מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    א
    משתתף

בן 43 עד לפני חודשיים בריא. תחושה לא טובה וכאבים בכל הגוף הביאו אותי לרופא ולבדיקות דם ושתן. ערכים מעט מוגברים בתפקודי כבד הביאו לחרדה גדולה. מכאן שלוש פעמים אולטראסאונד 4/5 פעמים בדיקות דם ושתן הרוב תקין למעט CRP 1.3 ושקיעה 16, בדיקת ציטולוגיה בשתן עקב מעט כדוריות דם אדומות בשתן (תקין תודה לאל), בדיקת דם סמוי (שלילי תודה לאל), CT בטן תקין תודה לאל, בדיקת נוירולוג תקינה תודה לאל, בדיקת גסטרו תקינה תודה לאל (ובכל זאת להשלמת בירור בשבוע הבא קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה יתבצעו בתקווה שיהיו תקינות ב"ה). ועדיין… כל הגוף כואב, דקירות בידיים וברגליים, כאבים במפרקים כולל כאב בלחיצה בפרקי האצבעות, נמלול והרדמות בידיים, שרירים קופצים ברגליים ובידיים בתדירות גבוהה, חולשה מטורפת, חוסר אנרגיה, דיכאון, בחילה, חוסר תאבון (ירידתי 3 ק"ג), עיקצוצים, חוסר ריכוז (פתאום טעויות הקלדה וכתיבה מביכות!), כל בוקר מבצע מטורף לקום ואיך שהוא לצאת ליום עבודה (בחצי תפוקה במקרה הטוב), טישטוש בעיניים, רעד קל בידיים, תחושה מוזרה באצבעות כולל קושי במוטוריקה עדינה. כבר 3 שבועות נותן צ'אנס לכדור "אסטו" 10 מ"ג, מדי פעם "מחזק" עם 0.25 של "אלפרליד" כרגע ללא שיפור ואפילו החרפה.
    פסיכיאטר החליט להחלפה מדורגת מאסטו לסרנדה שבעוד שלושה ימים תסתיים ואשאר עם סרנדה 50 מ"ג ביום, ראומטולוגית ראתה אותי לפני שבוע וחצי, לא מצאה דבר וביקשה שאחזור בספטמבר כולל בדיקות דם עדכניות (רופאת הגסטרו חושבת פיברומיאלגיה ומעי רגיז בליווי של החרדות כמובן). כאשר הראומטולוגית ראתה אותי עדיין לא היו כאבים בפרקים בלחיצה וגם קפוצות השרירים לא היו, נראה לי שכעת הייתה חושבת אחרת. כנ|"ל לגבי הנוירולוג אליו קבעתי ביקור חוזר לעוד עשרה ימים. לאורולוג בדק ערמונית לאור הכדוריות הדם האדומות בשתן, תקין ב"ה כמו כן התבקשתי לעשות שוב בדיקות דם ושתן מקיפות לרופא המשפחה שגם כן היו תקינות ב"ה. לסיכום, חי בסיוט מסביב כולם אומרים "זה רק אצלך בראש" אבל שורה תחתונה – חצי בן-אדם… HELP! רוצה לדעת שזה לא ALS חלילה או משהו שכזה… תודה!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

הסיפור לא נשמע כמו ALS , כמו כן הבדיקות הנוירולוגיות היו תקינות, כך שככל הנראה אין מדובר במחלה נוירלוגית. יתכן שמדובר בתגובה חרדתית, זו אופציה, כמובן שאינני יכול לדעת בוודאות. בכל אופן, גם תגובה חרדתית היא תופעה נוירולוגית, הרי משהו קורה במוח, על אף שבשטח הטיפול הוא על ידי פסיכיאטרים.

