מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #25906
  נועם
  משתתף

  שלום,

  אני בן 35. זה כ-6 חודשים אני חש אי נוחות מתמשכת בשריר התאומים בשתי הרגליים. אין ממש כאב, ההרגשה כאילו השריר חצי-תפוס, מעיב על ההליכה אך לא מקשה עליה (אני מסוגל ללכת קילומטרים רבים ללא בעיה). האי נוחות הופכת להיות, ובכן, פחות ופחות נוחה עם הזמן.
  אין סממנים של קשיי דיבור או בליעה, או חולשה בידיים. אני יכול להרים משאות כבדים בלי בעיה. גם אין פסקולציות (אם יש הן זניחות ביותר). מתיחות שאני עושה בערב משפרות קצת את המצב, גם עיסוי. כשאני קם בבוקר או לאחר ישיבה ממושכת (טיסה, נניח) הרגליים קשיחות קצת, אבל זה עובר תוך דקה-שתיים.

  אינני עושה ספורט באופן קבוע, אך אני נוהג ללכת 6000-10000 צעדים כמעט מדי יום. יש לי עודף משקל קל של עד 10 ק"ג (אני שוקל 95 ק"ג).
  אני שואל את השאלה מפני שהזנתי את הנתונים בסימפטומטורים On Line, וקיבלתי כל מיני תשובות מכל מיני סוגים: תפקוד לקוי של הכבד (והצטברות רעלים ברגליים), התחלה של סכרת, פציעת עבר שלא החלימה לחלוטין, נוירופתיה פריפרית, ואפילו ALS.

  אין לי בעיה שהמצב יישאר כפי שהוא, אני רק רוצה לוודא שזה לא משהו חמור.

  מה זה יכול להיות?

  תודה,

  נועם

  #25908
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  מאחר שאין לך חולשת שרירים או סימנים אחרים, אז זה לא מתאים ל- ALS או למחלה ניוונית נוירולוגית. בכל אופן, כדאי שתבצע בדיקת CPK שזו בדיקת דם פשוטה. האנזים CPK עולה בבעיות שרירים. ותתייעץ עם הרופא שלך בנוגע לבדיקת EMG, שזו בדיקת מחט לשרירים שנותנת אינפורציה לגבי תפקוד השריר או מחלות של השרירים. אם הסימפטומים ימשיכו כדאי שתבדק בהמשך גם על ידי נוירולוג.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.