#18636
אלין
משתתף

ניב שלום שוב,
גם אצלי חשבו תחילה שזה פסיכוסומטי, מה גם שכל הבדיקות היו תקינות, עד שהגעתי לדר' דבי שמיד איבחן את המחלה. אצלי המחלה מחמירה בקצב די מהיר.
לגבי שמן קוקוס: כדאי לבשל ולטגן בו ולהוסיפו למיצי ירקות/פירות סחוטים וסמודיס וכך הוא גם ישפר ספיגת ויטמינים מסיסים בשומן כמו A,D,K, Eוגם לדייסות דגנים.
אכן בביופסיה ניתן להגיע לאבחנה, אבל הוא כרוחה בסיכונים ואם כבר ניסית סטרואידים והם לא הועילו אז השאלה היא האם יוכלו להציע לך טיפול אחר על סמך תוצאותיה.
מלבד חומצה אלפא ליפואית ו B12 ישנם עוד כל מיני תוספי תזונה שאנשים נוטלים כמו אצטיל קרניטין, נדמה לי, שיש מחקרים שהראו שיעיל בנוירופתיה סכרתית בשילוב ALA . יש אחרים שלגביהם לא נראה לי שיש מחקרים, אבל הם אנטידלקטיים או אנטיאוקסידנטים שזה אף פעם לא יזיק למשל כורכום. בכל אופן נתתי לך רעיונות, אך אל תתייחס אליהם כהמלצה, תחקור ותתיעץ עם איש מקצוע.
הייתי רוצה לדבר או להתכתב איתך לגבי ההתמודדות עם הפגיעה במע' העיכול שיש לשנינו. אם זה מתאים לך אז אנא השאר לי מייל או נייד שאוכל ליצור קשר.
כמו כן, אודה לך אם תפרט במה הסטרואידים החמירו את מצבך ובאיזה מינון ולכמה זמן נטלת אותם. גם אצלי עומדת האופציה של סטרואידים בסימן שאלה גדול והרופאים חלוקים בדעותיהם.
תרגיש טוב,
אלין