Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה אבקש לשתף ולהתיעץ איתך בבקשה:

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מתן
    משתתף

היי ד"ר , תודה רבה על הפורום והתמיכה.

אני רוצה לשתף אותך ולהתיעץ איתך , אבל חשוב לי להסביר לך את התמונה המלא , בשביל שאוכל לשאול אותך.

אני בן 27 .
    לפני 3 וחצי חודשים התחילו לי קפיצות שרירים מרובות בכל חלקי הגוף מלווה בכאבים ,קישיון השרירים ותנועות מסורבלות של כף היד.
    עם הזמן התחילו תנועות לא רצוניות של היידים וגם הרגליים- כאילו הם נזרקות, התופעה הזאת בא והולכת , היא יכולה להיות יומיים רצוף כל שעתיים ופתאום להעלם לכמה ימים.

עשיתי בדיקות דם שיצאו תקינות והלכתי לנוירולוג
    הוא שעשה את הבדיקות השגרתיות ואמר שהוא לא רואה שום דבר מיוחד ושאין טעם לעשות בדיקות מעבר.
    אך הוא כן אמר שאם זה ממשיך או מחמיר לחזור לבדיקה נוספת.

לצערי לאחר חודשיים שום שינוי לא חל , להפך.
    בכל מאמץ קצת חריג מתחיל התכווציות שרירים :
    -אם אני עושה שריר ברגליים – מתחילים התכווציות .
    -אפילו שאני מתמתח בבוקר מתכווצים לי השרירים.

השרירים כואבים בכל מיני מקומות בגוף ,מעין כאב קצר שלא נמשך יותר מ2 שניות ונעלם, אני מתקשה להגיד אם אלה התכווציות כי הם לא מרגישים כמו התכווצות .

שאני עולה במדרגות כבר אחרי קומה אחת כל השרירים ברגליים כואבים , ממש כולם, מלמטה עד למעלה , כשאני מגיע לקומה הרביעית אני מתנשף מאוד.

לפעמים יש רעידות של כפות הידיים ,לאחר מאמץ כמו בישול , אך תופעה זאת לא מופיעה הרבה.

ומעל הכל יש לי פחד וחדרה שלא עוזבים., הפחד ממחלה הניוונית …
    שאני מנסה להרגע ולא לחשוב יותר מידי מגיע לו כאב / קפיצת שריר שמחזירים את הפחד והחרדה.

לאחר כל זה חזרתי לרופא משפחה לפני חודש , הוא שביקש לחזור לנוירולוג .
    בגלל שהתור לנוירולוג לוקח 2-3 חודשים קדימה , החלטנו לאחר התיעצות עם רופא המשפחה להתחיל בדיקות שיהיה לנוירולוג את התמונה המלא.
    -עשיתי EMG שיצא תקין לחלוטין , אם כי לאחר קריאה של המאמר אצלך באתר הבנתי שעברתי רק EMG (זה עם המחט) , ולא את הבדיקה הנלוות עם החשמל.
    -ביום שבת אני עושה בדיקת CT מוח וצוואר עם חומר ניגוד.

עכשיו להתיעצות:
    הקרובים אלי בטוחים שכל הסיפטומים הנ"ל הן תוצאה של חרדה נפשית.
    אין לי שום בעיה לקבל עזרה מאיש מקצועה פסיכולוג/פסיכיאטר , אני לגמריי פתוח , ומקבל את האפשרות שאכן זאת תוצאה של בעיה נפשית.

אבל , אני לא אוכל להכנס להליך של טיפול פסיכולוגי אם לא אדע בביטחון מלא , שאין לי בעיה ניוונית או בעיה נוירולגית אחרת.

במילים אחרות , אני רוצה לדעת מתי אוכל להיות בטוח שאני יכול ללכת לקבל טיפול פסיכולוגי מתוך הבנה שאין לי שום בעיה ניוונית/נוירולוגית.

במידה ובדיקת הCT תצא תקינה ביום שבת בשילוב של בדיקת הEMG התקינה יהיה אפשר לפסול מחלה ניוונית?

אשמח לשמוע את דעתך.

תודה רבה.

מתן
    משתתף

אני רק רוצה לעדכן שעברתי את בדיקת הct היום.
    לפי הנוירוכירורג שבדק את התוצאות, הבדיקה תקינה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    התלונות שאתה מתאר לא נשמעות כמו מחלה ניוונית. ישאנשים שסובלים מהתכווצויות או קפיצות של השרירים, ללא מחלה נוירולוגית מעבר לכך, כי זו התכונה של מערכת העצבים והשרירים שלהם. לחץ נפשי כמובן יכול להחמיר זאת, אך לא תמיד קשור בהכרח ללחץ. אם הבדיקות שתבצע, ובפרט בדיקת EMG והבדיקה אצל הנוירולוג תקינות, אז זה שולל למעשה מחלה ניוונית. בכל אופן, חשוב כמובן שתתייעץ עם הרופא נוירולוג שבדק אותך והתרשם ממצבך.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי

מתן
    משתתף

אני מודה לך מאוד!!

