#25681
ריטה
משתתף

שלום ד"ר,

בהמשך לשאלותיי הקודמות אליך, אני לאחר בדיקת נוירולוג שהיתה תקינה לטענתו.

כמו כן לאחר emg שהראה את הסיכום הבא :EMG might suggest mild chronic radiculopathy L5-S1 R>L, without acute denervation features. the test of the muscles and nerves were normal.

אודה למענה על מס' שאלותיי.
1. האם רדיקולופתיה כרונית יכולה להתאים לכך שנפגעתי בתאונת דרכים לפני שנה או שהכוונה בכרוני שזה שנים על גבי שנים?

2. האם ממצא זה ב-EMG יכול איכשהו להסביר את זה שיש לי דלדול של שרירי רגל ימין (31.5 ס"מ לעומת 32.5 בשמאל לאחר מדידה באותה נקודה בשוקיים) בעיקר בשוק, שרירים תפוסים לאורך כל רגל ימין וישבן ימין, קפיצות שרירים מרובות ברגל ימין שמחריפות, והרגשה של עייפות של השרירים ברגל ימין בלבד?

3. האם בדיקת EMG בכל מכון היא זהה? כלומר, האם הבדיקה תלויה ברופא המבצע? הבדיקה שעשו לי היתה כדקה וחצי וזה לא היה ככה לפני כמה שנים שנשלחתי לבדיקה שכזו. האם כדאי ללכת למכון אחר שאתה ממליץ עליו כדי לקבל תוצאה מדויקת יותר? הסיבה שאני שואלת היא כי לפני 5 שנים עשיתי EMG עקב נימול באצבעות יד שמאל והיתה תוצאה של פגיעה צווארית. הבדיקה שעשיתי אתמול לא הראתה דבר שכזה כלל.

4. אני רוצה להמשיך ולחזור על זה שאני חוששת שמדובר בבעיה גנטית כיוון שלאבי יש ניוון של שרירי רגל ימין וגם דרופ פוט ויש לו ממצאים בEMG ו-MRI אבל לא הצליחו להבין עד הסוף מה הבעיה אצלו. האם החשש שלי מוצדק בהתאם לממצאים של ה-EMG שלי, או שמדובר בצירוף מקרים שלשנינו יש דלדול שרירים ברגל ימין?

5. האם יש קשר בין הממצאים של הEMG הללו לבין זה שיש לי כאבים בקרסול כבר שנים רבות ותחושה של "כל נעל בימין לא נוחה לי"?

6. האם יש בדיקות נוספות שעליי לבצע כדי להבין למה יש לי חולשת שרירים ברגל ימין יחד עם הכאבים והדלדול הנלווים?

קבעתי אליך תור אך הוא מאוד רחוק ואני מרגישה שמצבי בינתיים מחמיר. מעדיפה להגיע אליך כשכל הבדיקות הרלוונטיות כבר בידי.

תודה רבה