מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נירית
    משתתף

שלום, מראש מתנצלת על עומס המידע – מזה כ 4 חוד' סובלת מכאבי לחץ ושרירים ברגליים מקדימה מלמעלה עד למטה וכן כאבי גב תחתון דוגמת כאבי מחזור לאחר כ 10 דק' הליכה גם ספורט וגם רגילה. נמלולים ועקצוצים והרדמות וקפיצות רגלים במיוחד בלילה. לפני כחודש תחושה דומה בידיים עם אדדוקציה של אצבעות 3,4,5 שכואבת לפרקים ולא מאפשרת פעילות תקינה ביד שמאל. אושפזתי ועשו בירור EMG שמתאים לנוירופתיה מוטורית אקסונלית ודמיאלנטיבית לא סמטרית ולא קשה ברגליים עם דלקת קלה בתעלה קרפלית, שלהבנתי כלל לא מסבירה את המצב ביד. שללו סיבה מטבולית, דלקתית וזיהומית. קולגנוגרם שלילי. עשו MRI צווארי ומותני שיצא תקין.לפני כ 4 שנים בעיה באותה היד שהכחילה (הכרית של כף היד) לפרקים וכאבה מאוד – אז EMG היה תקין, כנ"ל דופלר צווארי וחשדו בתסמונת רנו. לפני כ 10 שנים כאבה לי מאוד כל היד השניה – ימין ולא יכולתי להזיזה. לא מצאו מה הבעיה והיא חלפה אחרי מס' ימים. לפני חמש שנים EBV שלוש שנים CMV. אני טיפוס מאוד מאוד אנרגטי שמתקשה כיום לקום בבוקר מהמיטה. אני עדיין במהלך בירור אך התורים ארוכים ואני מודאגת. רציתי לשאול האם הבדיקות שעשו שוללות טרשת או שעלי להתעקש לבדוק גם MRI ראש וניקור? ובכלל מה היית מייעץ לעשות?
    תודה רבה רבה,

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה , טרשת נפוצה

שלום,

הסימפטומים של טרשת ונוירופתיה לעיתים קרובות דומים, מאחר שבשני המקרים הפרעות תחושה ובעיות מוטוריות הן תופעות שכיחות. אבל חשוב לזכור שמדובר בשתי מחלות שונות לחלוטין. טרשת פוגעת במערכת העצבים המרכזית, כלומר במוח והחוט השדרה, ואילו נוירופתיה פוגעת בעצבים ההיקפיים. עך אף הדימיון שעשוי לעיתים להיות מבחינת הסימפטומים, האבחנה בין שני המצבים בד"כ ברורה, ומתבססת בעיקר על הממצאים בבדיקה הנוירולוגית וכמובן בדיקות העזר. במקרה שלך אני מבין שה- EMG הדגים נוירופתיה, כך שאני מניח שזו האבחנה. בנוגע ל- MRI תלוי מה הממצאים בבדיקה הנוירולוגית ומה הרושם של הנוירולוג או הנוירולוגים שבדקו אותך. אם הממצאים בבדיקה הנוירולוגית והתמונה הקלינית שלך מתאימה לנוירופתיה ואין חשד למעורבות של מערכת העצבים המרכזית, אז כמובן אין הגיון לבצע בדיקת MRI.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.