buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: חולשת שרירים כללית - מהווה סימפטום מוקדם ל-ALS?!

חולשת שרירים כללית - מהווה סימפטום מוקדם ל-ALS?! לפני 4 חדשים 2 שבועות #13880

• שחר
  • שחר's Avatar
בן 34, בשגרה, עוסק בספורט( חד"כ).
לפני חודשיים הופיעה חולשה כבדה בכל הגוף, הרגשתי אותה בצורה מתגברת וכמובן הכי משמעותית בעבודה בחדר כושר שם משקלי העבודה ירדו ב-40% ולמעשה מאז אני לא מתאמן כי כל מאמץ קל מרגיש לי מאוד מאמץ, השרירים מתעייפים מאוד מהר גם בפעולות פשוטות ולוקח לי המון זמן להתאושש.

בבדיקות דם הכל תקין כולל תפקודי בלוטת תריס, כבד, כליות וכו'.
אין סימנים של דלקת או ריבוי תאי דם לבנים.
היה רמה של ck על 210 ובבדיקה נוספת 172

עם זאת, כל ירידה שלי לכריעת ברך עם הילדה הקטנה שלי ששוקלת 13 ק"ג בערך, מרגישה לי כאילו עשיתי את זה עם 50 ק"ג ל-7-8 חזרות. הכל נורא קשה לביצוע ואני כל היום מרגיש חלש ותשוש.

שליטה מלאה במוטוריקה עדינה וכו' קיימת ללא פגע.
אין קושי בבליעה, או הפרעות קול/דיבור.

השאלה היא האם מה שאני מתאר כאן כחולשה גופנית כללית/עייפות שרירים עשוי להתפתח ל-ALS, או, עשוי להיות שלב מוקדם מאוד של ALS?
האם חולי ALS מדווחים על חולשת שרירים כללית בתקופה שלפני שהם אובחנו?

מרגיש מאוד מתוסכל ופוחד מהעתיד לבוא. לא מצליח להתאושש מזה והמצב לא משתפר. אני חצי מהאדם שהייתי, פיזית....
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

חולשת שרירים כללית - מהווה סימפטום מוקדם ל-ALS?! לפני 4 חדשים 2 שבועות #13882

שלום
בד"כ מחלה כמו ALS מתחילה בקבוצת שרירים מסויימת ומתפשטת, והיא אינה מתאפיינת התחושת חולשה כללית. כמו כן, ב- ALS מופיע דלדול של השרירים, כלומר: השרירים נעשים רזים ומאבדים מנפחם, וכן מופיעות קפיצות שרירים. לפי התיאור שלך, לא נראה שזה המצב שלך.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג

חולשת שרירים כללית - מהווה סימפטום מוקדם ל-ALS?! לפני 4 חדשים 2 שבועות #13883

• שחר
  • שחר's Avatar
הבנתי,
היו לי קפיצות. שריר בחזה למשך 3 ימים שנעלמו לחלוטין ומעט קפיצות בשריר האמה אך נעלמו לאחר מס' שעות.

אני קורא האתר של איגוד ה-ALS העולמי ומבין שסימפטומי המחלה מופיעים בהדרגה מאוד ובהתחלה קשה להבחין בהם, ומה שאני מנסה לברר הוא האם חולשה גופנית כללית כזו היא בין היתר איזשהו סממן מוקדם שמופיע לפני שהסימפטומים הראשונים הטיפוסיים של המחלה מופיעים?

הם כל הזמן משתמשים במונח MUSCLE WEAKNESS.

אני לא בטוח אם מה שיש לי זה חולשת שרירים או *עייפות שרירים*, בהגדרה.
הנקודה היא שכל פעולה פיזית פשוטה מרגישה לי הרבה יותר קשה ומאמצת והשרירים מתעייפים מאוד מהר, ולוקח להם יותר זמן להתאושש ואני מרגיש תשוש ונטול אנרגיה. לאחר מאמץ קל(למשל 4 סטים של 10 סקוואטים ללא משקל פרט למשקל הגוף, מרגישים לי מתישים יותר מ-4x10 עם 70 ק"ג על המוט בתקופה שלפני החולשה).

לכן שאלתי אם ההיחלשות הדרסטית הזו והעובדה שהיא מלווה אותי חודשיים ללא דעיכה עשויה להיות רמז כלשהו להתפתחות של מחלת ניוון שרירים כלשהי(ובפרט, ALS) או שאני בלשון העם "אוכל סרט"?

חולשת שרירים כללית - מהווה סימפטום מוקדם ל-ALS?! לפני 4 חדשים 1 שבוע #13892

שלום,
לא נשמע כמו מחלת ניוון שרירים. ניוון שרירים מאופיין בדלדול של השרירים ובחוסר יכולת לבצע פעולות שיכולת קודם לבצע, ולא בהרגשה כללית של תשישות. אבל מאחר שהדבר מטריד אותך, כדאי שתיבדק על ידי נוירולוג.
בברכה
ד"ר רון דבי
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.193 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה