Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה אני מתפלל שזה לא טרשת נפוצה

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אוהד
    משתתף

שלום. אני אוהד ואני בן 29.
    ב5 שנים האחרונות אני מתגורר בארצות הברית ובקרוב חוזר לארץ.

וזה בערך הפרופיל הרפואי שלי.
    בכללי אני בן אדם בריא אני לא היתה לי שפעת או מחלות רגילות כבר כמה שנים טובות.
    לפני כחצי שנה התחלתי לסבול מאבני מרה.
    ולפני כחמש שנים היתה לי פגיעת ראש באזור אוזן ימין ומאחורה שבכללי לא גרם לי לכל שינוי
    חוץ מסחרחורת כששוכבים במצב מאוזן ללא כרית ובכללי לא רציני.

לפני כ3 וחצי שנים היתה לי דלקת בעין בגלל נוגדים, iritis העין היתה אדומה והייתי מטופל בטיפות סטרואידים למשך כמה חודשים. דבר שגרם לירידה בראיה ועכשיו אני צריך משקפיים.

לפני כחודש הרגשתי זרם באזור הקרסול ימין. זרם כואב מאוד שבא ל3 שניות והלך.
    היו לי עוד ארבעה פעמים את הכאב הזה באופן רנדומלי ובתוך 3 ימים התלווה לזה עקיצות בכל הגוף בפנים ידיים רגלים בטן הכל שבמיוחד בצד הימני של הגוף.
    ואז התחלתי לחשוש. חיפשתי באינטרנט. וחשבתי שזה סכרת שגורמת לכאב עצבי מכיוון שיש את זה לאבא שלי ולאחרונה אכלתי הרבה סוכריות. הלכתי לרופא ושללו לי סכרת. הרופא שאל אם הייתי בלחץ לאחרונה. והאמת שהייתי מעט בלחץ מלעבור דירה אבל לא משהו כל כך רציני. הוא עשה לי בדיקות רפלקסים ואמר שאם זה לא יעבור להתקשר שוב.
    התחלתי לקחת ויטמין בי12 וזה ירד מעט ולא הרגשתי עיקצוצים יותר, לא בטוח אם זה בגלל הוויטמינים יכול ליהיות בגלל שנרגעתי קצת.
    ואז אחרי שבוע הזרמים חזרו. בערך 4 פעמים והפסיק ואז בא שוב ההרגשה של רדימות ועיקצוצים רק שבנוסף היה לי כאב בראש זרוע ורגל ימין שהוא כמו כאב בעצם ויש לי סחרחורות שאני עומד להקיא. לא יכול לעבוד ולתפקד כרגיל בגלל הסחרחורות שורפות לי העיניים לפעמים כאבי ראש חדים לכמה שניות והרגשה של לחץ בתוך הראש וציפצוף באוזן ימין (כמו שנוסעים באזור הררי). הלכתי למיון ואמרו לי שלא ניתן לבדוק שם אבל היא חושבת שזה יכול ליהיות או חוסר בוויטמינים או שזה טרשת נפוצה או מחלה אוטואמיונית שבמיון לא ניתן לבדוק וצריך להמשיך עם רופא.
    במצב הנוכחי הידיים והרגליים שלי פועלות רגיל (למעט שטיפה יותר קשה לי לעשות פעולות כמו לכתוב בטלפון עם האצבעות אני חושב שאולי אני רואה טיפה פחות טוב. והסחרחורות כבר לא הפסיקו שבועיים).
    מאז אני חוקר באינטרנט ובוכה כמעט כל יום מדוכדך וממש חושב על מוות.
    האם יש סיכויי שזה משהו אחר מטרשת נפוצה או משו שיכול לעבור?
    בבקשה תנסו לתת לי תשובה גם אם טובה או רעה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אהוד שלום
    במקום להתפלל ולשער השערות מדוע לא תלך לרופא נוירולוג שיבדוק אותך ויגיד לך אם בכלל יש לך בעיה נוירולוגית.
    בברכה
    ד"ר דבי