בברכה

ד"ר רון דבי

א
    משתתף

ראשית תודה על התגובה דוקטור. בנתיים עברתי כחלק מהבירור של הירידה במשקל גסטרוקופיה (נלקחו 2 ביופסיות מרירית אדומה במעבר בין הושט לקיבה ומארוזיות קטנות בקיבה), וקולונסקופיה שהיתה תודה לאל תקינה. שוחחתי עם הראומטולוגית שביקשה שאמשיך עם הסרנדה ואגיע אליה באמצע ספטמבר עם בדיקות דם עדכניות. יש לי תור לנוירולוג לעוד שבוע ואני ממש מתקשה להרגע. יש כאן מלכוד 22 שכן אם אכן הכל נובע מהחרדות אזי הפגת החרדות היא התרופה האמיתית, אך מכיון שהתופעות (שרירים קופצים, שרירים כואבים ותפוסים, כאבי פרקים, נקודות מאד כואבות לאורך כל הגוף, ידיים נרדמות בשינה, חוסר יציבות קל וטשטוש ראיה) מגבירות את החרדה – אני במלכוד. האם התופעות שבמסגרת הנ"ל אינן מצביעות על מחלה נוירולוגית קשה? ALS? טרשת נפוצה חס וחלילה? 3 חודשים כבר בסיוט מתמשך…
    תודה!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

כשמערכת העצבים נמצאת במצב של עוררת אז הסימפטומים הם מגוונים, ולכשעצמם מגבירים את החרדה, זה באמת לעיתים מעגל סגור, אך ניתן לשבור אותו. אני מקווה שהנוירולוג יפחית חלק גדול מהמתח שלך, מה שיעזור לך לחזור למסלול, הן הידיעה שהנוירולוג שלל בעיה נוירולוגית, והן הטיפול התרופתי שתקבל. אם אכן תשלל בעיה נוירולוגית או רפואית, כפי שכך זה נשמע, יתכן שבנוסף לטיפול התרופתי כדאי שתשקול טיפול נוסף, כגון: שיחות עם פסיכולוג, או ביופידבק וכו'.

בהצלחה

ד"ר רון דבי

א
    משתתף

תודה ד"ר. בהפניית הנורולוג נשלחתי לבדיקת emg. הרופא אמר לי שהתשובה לדעתו צריכה להגיע גם לראומטולוגית ודיבר על פגיעה בשרירים והמלצה לביופסיה. אתה בטח מתאר לעצמך לאן מפלס החרדה מגיע כעת… באין תור לאחד מהם בטווח הקצר, מצ"ב התשובה אשמח לשמוע ממך (וצפירת הרגעה ב"ה):

There is no atrophy. Gait is normal. The patient is able to toe-walk heel-walk squat and stand 1 legged on either leg. Strength is 5/5 bilaterally. Sensation is intact bilaterally. Reflexes are intact bilaterally. Toes are flexor. Hoffmann’s reflex is negative bilaterally. Romberg test is negative. There are fasciculation’s in the tongue.

EMG: there is no spontaneous activity! Motor unit morphology is polyphonic (signifying chronic process) in all tested muscles. The recruitment is normal in all tested muscles. There are no myopathy discharges. The Para spinal muscles are normal.

NCS: the bilateral tibial nerve latency, amplitude, conduction, velocity & F-waves are normal. The bilateral sural nerve, amplitude & conduction velocity are normal
    The right median motor nerve latency, amplitude, conduction, velocity & F-waves are normal. The right superficial radial nerve latency, amplitude, conduction, velocity are normal. The left ulnar motor nerve latency, amplitude, conduction, velocity & F-waves are normal. The left ulnar sensory nerve latency, amplitude, conduction, velocity
    are normal.

Conclusion: based on the EMG finding a diagnosis of myopathy or possibly muscular dystrophy is possible. There is no evidence of an active radiculopathy, peripheral, or MND. A muscle biopsy (from the left thigh or deltoid) is recommended.

Right fdi (uln ramus prof c8T1): normal normal 0/10 0/10 + normal ++ ___ normal full
    Right deltoid (post axillary c5c6): see report normal 0/10 0/10 ++ + ++ normal ___ normal
    Left medial gastroc (tibial s1s2): see report normal 0/10 0/10 ++ + ++ normal normal full
    right medial gastroc (tibial s1s2): see report normal 0/10 0/10 ++ + ++ normal normal full
    right at (deep peroneal l4l5): see report normal 0/10 0/10 ++ + ++ normal normal full
    right rectus femoris (femoral l2L3l4): see report normal 0/10 0/10 ++ + ++ normal normal full
    right mid lumb Para spinals: normal normal 0/10 0/10 normal normal normal _____ _____ full
    right mid lumb Para spinals: normal normal 0/10 0/10 normal normal normal _____ _____ full

