Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה בעיה מוזרה ואקוטית

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #19171
    בחור
    משתתף

    שלום לד"ר רון דבי(בבקשה לקרוא עד הסוף),

    אני בחור בן 27, כבר 10 שנים מנסה לטפל בעצמי אך לשווא. הסימפטומים התחילו בגיל מוקדם עם התבגרותי שהלכו והחמירו עד למצב שאילץ אותי לקבל טיפול תרופתי. הסימפטומים אז היו פיזיים חרדתים קשים (התקפים וכאבים בשרירים עד למצב של קריסה) שהלכו וחמירו עד שההתחלתי עם טיפול תרופתי ב – SSRI – פרוזק. לאחר 6 שבועות בטיפול, הוקלו לי התסמינים האלה אך "המיר" אותם לתסמינים אקוטיים אחרים, שריריי התאבנו והגעתי אף למצב שחיי בסכנה ונאלצי להפסיק את הטיפול.

    במשך ה-10 שנים הללו ניסיתי טיפולים תרופתיים רבים (על סוגים שונים של רצפטורים), כולם ללא יוצא מן הכלל "המירו" לי את לתסמינים אקוטיים אחרים כשמה שנראה משותף לכולם אלה הם השפעתם על "טון"(tone)/מצב השרירים שלי. כולם ללא יוצא מן הכלל בשל חריפותם (פיזית) על השרירים אילצו אותי להפסיק בטיפול. אם כי לאחר כל טיפול כזה, במהלך תקופה של כשנתיים לאחר הפסקת הטיפול, התסמינים של אותה תרופה שנלקחה בעבר חזרו והחמירו בהדרגתיות בתסמינים פיזיים חריפים (מה שנראה קשור ל"טון"/מצב השרירים בגופי)(לדוגמא לאחר הפסקת הטיפול בפרוזק, התאבנו שרירי שוב ושוב יחד עם סימפטומים מנטליים), מעין מעגל כזה מה שמאלץ אותי שוב לנסות טיפול תרופתי אחר נוסף על מנת שלא יחריף ול"המירם" למשהו אחר בכדי לרוויח זמן.

    לאחר כל כך הרבה זמן במצב זה, הסבל הרב והאינסופי הזה, המעגלים האלה שלא נגמרים והפגיעה המוחלטת בתפקוד חיי בכל השנים האלה מכבירים בי בייאוש הולך וגובר. השאלה שאני בוכה עלייה – למה הטיפולים גורמים לי לתסמינים אקוטיים ב"טון"/מצב השרירים שלי עד למצב סכנת חיים? תופעה מפחידה/מוזרה שגם מאלצת אותי להפסיק בטיפול.
    ניסיתי לבדוק רבות את התופעה באינטרנט/ספרות אך לא נראה כי דיווחו על תופעה דומה מסוג זה.

    אני מיואש, לא יודע מי יכול לעזור לי, מאיפה להתחיל ומה אפשר לעשות בכדי להפסיק לסבול אם בכלל אפשר? מה חוות דעתך? מה הסיבות לתופעות הללו?

    תודה על כל עזרה שלך

    #19184
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

    שלום

    המקרה שלך די מורכב, בוודאי לא לייעוץ כללי במסגרת הפורום. בכל אופן, לפי התיאור שלך נראה כי עיקר הסימפטומים שלך הם בתחום החרדתי, ושאר התופעות לפחות בחלקן הן תופעות לוואי של הטיפול התרופתי. נראה כי צריך למצוא לך טיפול תרופתי, כמובן גם עם שילוב תומך שאינו תרופתי, שלא יגרום לך לתופעות שתארת.

    בברכה

    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.