מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20043
  אנונימית1
  משתתף

  היי,
  אני בחורה בת 25 בריאה. בשנתיים וחצי האחרונות סובלת מתסמינים שונים של מערכת העצבים כגון: טשטוש ראייה לעיתים, נמלולים בגוף כל פעם באיבר אחר (בעיקר בזמן שכיבה בלילה) שעוברים תוך מספר שעות/ימים, חוסר שיווי משקל, הפרעות קשב וריכוז ויש לציין כי גם תחושת סטרס עקב היותי סטודנטית ובנוסף עקב לחץ מפאת העובדה שתסמינים אלו מבשרים מחלה חשוכת מרפא ומפחידה. לאחר בירורים ובדיקות שונות שיצאו תקינות כגון: EMG,EEG, CT ובדיקה אצל נוירואופטימולוג הגעתי שוב לנוירולוג על מנת לברר מה יכולה להיות הסיבה לסימפטומים אלו וביקשתי הפנייה לMRI עקב החשש ממחלות נוירולוגיות שונות. יש לציין שהגעתי לנוירולוג לאחר שנתיים שלא ביקרתי אצלו כי התסמינים לא נעלמו למרות תוצאות תקינות של הבדיקות.
  בעת הבדיקה אצל הנוירולוג הייתי שרויה במתח רב ורעדתי בגוף בגלל הלחץ..הנוירולוג עשה לי בדיקה נוירולוגית בה ביקש ממני לבצע כמה פעולות, שאל כמה שאלות והכה בפטיש באזורים שונים. לבסוף, קיבלתי הפנייה לMRI כאשר הנוירולוג כתב כי בבדיקה נראה קלונוס באכילסים, ערות בולטת של החזרים עם סימנים פרימידליים וטרמנר דו צדדי.
  האם ייתכן כי הלחץ שהייתי שרויה בו השפיע לרעה על תפקוד הרפלקסים שלי במהלך הבדיקה? ובמידה ולא בלחץ מדובר, האם ממצאים אלו של הבדיקה הנוירולוגית של הרפלקסים אכן מעידים על כך שבוודאות מדובר בהפרעה במערכת העצבים ושיש סיכון לטרשת נפוצה?
  תודה רבה.

  #20049
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  שאלה טובה, כי למעשה את מעלה את הקשר בין הנפש או ליתר דיוק לחץ נפשי והנוירולוגיה. אז כמובן שאין ולא יכול להיות קו שמפריד בין הדברים, כי לחץ נפשי מקורו במערכת העצבים, ולעיתים קרובות הסיפטומים הם נוירולוגים. בהוגע לבדיקה הנוירולוגית, ישנם סימנים שללא ספק יכולים להיות קשורים ללחץ נפשי, כמו למשל ערות החזרים, החזרים קלונאליים או פוליקונליים, החזרי הופמן וטרמנר ועוד. מצד שני ישנם סימנים שאם הם קיימים הם מעידים על בעיה נוירולוגית, דהיינו בעיה במערכת העצבים וזאת מעבר או בלי קשר ללחץ הנפשי.

  בברכה

  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.