במציאות שבא אפשר לראות נוירולוג רק חודשים לאחר קביעת התור הפורום הזה פשוט עוזר.

לענייננו:

כמו שאמרתי , אכן כל הבדיקות שעברתי עד עכשיו יצאו תקינות:
    בדיקת הדם – תקינה
    בדיקת הemg – תקינה
    בדיקת הct – תקינה

אם אפשר לשאול שאלה ששכחתי לשאול:
    עודף משקל יחסית גבוהה יכול להשפיע ?
    תמיד סבלתי מעודף משקל , אבל בחצי שנה האחרונות עליתי 33 קילו .
    הנוירולוג שבדק אותי שאל אותי האם עליתי במשקל באופן קיצוני לאחרונה (ואמרתי לו שכן) אך הוא לא אמר לי איך זה קשור.

שוב תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    עודף משקל לא אמור להיות קשור לתלונות שלך, אין לכך קשר למשקל. בלי קשר רצוי לשמור על משקל תקין וזאת מסיבות בריאותיות רבות.
    בבברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מתן
    משתתף

היי דוקטור, אני ממשיך את הדיון כאן כדי שיהיה לך רקע.

בתקופה האחרונה החולשה החמירה וגם הכאבים .
    מדובר בכאבים שמרגישים בדרך כלל לאחר מאמץ רב , שהשריר כבר כואב מהמאמץ , רק שאצלי זה מפעילויות פשוטות ויומיומיות.

לפני חודשיים וקצת הייתי אצל נוירולוג שבדק ואמר שאני חזק יותר מכל האנשים הבריאים שהוא פוגש , אבל הוא רוצה שאני יעשה MRI ליתר בטחון , הבעיה שאני מפחד מהבדיקה מאוד , גם ממקומות סגורים (שאי אפשר לזוז בהם בכלל) וגם מהאפשרות שירדימו אותי.

במהלך החודשיים וקצת האחרונים התחלתי להרגיש כאבים חדשים :
    – העורף והצוואר כואבים (מרגיש כמו השרירים).
    -תנועת הלשון מרגישה מוגבלת והשריר בין הלסתות כואב גם הוא
    -אני מרגיש מבולבל מאוד ו שוכח דברים , אפילו הלמנטרים וקטנים (כמו דרכי כביש).
    -התחילו זרמים מוזרים ברגליים ובידיים שמצליחים לשגע אותי

ומעבר להכל ,הכאבים מחמירים ….בישיבה ובעמידה ובכל מצב.
    רק מקלחת חמה עוזרת אבל אפילו המאמץ להתלבש שמחזיר את הכאב.

רופא המשפחה ביקש לעשות שוב בדיקות דם כלליות ,הפעם ערך הCPK יצא 358
    (בבדיקות שעשיתי במאי יצא 188).

מיותר לציין שלא עשיתי שום פעילות גופנית או מאמץ "אובר" .

רציתי להתייעץ איתך , מה עלי לעשות עכשיו ? .

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום

קפיצות שרירים או התכווצויות שרירים הן תופעות שכיחות, לעיתים קרובות אינן מעידות על מחלה נוירולוגית. העובדה שהבדיקה הנוירולוגית שלך על ידי הנוירולוג הייתה תקינה רק מחזקת את זה. בכל אופן, לאחר שהנוירולוג יבדוק אותך שוב ויראה את כל הבדיקות שעשית, ובמידה וגם אז הוא לא ימצא בעיה נוירולוגית, אז תוכל להיות רגוע מהבחינה הזו.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי

מתן
    משתתף

היי דוקטור ..קודם כל תודה.
    אבל יש לי הרגשה שתגובתך היית עבור מה שנכתב בראש הנושא .
    אשמח אם תגיב על ההודעה האחרונה שכתבתי שמעדכנת את מצבי …(בסוף עמוד 1 )

שוב תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    זה שהכל יצא תקין זה מצויין, כי זה כמובן שולל בעיות משמעותיות. בנוגע לעודף משקל, אין לכך השפעה ישירה, למעט העומס הרב שמופעל על השרירים, כך שבצורה זו זה יכול להחמיר את הסימפטומים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.