מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #27236
  ליהיא
  משתתף

  בת 37, כבר מעל לחצי שנה שאני סובלת מתסמינים נוירופתיים בשתי כפות הרגלים ומשלב מסויים גם בשתי כפות הידיים – תחושה מתמדת של נוקשות, מתח ולחץ שהולכת ומתגברת עם הזמן.
  הבדיקה הפיסית אצל הנוירולוגית בקופה הייתה תקינה כמו גם בדיקת ה-EMG וכל בדיקות הדם תקינות – אין חוסרים של ויטמינים, אין סכרת או מחלות אוטואמיוניות, תיפקודי כליות ובלוטת תריס תקינים.
  עם התפתחות התסמינים, הנוירולוגית ביצעה בי בדיקה נוספת שהיתה שוב תקינה וכך גם ה- EMG הנוסף. הנוירולוגית סיכמה ואמרה שלמרות התסמינים הנוירופתיים אין שום עדות לנורופתיה והרגשתי שאני במבוי סתום.
  בחיפוש באינטרנט קראתי שבמצב של נוירופתיה של הסיבים הקטנים ה-EMG יוצא תקין ורק בדיקת ביופסיה יכולה לאבחן נוירופתיה כזו. שאלתי היא:
  האם כשהבדיקות הפיסיות שביצעה בי הנוירולוגית היו תקינות, עדיין יכולה להיות נוירופתיה של הסיבים הדקים? או שגם נוירופתיה זו אמורה להראות את אותותיה בבדיקה שביצעה בי הנוירולוגית?
  אשמח גם לדעת מה הפרוגנוזה לחולים בנורופתיה שכזו? האם היתפתחות התסמינים נוטה להיעצר או ממשיכה להתקדם ועד לאיזה מצב הגוף יכול להגיע?

  #27242
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  שאלה טובה. נוירופתיה של הסיבים הדקים זה מונח כללי, שלמעשה מכיל בתוכו מצבים שונים. אם אכן מדובר בנזק או הרס של הסיבים הדקים, הרי צפוי שהוי ממצאים כאלה או אחרים בבדיקה הנוירולוגית. אבל לפעמים הבעיה היא פעילות יתר של העצבים הדקים ולא הרס שלהם, ואז הבדיקה תקינה. ככל הנראה מדובר בנטייה גנטית, באותה מידה שיש אנשים שיש שסובלים ממצבים אחרים של פעילות יתר עצבית, כגון: קפיצות שרירים שפירות, טיקים ועוד. במקרים אלה הפרוגנוזה היא טובה, כי למעט אי הנוחות לא צפוי להתפתח בעתיד נזק עצבי משמעותי. במקרים בהם הסימפטומים התחושתיים מטרידים ניתן לשקול טיפול תרופתי לכך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.