מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ניסים
    משתתף

דר' רון שלום,
    זה זמן מה שאני שואל אותך שאלות שונות – כל פעם בהמשך להתקדמות מצבי הרפואי.
    לאחרונה, נתקלתי ב"תופעה" הנקראת ארכנואידיטיס, כאשר מילאתי את שאלון האבחון וקראתי את החומר באתר, יש חפיפה של מעל 90% בין המתואר ומצבי היום-יומי.

האם תופעה זו מוכרת בישראל?

בעברי 4 ניתוחי גב, ומצב שלא משתפר, חיי היום-יום שלי נעצרו ואני מסתייע בקביים להליכה.

בקרוב אני אמור להתאשפז בבית לווינשטיין לשיקום בתקוה לשפער מעט את המצב ולנסות להוריד חלק מהכאב הבלתי נסבל שלא עוזב לרגע. חשוב לי להבין לגבי תופעה זו מאחר וכתוב לגביה שפעילות פיזיותרפיה לא משפרת את המצב ומחמירה את הכאב, ואיני מעוניין לסבול יותר לחינם.

אני ממש אובד עצות, אודה לך אם תוכל לסייע לי בהבנה האם ארכנואידיטיס מוכר בארץ ויש כאן ניסיון עם זה.

תודה מראש

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

ארכנואידיטיס זו למעשה דלקת כרונית של שורשי העצבים לרוב לאחר ניתוחים, חבלות, פגיעו, זיהומים וכו'. האבחנה לא תמיד פשוטה, כי הקליניקה דידומה לבעיה שורשית מסיבות אחרות כגון לחץ. בדיקת MRI של שורשי העצבים מדגימה בד"כ התעבות שלהם וקליטה של חומר ניגוד בשורשי העצבים. בדיקת ניקור מותני מדגימה לעיתים קרובות עליה בחלבון בנוזל השדרה. בד"כ האבחנה היא לאחר תקופה ארוכה של סימפטומים שלא משתפרים, ללא לחץ שמסביר זאת ועם הסימנים שציינתי.

בברכה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.