מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    משה
    משתתף

שלום ותודה על הרישום,

אני סובל מתופעה שכמה רופאים, משפחה, אורטופד וראומטולוג לא הצליחו לקשור לתחום רפואי.

מדובר בתחושה כמו של בועיות אויר או בועיות גז במים, כמו שרואים בבקבוק סודה. בועיות שמתפצלחות או מתפוצצות בתוך הקרסול במעלה השוק. שם זה התחיל לפני כחצי שנה. בחודשיים האחרונים התחושה מתגברת ועולה לברך, בתוך הברך וכעת היא מורגשת בירכיים ולפעמים בעכוז. פעם או פעמיים הרגשתי את זה במותן.

התחושה קיימת בכל מצב, בעיקר בישיבה, אך גם בהליכה ובשכיבה.

בהתייעצות בפורום רפואה דחופה נשללה האפשרות של תסחיף אויר מאחר וזה נמשך זמן רב ומתקדם מקצות הרגליים למרכז הגוף בהדרגה. הומלץ גם לפנות לחדר מיון להיבדק באופן מקיף אך רופאת המשפחה המחייכת מסרבת.

בכללי יש לי שתי פריצות דיסק צווארי C3-4 ועוד שתי פריצות דיסק מותני, הגורמים נימולות בקצות הגפיים, רגליים וידיים, מפעם לפעם. כמו כן לאחר פעילות מאומצת אצבעות הידיים נתפסות בצורות זויותיות. בכללי יש גם בצקת, ציסטות וקרעים קלים בשתי הברכיים. סובל מבעיות אורטופדיות מעבודה כבר 30 שנה.

חייב לציין שרופאת המשפחה מתקשה להסתיר את החיוך שלה כל פעם שאני חוזר על תיאור התופעה. האם אני קומיקאי?

תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    זה כמובן נחמד מצדך שאתה מעלה חיוך על פניה של רופאת המשפחה שלך. התופעה שאתה מתאר אינה שכיחה, אבל בכל אופן מדובר בהפרעת תחושה שאין לה הסבר. הרבה פעמים בבעיות עצביות, כמו למשל בנוירופתיה קיימות תחושות לא תקינות, אך מה שאתה מתאר אינו טיפוסי לכך. בכל אופן, במידה ונשללו סיבות אחרות לתלונות שלך יש כמובן לשלול שאין מדובר בתלונות על רקע נוירולוגי. כדאי שתיבדק על ידי נוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

משה
    משתתף

בוקר טוב ותודה על המענה הזריז. אעשה כהמלצתך. יום נהדר שיהיה לכולנו. משה

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.