מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    כפיר
    משתתף

שלום רב
    אני בן 28, סובל מבלט דיסק משנות העשרים המוקדמות- לפי ממצאים אחרונים של CT מלפני חצי שנה:
    L4-L3 – מודגם בלט דיסק מינימלי הנושק לשק תעלה ונאורופורמינות ללא היצרות.
    L4-L5- מודגם בלט דיסק קל היקפי הנושק לשק תעלה ונאורופורמינות ללא היצרות.
    L5-S1-מודגם בלט דיסק קל היקפי הנושק לשק ושורשי העצבים בעיקר משמאל.
    S1- מודגמת ביפידיה ,פרט לכך ללא הרס גרמי.

מזה כשנתיים-שלוש אני סובל מדלדול שריר השוק השמאלי הבא לידי ביטוי בהצרה של היקפו,נפחו וצורתו בצורה גלויה ויזואלית. ( לא דלדול משמעותי אך נראה לעין )ולאחרונה גם בשריר הימני- אך הרבה פחות. בנוסף כאבים בישיבה ממושכת בברך וכאבים קלים ביותר באזורי השוק -דגדוגים-הירדמויות וכו, מדי פעם פיסקולציות- זה בגלים-יכול להיות 3-2 פעמים ביום למשך כמה שניות כל פעם ויכול כמה חודשים לא להיות כלל. ( למיטב זיכרוני יש לי את הקפיצות הללו שנים רבות אחורה )
    עברתי בדיקת EMG ב2009 ממצאיה:
    IN THE LT.PERONEAL N.-REDUCED CMAP-AMPLITUDE LT=13 RT NOEMAL DML AND MOTOR NCV.IN OTHER LEG-NERVES EXAMINED-NORMAL VALUES OF THE MOTOR NC-STUDY F WAVE LATENCY-BORDERLINE PROLONGED H-REFLEX FROM LT.TIBIAL N. IN THE LT. TIBIALIS ANT.AND LT.GASTROCNEMIUS MED.MM-FIBRILLATIONS ARE PRESENT NEUROGENIC PATTERN. מסקנה:
    THESE FINDINGS ARE CONCLUSIVE OF THE L4-L5,L5-S1 LUMBOSACRAL RADICULOPATHY WITHE SECONDARY LT. PERONEAL NERVE AXONAL LESION.NO EVIDENCE OF THE LT.LUMBO-SACRAL PLEXUS. NO EVIDENCE OF THE POLYNEUROPATHY.
    האם ניתן לשלול מחלה במערכת העצבים או שלהפך, הדבר מעיד על חשד ולא קשור לבעיה בגב.

אודה מקרב לב לתגובתך
    כפיר

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

כמובן שלא אוכל לשלול או לאשר מחלות במסגרת הפורום. מטרת הפורום היא מתן עצות כלליות ולא תחליף לבדיקה על ידי רופא. בכל אופן, פיענוח ה- EMG כפי שתארת מעיד על בעיה בעמוד השדרה המותני, גם ה- CT הדגים שינויים בעמוד השדרה המותני. האם קיימת אצלך בעיה נוירולוגית מעבר לכך ? אין באפשרותי לדעת.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.