מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Ariel levi
    משתתף

דר׳ דבי, להלן רקע הבעיה אשתדל לתמצת:
    אני חייל,בן 20 כפי שידוע לך אטימות הצבא בענינים רפואים, הכל שט על מי מנוחות לכן אני אובד עצות.
    תחילה, לאחר כאבי רגליים שהופיעו(ברקע בלטי דיסק לומבארים 3,4,5,), לאחר בדיקת אורטופד וממצא של קלונוס הופנותי לבדיקה אצל נוירולוג. כמובן שהכל התארך שבועות ומחוסר ברירה וכאבי שרירים קשים פניתי למיון ולאחר בדיקת דם נמצאו ערכי ck גבוהיים(1102) והוחלט לאשפז אותי במחלקה הנוירולוגית הלל יפה. באשפוז הראשון בוצע emg שהראה שינוים מיופאתים קלים, בemg שני שעברתי גם באשפוז נמצא שינוים מיופאתים קלים, ובשלישי במסגרת מרפאות חוץ ברמב״ם נצפו שינוים מיופאתים קלינים.
    כמובן שבוצעה ביופסיית שריר, אך עדיין בהמתנה לתשובה.
    חשוב לציין התנרמלות של הck ללא עלייה חדה כמו זו שבאשפוז.
    עברתי לקטט טסט-תקין.
    בדיקה גנטית (cpt def) בהמלצות מומחים-צהל לא מאשר לי.
    כיום אני סובל מקפיצות שרירים מרובות,החל מהרגליים,בטן,גב,כתפיים,ידיים,אמות,בפנים!,רעד בעיקר בידיים ומגושמות מוטרית.
    כמו כן מופיעים לי זרמים בכפות הידיים במיוחד באחיזת המכשיר הסלולרי מרגיש התעייפות מהירה של האמות, כאשר אני מותח את הידיים לצדי הגוף מופק זרם חזק באמות שמקרין לכפות ידיים. יש לי רגישות במפרקי הידיים, שנגיד עם אני מעסה את אזור המפרק, מופק כאב לאורך כל האמה.אוסיף ואציין כי כאשר אני עומד סטטי קיים סחרור קל, תחושה כאילו הנה אני נופל ולא נופל מה גם שההליכה שלי לא כל כך יציבה עקב תחושת ה״עוד רגע אני נופל״,חולשה כללית כאילו אני חולה בשפעת שלא עוברת.
    לסירוגין מופיע לי דופק באוזניים, יש לי בלוטות לימפה נפוחות בצוואר קרוב לשנתיים, ebv cmv שלילי,סידן תקין,ברזל תקין. בעבר חשד לstd אשר טופל באנטיביוטיקה, מאז רגישות קלה באזור הפרוסטטה וצינורית השתן.
    טרם הופעת כל הסימפטומים, חוותי הרעלת מזון במסעדה שעקב כך חום גבוה 39+ ובטן רגישה. קצת לאחר מכן הופיעו כאבי הרגליים וקפיצות השרירים.

אני יודע שזה נשמע מאוד מורכב ומסובך, אך אני בחור צעיר בן 20 שמרגיש שהצבא די מנפנף אותו. אני רק רוצה לחזור למעגל הבריאות ולא מחפש ימי ג׳(דהיינו ימי מחלה). אם תרצה שאגיע לייעוץ ושיש קשר בין הדברים ו/או תוכל לעזור לי בדרך כזאת או אחרת אשמח לקבל ממך תשובה והכוונה.
    תודה רבה דר׳ דבי.
    אריאל.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

לא נראה שכל הסימפטומים שלך קשורים לבעית השרירים. בקשר לרמת CPK גבוהה זה די שכיח, השאלה כמובן אם יש גם מיופתיה , דהיינו מחלה של השרירים, ואת זה יראו בביופסיה. גם אם יש זה לא בהכרח אומר שמדובר בבעיה בעלת משמעות. רמת CPK גבוהה יכולה ללכת עם שינויים בביופסיה וממצאים ב- EMG, גם ללא מחלת שריר משמעותית. בנוגע לשאר הבעיות כמו הגדלת הבלוטות, חום, הרגשה של שפעת, הרעלת מזון וכו' אלה לא בעיות נוירולוגיות כמובן, וכדאי אולי שתתייעץ עם רופא פנימאי.

בברכה

ד"ר רון דבי

Ariel levi
    משתתף

תראה דר׳ ציינתי את המאורעות הנ״ל בכדי לשאול אולי קיים קשר מזהם/חיידקי לסטומים והתופעות אותם אני מרגיש.
    כמו כן, מדוע יש לי קפיצות שרירים, כאב של מאמץ בזמן אחיזת מכשיר הסלולר, רעד וקלונוס יותר ברגל שמאל?
    אולי תוכל לכוון אותי מה עליי לעשות?
    אפילו אם לדעתך יש מקום להגיע אלייך לייעוץ עם כל החומר שקיים ברשותי, לא אהסס ואגיע.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    בנוגע למחלה זיהומית כמו חיידק וכו', מציע שתתייעץ עם רופא פנימאי שיראה אם אפשר לחבר את כל הסימפטומים. חלק גדול מהסימפטומים שלך הם לא נוירולוגיים, ולכן נראה לי שרופא פנימאי יוכל אולי לכוון אותך. בקשר לביופסיית שריר, תמתין ותראה אם בכלל יש בעיה בשריר.

בברכה
    ד"ר רון דבי

Ariel levi
    משתתף

תודה רבה דר׳ על התייחסותך אשמח לשאול עוד 2 שאלות:
    האם אתה מבצע בדיקת emg באופן פרטי?
    אם כן היכן אוכל לקבוע תור?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אני מבצע בדיקת EMG באופן פרטי במרפאת מומחים בהרצליה, טל: 09-9509697
    בברכה
    ד"ר דבי