWI.
קו האמצע שמור.
ציסטרנות הבסיס פתוחות.
החזר אות תקין מהעורקים התוך גולגולתיים העיקריים.
סינוסים ורידיים ראשיים פתוחים. ניקוז וורידי דומיננטי לימין.
ללא ממצא חריג בגומה האחורית.
מעבר קרניוצרויקלי חופשי.
עיבוי רירית לובולרי בשני הסינוסים המקסילריים. עיבוי רירית מינימלי בתאים הספנואידליים ואתמואידליים.
אוורור תקין של תאי המסטואיד
לסיכום: לא זוהתה אטיולוגיה מרכזית לתסמינים המתוארים.

לאחר שנשללה מחלה ממקור מרכזי .
מבקש לשאול את דעתך המקצועית - מה יכולה להיות הסיבה לעקצוצים בשתי הידיים , לאחרונה גם ברגליים .
כאמור ביצעתי ניתוח פריצת דיסק מותני בדצמבר ויש שיפור , ברגל ימין ובגובה זו לא נמצאה הקרנה בגין בקע או פריצה
נמצא בקע צוווארי בלי חץ משמעותי על החור ב C5-6 .
ביצעתי אי אם ג'י אצל נוירולוג בסוף דצמבר שמצא רדיקולפתיה צווארית בצד שמאל עקב הבעיה בסי 5-6 ובכף יד ימין ימין cts.
רצ"ב פענוח EMG

נטלתי ליריקה - ללא הועיל
נטלתי ארקוקסיה - ללא הועיל.
אני מטופל בפיזיותראפיה , חזרתי לספורט מתון כחודש אחרי הניתוח - שחיית גב וחדר כושר מתון (אליפטיקל ומכשירים בחדר כושר ברמה עדינה ומתונה )
מנתח העמוד שדרה לא יודע להסביר בביקורת מה מקור העקצוצים ומבקש שאחזור על אם אר איי צווארי עוד 5 חודשים.
האם יש לך השערה או משהו נוסף שכדאי שאבדוק בהקשר הנוירולוגי כיוון שהעקצוצים לא חולפים ומציקים לי מאוד?
בברכה ותודה
אורון[
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

עקצוצים - התייעצות לפני 2 חדשים 2 ימים #13654

שלום
לעיתים לא מוצאים סיבה לעקצוצים,ויש אנשים שזו פשוט תגובתיות כזו של מערכת העצבים שלהם. זה למעשה מצב של פעילות יתר או רגישות של העצבים ההיקפיים. טיפול סימפטומטי יכול כמובן לעזור. יתכן שהדיסקים גם תורמים לכך, אך לא סביר שהם הסיבה לעקצוצים המפושטים. תתייעץ בעניין עם הנוירולוג שבדק אותך.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
המשתמש(ים) הבא(ים) אומרים לך תודה: אורון
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.221 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה