מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15203
  אלמוני
  אורח

  שלום רב.

  לפני כשנתיים עברתי תאונת דרכים קשה, רכב נכנס בי מאחור במהירות של 80 קמ"ש ודחף אותי לרכב שהיה מלפנים -כשעמדנו ברמזור אדום. עוצמת הפגיעה זרקה את ראשי לקדימה ולאחור והייתי תקועה ברכב (שהלך טוטאל לוס) כרבע שעה עד שחילצו אותי מהרכב. לא איבדתי הכרה ולא הקאתי. לא שברתי, למזלי אף עצם. מאז, אני במעקב של אורטופד, נויורולוג, א.א.ג, עם כאבים חוזרים ונשנים באזור הצוואר ובחיבור של עמוד השדרה, סחרחורות איומות ומיגרנות של כאבי ראש בלתי פוסקים, יש לי ירידה בשמיעה וצפצופים באוזניים. לאחר ביצוע בדיקת EEG ו ENG שיצאו תקינות. בדיקות דם תקינות. הסחרחורות נהפכו לדבר שבשגרה שזה בלתי נסבל ואף גורמים לי להתעלפויות (לאחר שאני רואה נצנוצים וכתמים שחורים – גם במאמץ וגם בשינוי תנוחה)

  בבדיקה נוירולוגית אחרונה כתבה לי הדר': עצבים קרניאלים תקינים. ללא סימנים פוקלים למעל בבינסקי חשד משמאל וניסטגמוס דרגה 1 לשמאל. החזרים סימטריים תחושה תקינה.

  מה אומרות המילים הנ"ל?

  הומלץ לי לעשות סיטי מוח עם חג לשלול ממצאים כמו סינוס טרומבוזיס או ממצא בפוסה אחורית והומלץ על כדור בשם אגיסרק 16 מ"ג פעמיים ביום ל 3 שבועות.

  #15207
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  באופן כללי הבדיקה של הנוירולוג לפי מה שכתבת הייתה תקינה למעט הניסטגמוס, שאלה תנועות מהירות קצרות של העיניים, אשר עשויות להיות קשורות לסחרחורת. לעיתים קרובות לאחר חבלת ראש או חבלה במנגנון צליפת שוט מופיעות סחרחורת, כאבי ראש ואף תלונות נוירולוגיות אחרות. לא תמיד בדיקות ההדמיה כמו CT מדגימות בעיה מסויימת, מאחר שלעיתים הסחרחרות נובעת מפגיעה באיבר שיווי המשקל או עצב שיווי המשקל שלא ניתן להדגים ב- CT.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.