buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1
  • 2

דיון: רדיקלופטיה L5

רדיקלופטיה L5 לפני 3 חדשים 3 שבועות #13876

שלום ד"ר דבי,

בעצתך ב30/6 ביצעתי בדיקת EMG+NCT בביה"ח תל-השומר
לא אלאה אותך בכל הפירוט באנגלית לסיכום נכתב בעברית: "הבדיקה תקינה. אין עדות לנויורופתיה ברגליים או רדיקלופטיה מותנית מצד ימין" ידוע לי שהבדיקות האלו אינן מדויקות במיוחד שמדובר בסימפטומים סומטוסנסורים כמו נימול כאב ותחושת חום.
4 וחצי חודשים אחרי הניתוח אני בהחלט מרגיש שיפור אבל עדיין יש flare-ups של כף הרגל בכל מיני סיטואציות. אין ספק שהתחושה הכללית בכף הרגל השנייה היא יותר טובה יש יותר "זרם" (בהרגשה שלי ולא ע"פ הבדיקה).
2 שאלות לסיכום:
האם הפגיעה יכולה להפתר או להפוך לא-סימפטומטית (שאני לא ארגיש לפחות) בטווח של עד שנה מהניתוח?
האם כדאי ליטול NSAIDs במהלך flare-up או שאין בהם שום תועלת לרגנרציה עצבית ומנוחה עדיפה?

רב תודות,
רועי
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

רדיקלופטיה L5 לפני 3 חדשים 3 שבועות #13878

רועי שלום,
המצב יכול כמובן להשתפר, ואתה כבר בתהליך שיפור, אבל זה יכול לקחת זמן. גם אם נשאר חסר סנסורי כזה או אחר, בד"כ המוח לומד "להסתדר" עם זה, וזה לא אמור להפריע לתפקוד. אם יש כאבים נוירופתיים או תחושות לא נעימות כמו שריפה, נימול וכו' אז יש תרופות שיכולות לעזור.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
המשתמש(ים) הבא(ים) אומרים לך תודה: רועי

רדיקלופטיה L5 לפני 1 חודש 1 שבוע #13984

שלום ד"ר דבי,

7 חודשים אחרי הניתוח ונראה שיש שיפור האיזור המנומל באיזור כריות כף הרגל הצטמק וכרגע הוא בעיקר מתחת לבהן. גם האיזור שבגב הרגל מתחיל להראות "סימני חיים" ויש כל מיני עקצוצים ותחושות מוזרות שם כולל באצבעות עצמן.
דבר אחד מאוד מטריד אותי האיריטציה irritation של העצב. ברגע שאני יושב זמן מסוים רגל על רגל או שוכב על צד שמאל האיזור מתחיל להיות מגורה ומתחילים סימנים של חום/בערה זה גם יכול לקרות בנהיגה.
זה גם משהו שהיה לפני כן והיה גרוע יותר וגם השתפר אבל עדיין זה משהו שמציק מאוד הרבה יותר מתחושת נימול.
למה ישיבה רגל על רגל או שכיבה על ימין גורמת לתחושות האלו?
האם הנימול קשור לאיריטציה ז"א כאשר זה יחלים אז גם זה יחלים?
האם באופן כללי כדאי להמנע מהפוזיציות האלו בשלב זה בכדי להאיץ את ההחלמה של העצב?

פסקה לסיום התחושה כאילו מדובר בפסאודו-רפואה דהיינו הרוב מבוסס סימפטומתית מהמטופל ועל בסיס סטטיסטיקה של מקרים דומים אין דיאגנוזה יותר מדויקת ולכן גם אין פרוגנוזה יותר מדויקת משפיעה מאוד על הלך הרוח הנפשי אנשים הולכים לרופאים לפעמים רק בשביל לדעת ש"הכל בסדר". חוסר הידיעה כאן הוא מאוד משפיע ומקור לחרדה לפחות במקרה שלי. הייתי מוכן לשלם הרבה כסף עבור כל בדיקה שתגיד לי בצורה יותר מדויקת מה המצב שם לצערי לא ידוע לי על אחת כזו.
זה לא התחום היחיד ברפואה שזה המצב לצערנו. הרפואה הכי טובה היא הרפואה המונעת.

תודה רבה מראש
כתיבה וחתימה טובה

רדיקלופטיה L5 לפני 1 חודש 2 ימים #13988

שלום,
לא ניתן לנבא בוודאות מה יקרה. במקרים של פגיעה קלה לרוב הסימפטומים חולפים. בפגיעות קשות יותר יתכן שיישאר נזק נוירולוגי מסויים.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן יצירת העמוד: 0.676 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה