מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Moshe
    משתתף

שלום ושנה טובה,

בדיקות שעשיתי לאחר תאונת דרכים ,
    א. לפי הפלנר – ישור העמדה הלורדוטית.הצרות המרווחים הבין חוליתיים ושינויים ציסטיים בלוחיות גופי החוליות ב C3-C4 ,C6-C7
    ב. בגובה C3-C4 בלט דיסק היקפי כללי הגורם להצרות ביננונית של תעלת השידרה ושל הפורמינות משני הצדדים.
    ג. בגובה C6-C7 בלט דיסק היקפי כללי הגורם להצרות ביננונית של תעלת השידרה ושל פורמינלית משני הצדדים.

אני סובל מכאבי ראש,צוואר,כאבי שרירים עליונים כמו כן יש הירדמות של הידיים.
    בדיקת EMG .1 – חשד לנזק שורשי כרוני קל C4-C7 דן צדדי.
    בדיקת EMG 2 – זמן חביון תחושתי מעט מאורך במדיאנוס מימין .
    בבדיקת מחט – סימני נזק שורשי C8-T1 דו צדדי.

האם למצאים אלו יש קורלציה לכאבי הראש ולהירדמות הידיים?
    מה הסיכון שיש בהחמרה של היצרות התעלה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

בדיקת EMG , ובדיקת CT

שלום

לפי התוצאות שציינת נראה שקיימת בעיה בעמוד השדרה הצווארי, בעיקר בחוליות ובדיסקים, ויתכן שקיים לחץ על שורשי העצבים היוצאים מהצוואר ליד. החביון התחושתי המוארך במדיאנוס עשוי להצביע על לחץ מקומי על העצב באיזור שורש כף היד, מה שקרוי תסמונת התעלה הקרפלית . לממצאים יכולה להיות קורולציה להרדמות הידיים. שינויים בצוואר יכולים לעיתים להקרין לחלק האחורי של הראש. קיים כמובן סיכוי שהיצרות התעלה תחמיר, אך זה לא חייב לקרות, אתה צריך להיות במעקב בנושא. כמובן שאם הסימפטומים יחמירו אז יהיה מקום לשקול חזרה על הבדיקות והערכה מחודשת.

בברכה

ד"ר רון דבי

Moshe
    משתתף

שלום ד"ר,
    תודה על התשובה.בסעיף האבחון של תסמונת התעלה הקרפלית בכף היד מצוין מספר מקורות לבעיה בין היתר פגיעה בעמוד השדרה ,סכרת.
    אני סכרתי מזה 10 שנים מאוזן דיאטה וספורט ומאז התאונה גם בכדור.אני במעקב סכרתי בלי בעיות.
    האם הנזק בעצב המדיאנוס הוא ממקור צווארי ולא מכף היד?
    הירדמות היא ב שני הידיים.
    תודה משה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תסמונת התעלה הקרפלית

שלום

תסמונת התעלה הקרפלית מקורה תמיד בלחץ על העצב המדיאני בשורש כף היד. בקרב חולי סוכרת השכיחות של תסמונת התעלה הקרפלית גבוהה בהשוואה לאוכלוסיה הכללית. בעיות בעמוד השדרה הצווארי יכולות לתת סימפטומים דומים לתסמונת התעלה הקרפלית, אך מדובר בבעיה אחרת.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.