מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #16243
  אלמוני
  אורח

  יום אחד התעוררתי עם סנוור בעין שמאל וירידה בראיה עקב כך. הגעתי לבית חולים שם בצעתי בדיקת עיניים שתוצאותיה הראו כי שתי העיניים תקינות מבחינה מבנית. כיוון שלא נמצאה פגיעה כלשהי בחלקי העין השונים הופנתי לנוירולוג אשר שלח אותי לבצע CT וMRI. במקביל קיבלתי טיפול בסטרואידים בפולס IV למשך 5 ימים. לאחר סיום הטיפול הראייה שלי חזרה למצב תקין.
  בבדיקת ה-CT נצפה עיבוי של עצב הראייה (טכני? אמיתי?)
  בבדיקת ה-MRI נצפו התוצאות הבאות:
  מודגמים 2 נגעים מוקדיים בעלי אות גבוה בשקלול T2: שניים בחומר הלבן התת קליפתי בהציספרות המח הגדול באונה פרונטאלית דו"צ ופארטאלית משמאל. לא מודגמים מוקדים בקורפוס קאלוזום-גופו בגדר הנורמה. המוקדים אינם עוברים האדרה לאחר הזרקת גדולוניום. חדרי המח והפיסורות בהתאם לנורמה. הודגמו סימני זרימה בכלי הדם הגדולים.
  לסיכום: מוקדים ספורים בלתי ספציפיים בחומר הלבן כמתואר.
  דרושה קורלציה קלינית מעבדתית.
  ביקורת הדמייתית לפי שיקול קליני.
  מה אומרות תוצאות ה-MRI? האם יתכן ואבחון זה מרמז על טרשת נפוצה או מחלה עצבית כלשהי אחרת או שמדובר באירוע חד פעמי שחולף עם הזמן? האם מספר הנגעים יכול לגדול ולגרום להתקפים חוזרים ונשנים?
  איזה בדיקה נוספת תאפשר קורלציה קלינית מעבדתית?

  #16244
  אלמוני
  אורח

  בדיקת MRI

  הנגעים מעידים על פגיעה מסויימת בחומר הלבן במוח. הסיבות יכולות להיות רבות. טרשת נפוצה היא אחת האפשרויות. האבחנה תלויה לא רק ב- MRI אלא גם בממצאים הקליניים ובמהלך לאורך זמן. לכן חשוב מאוד שתהייה במעקב נוירולוגי ותבדקי על ידי נוירולוג.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.