אוהד
    משתתף

אני בעוד כמה שעות נפגש עם נורולוג.
    אין לי ביטוח רפואי בארצות הברית, וזה מאוד קשה לממן הוצאות רפואיות כאן עד כדי לדעת תוצאות של מחלה כזאת.
    אני מגיע בקרוב לארץ ובינתיים לחוץ מאוד ולא מסוגל לתפקד רגיל.
    כמו מה זה יכול ליהיות דר דבי?
    האם בעיות בעצב שגורמות לזרמים עיקצוצים כאבי ראש וורטיגו הן לא בהכרך בעיות נוירולוגיות?

אוהד
    משתתף

עשיתי MRI ושאלתי בלי סוף את הבחורה שעושה את הצילום והיא חיותה אותי החוצה ואמרה לי שיש משהו קטן קטן. אבל היא לא חושבת מנקודת מבט שלה שכדאי לדאוג יותר מידי.
    ואני אמור לחכות לגזר דין שבוע הבא.
    מה זה אומר יש משהו קטן?
    יש לי עדיין סיכויי?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

הממצאים של טרשת נפוצה או מחלה נוירולוגית הם בד"כ ברורים. דברים ללא כל משמעות.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

דר רון דבי
    מנהל בפורום

הכוונה היא שממצאים קטנים ב- MRI, כמו אותות חריגים קטנים יכולים להופיע אצל אנשים בריאים ואין להם משמעות.
    ד"ר דבי

דני
    משתתף

מה שאתה מתאר זה בערך מה שקרה לי….רק שאצלי זה היה פגיעה בעין שמאל ולא דלקת. נכנס לי משהו לא קשיח לעין. בבית חולים לא מצאו כלום. לא יודע מה זה….יכול להיות אולי חתיכת נייר. הראייה לא נפגעה אבל אני מרגיש בה תחושה.
    מאז שנכנס לי משהו לעין התחלתי להרגיש רעידות קפיצות ונימול ביד ימין באיזור כך היד והמרפק ומאוחר יותר זה עבר גם לרגל ימין. כבר יותר משלוש שנים שאני עם זה ועשיתי את כל הבדיקות שיצאו תקינות.

גם היום אני מרגיש שיש לי תחושה שונה בעין שנפגעה ובאיזורים של הנימול יש לי עד עכשיו קפיצות ותחושה של רגישות ביד ימין.

אי בטוח ששני הדברים האלה קשורים אבל אף אחד לא יודע מה לייעץ לי

אוהד
    משתתף

שלום דוקטור.
    אני כבר חודשיים סובל מאותם תסמינים של טרשת נפוצה שכוללים דקירות רדימות בחילות סחרחורות. עכשיו זה עבר לצד שמאל של הכול והשפה שלי והלשון רדומים כאילו יצאתי מטיפול שיניים.

יש לי את הMRI בדוח היה רשום אות גבוהה בחומר הלבן בקליפת המוח מקדימה בצד ימין ושזה לא ספציפי.
    אני לא יודע מה זה אומר אבל אני יכול לצרף תמונות.
    מתי זה אמור לעבור אני לא יכול לתפקד ככה. אי אפשר לה

יתעלם מזה ולחשוב חיובי. זה מגביל אותי.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    כבר התייחסתי בעבר לתלונות שהעלת. אם אתה חושב שמדובר בטרשת, אז תבקש הפנייה למרכז לטרשת נפוצה. ברור שמסגרת הפורום זו לא הכתובת לפתור בעיה רפואית שנמשכת כבר חודשים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

אוהד
    משתתף

זה התוצאה מהMRI
    a small focus of high signal in the right frontal sub cortical white matter is nonspecific
    מה זה אומר?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

לפי הפענוח נראה כמו ממצא לא ספציפי חסר משמעות

אוהד
    משתתף

תודה. אני מקווה שזה משו זמני שמחקה בסימפטומים טרשת נפוצה וזה לא זה באמת.
    אני עדיין ממתין שהסימפטומים יעברו.
    תודה.

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.