דר רון דבי
    מנהל בפורום

בדיקת EMG לא מכוונת לאבחנה כזו או אחרת. כפי שציינתי בדיקת EMG היא בדיקת עזר ויש לקחת להתייחס לתוצאות בהקשר הקליני. יש מחלות בהן ה- EMG תקין, ויש מצבים קלים יחסית בהם יכולה להיות הפרעה כזו או אחרת בבדיקה, כך שחשובה התמונה הכללית.

כל טוב

ד"ר רון דבי

א
    משתתף

ד"ר דבי תודה. אך לא כ"כ הבנתי. האם לאור העובדה שאני כבר 3 חודשים סובל מכאבי שרירים, קפיצות בשרירים, טישטוש ראיה, כאבי פרקים, חולשה כללית, רעידות קלות בידיים, הזעה לא סימטרית (מעורף שמאל ומבית שחי ימין), חוסר ריכוז/טעויות הקלדה/תחושה מוזרה בכפות ידיים ושאר התלונות הנ"ל… האם אין קורלציה ברורה לתוצאות בדיקת ה- EMG שעל פי הרופא שביצע אותה עלולה להעיד על ניוון שרירים או מיופאתיה??? מאז הבדיקה אני נמצא במצב נפשי נוראי, עם סרנדה ותוספת של אלפרליד שכלל לא מועילים, מרגיש כאילו ונגזר עלי פשוט להמתין ולראות כיצד גופי גווע ובמצב כזה ברור לי שטוב מותי מחיי… הרי לא יתכן שהתוצאות השליליות של הבדיקה הנ"ל הן בגלל הסטרס או בגלל מחלה הפיכה נכון? תוצאות בדיקת EMG מראות תהליך הרסני בשרירים נכון? האם הביופסיה תיתן תשובה סופית? אני רוצה להגיע אליך לאחר הביופסיה אליה אני מאמין שהנוירולוג יפנה אותי. לא הראה לי שאוכל לעמוד בתחושות הקשות הללו. תודה,

דר רון דבי
    מנהל בפורום

הסימפטומים שאתה מתאר הם מעבר למחלת שריר ( מיופתיה ), בכל אופן, הייתי מציע שתיגש לנוירולוג שלך עם תשובת ה- EMG ותדון איתו בנוגע לביופסיה.

כל טוב

ד"ר רון דבי

א
    משתתף

תודה על תשובתך ד"ר. יש לי תור מחר אצל הנוירולוג בנושא. מצטער שאני חוזר לנדנד פשוט המצב לא נותן לי מנוח. למה כוונתך שהתלונות שלי "מעבר למאופתיה"? האם לדעתך תוצאת הבדיקה מעידה על ניוון שרירים? האם ביופסיה תיתן תשובה ברורה ומוחלטת? האם יש בכלל מקום כל שהוא לאופטימיות? )-:

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אני לא רואה סיבה מדוע לא לשמור על אופטימיות במקרה שלך. תמתין לביופסיה ואז תהיה יותר חכם. כוונתי הייתה שמכלול הסימפטומים שלך אינם מוסברים על ידי מחלה בשריר בלבד כמו מיופתיה או ניוון שרירים, לכן על פי התיאור שלך לא נראה שזה הכיוון. מעבר לכך, אני לא יכול לתרום הרבה.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי

א
    משתתף

תודה ד"ר. נשלחתי ע"י הנוירולוג אל פרופסור שדה שבדק אותי עבר על תוצאות EMG ואמר שהוא לא מוצא בעיה נוירולוגית שלא צריך ביופסיה ושתוצאות הבדיקה לא נכונות לדעתו. לצערי כאבי השרירים והפרקים והחולשה לא נעלמים לרגע ומזינים מן הסתם את החרדה… הראולטולוגית המליצה על EMG חוזר אך אני מתלבט שכן פרופסור שדה טען שלא צריך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

אני מכיר היטב את פרופ' שדה וסומך על חוות דעתו.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.