מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #20929
    יעקב
    משתתף

    יש לי כאבים בזוי בשרירים בשתי הידיים כמו כן גירודים האם זה שיך לתרופה ליפיטור או ליטורבה לצורך העניין אם כן איזה תרופה אחרת יש לקחת להורדת הכולסטרול?
    אודה לכם אם תוכלו לעזור לי בנידון
    חג שמח

    #20937
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

    כאבי שרירים

    שלום
    ליפיטור וכל קבוצת התרופות להורדת כולסטרול ממשפחת הסטטינים יכולה לגרום לכאבי שרירים. כמובן שלא כל כאב שרירים נגרם על ידי תרופות אלה, ולעיתים מדובר בתופעה אקראית. בכל אופן, עליך להתייעץ בעניין עם הרופא שלך. כדאי גם לבצע בדיקת דם ל- CPK שזה חומר שמופרש מהשרירים בעת נזק, לעיתים קרובות רמתו בדם עולה עקב שימוש בסטטינים. לעיתים עושים ניסיון ומפסיקים את הסטטינים לזמן מה ואז רואים אם כאבי השרירים משתפרים. בקשר לתרופות אחרות להורדת כולסטרול עליך להתייעץ עם הרופא שלך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.