Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה בהמשך להודעת קודמת

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #19308
  נועם
  משתתף

  ד"ר שלום רב
  אני לא רוצה להיות נודניקית אבל חייבת שתעזור לי. כמה שאלות ?
  האם זה מנחם שיש לי שלוש שנים קפיצות שרירים ? הנוירולוג שהייתי אצלו אמר לי שאם הייתי חולה ב ALS כבר הייתי חולה מאוד האם זה נכון ?

  לאחרונה יש לי הרגשה שרועדת לי כל יד ימין כמו רטט כזהה (רעידת רדמה ) זה לא קורה כל הזמן . במיוחד שאני במנוחה . לפעמים גם ברגל ימין. כשאני מסתכלת על היד אני רואה תזוזה קטנה של היד לא את התחושה של הרטט משהו מוזר כזה…… יש לי גם הרגשת נימולים ביד האם זה קשור למחלה ?
  האם במחלת ALS יש רטט בכל היד ?

  אני מודעת לזה שאני בחרדות עמוקות אני כרגע לוקחת לורין כל יום על מנת להקל על החרדות
  האם אתה יכול להרגיע אותי ?

  סליחה על הטרטור

  #19313
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  מחלת ALS

  שלום

  עניתי לך כבר בהודעה הקודמת, אבל אחזור שוב ואדגיש שהרופא נוירולוג שלך צודק במאה אחוזים. אין מצב שמדובר במחלת ALS עם קפיצות שרירים במשך שנים ארוכות וללא התפתחות חולשת שרירים. לכן סביר ביותר שבמקרה שלך מדובר בקפיצות שרירים שפירות או מה שנקרא פסיקולציות שפירות, וזה דבר שכיח ושפיר, ולכן אין לך סיבה לדאגה.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  נוירולוג

  #19316
  בבאי
  משתתף

  איך אני מבין אותך… חוויתי בדיוק את מה שאת חווית, וזה היה סיוט. לא הבנתי איך נפלו עלי הפסיקולציות האלה פתאום. התחיל עם העפעף, עבר לגוף, פחת, ואז חזר ביתר שאת, ואז שוב פחת, והעפעף עדיין בשלו. זאת הייתה טעות לגגל את הסימפטומים!

  מסתבר שזה ממש נפוץ, ויש הרבה אנשים עם פסיקולציות שפיריות שעוברים את אותה חרדה שאת עוברת בדיוק, אחד על אחד!

  #19317
  נועם
  משתתף

  זה בדיוק כך התחיל עם קפיצה אחת ברגל שהתפזרה לכל הגוף אחרי גוגל . והפכתי להיות חרדתית ברמות שהצטרכתי לחיות על כדורים לא שלא הייתי חרדתית לפני אבץ זה התגבר בכל מקרה הית תקופה שלמדתי לחיות עם זה אבל לאחרונה שוב יש לי חרדות ונדמה לי שיש חולשה בידיים אני רועדת וכל מיני סימפטומים הייתי שוב אצל נוירולוג שטוען שזו לא חולשה אלא הרגשה כל היום מדימנתמנת דברים זה נתקע לא יוצא מהראש. רק מי שעובר את זה מבין אותי !!!!! כמה זמן יש לך קפיצות האם אתה גם מרגיש חולשה?????

  #19318
  בבאי
  משתתף

  חודשיים כבר (טרי) שאני מרגיש את הקפיצות. חרדה תמיד גורמת לי להרגשת חולשה ועייפות.

  תאתגרי את עצמך מבחינה ספורטיבית, זה גם עוזר לחרדות וגם בריא לגוף.

  אם את רוצה שאעזור לך בנושא החרדה את יכולה להשאיר אימייל ואצור איתך קשר.

  #19319
  נועם
  משתתף
  #19320
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  פסיקולציות

  תגובות הגולשים רק מוכיחות עד כמה התופעה נפוצה. ברגע שרופא נוירולוג בדק ושלל את האפשרות של מחלת ALS או מחלות ניוון שרירים מסוג אחר או מחלות נוירולוגית בכלל, אין סיבה להמשיך במעגל החרדה.
  תהנו מהחיים
  ד״ר דבי

  #19323
  נועם
  משתתף

  דר רונ ברצוני קודם להודות לך על ההתייחסות האדיבה שלך לכל שאלה וגולש . דבר נוסף אני מבינה שעליי להיות רגועה לאחר שלוש שנים של פסיקולציות וזוהי תופעה נפוצה אבל אני גם סובלת כבר שלוש שנים מהתעייפות של יד ימין ולאחרונה אני מרגישה שהיא מתעייפת יותר לפעמים היד רועדת שאני מרימה דברים קלים זה לא קורה כל הזמן אני כבר לא יודעת אם זה םסיכולוגי . כשהייתי אצל הנוירולוג שאמר לי שאם היה לי Al's לאחר שלוש שנים הייתי צריכה להיות חולה מאוד ובבדיקה שלו ושל רופא משפחה אין חולשה .השאלה שלי מהי חולשה האם זה שהיד מתעייפת זו חולשה איך בודקים חולשה?

  #19339
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  אם אכן היה מדובר בחולשה עקב מחלה נוירולוגית רופא המשפחה והרופא נוירולוג היו מאבחנים זו. לא כל הרגשת חולשה מעידה על חולשת שרירים או בעיה נוירולוגית. כפי שאמר לך הרופא נוירולוג, אם חלילה היה מדובר במחלה נוירולוגית משמעותית כמו מחלה ניוונית או מחלת ALS מצבך היום לאחר מספר שנים היה חמור. כפי שאת מבינה זה לא מצבך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #19340
  נועם
  משתתף

  ד"ר שלום תודה רבה על הכל כל כך חיכיתי לתגובתך מאוד הרגעת אותי

  #19351
  נועם
  משתתף

  דר שלום רב נראה לי שאני הגולשת הכי "קרציה " שהיתה לך .בנוסף לכל התופעות הנוירולוגיות שיש לי כמו קפיצות בגוף כבר שנים,הרגשת חולשה ביד ימין , נמלל יד ימין ורגל יין והרגשת רטט בכמה מקומות בגוף אפילו בראש .לאחרונה כבר כמה ימים עפעף ימין קופץ רוב היום ,והיום גם הרגשתי נראה לי לראשונה קפיצה בלשון ראיתי בפורום שמישהו כתב שקפיצות בלשון זה מלחיץ האם זה גם יכול להיות מחרדות ? קפיצות שפירות ? ובכלל כמה תופעות נוירולוגיות יכולות להיות בגוף אחד?

  #19360
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  כמות התופעות לא מעידה על חומרתן

  ד"ר דבי

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.