מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נטע
    משתתף

שלום,

אני בת 25, חולה באנקילוזינג ספונדיליטיס ופיברומיאלגיה כבר כשנתיים.
    בשנה וחצי האחרונות התחלתי לסבול לעתים מהירדמויות, עקצוצים ונימולים בעיקר בידיים וקצת ברגליים. זה בא והולך, והירדמות של האצבעות הרביעית והחמישית בכפות הידיים בלילה.
    בנובמבר הבעיה התגברה בכפות הידיים והתחלתי לחוש הירדמויות ונימולים באופן אינטנסיבי לאורך היום, בעיקר בעבודה במחשב. הלכתי למומחה כף יד שחשד, בגלל ריבוי המקומות (אולינרי ומדיאני ביד ימין ואולינרי בצד שמאל) שמדובר במשהו מעבר לתסמונת לכידה מקומית, חשד ב-HNPP. עשיתי בדיקת EMG שיצאה תקינה (האמת, עשיתי אותה לאחר שהיה שיפור מסוים), ועזבתי את זה, למרות שהבנתי שהבדיקה לא תמיד אמינה. בינתיים זה השתפר לבד.

בשבועות האחרונים חזרו התסמינים שוב ביתר שאת, והתגברו קצת גם ברגליים (בשוקיים בעיקר), וגם קצת בפנים. אני גם מרגישה לפעמים חולשה ורעד בידיים.
    הפעם הלכתי לנוירולוג, שעשה לי בדיקה כללית קצרה ואמר שהכל בסדר (עצבים קרניאלים תקינים, כוח ורפלקסים תקינים, מבחנים צרברלים במפ). אבל לפי מה שהבנתי מלקרוא על HNPP, עדיין יכול להיות שיש לי את הבעיה.
    העקצוצים וההירדמויות מאוד מפריעים לי בעבודה , ואני תוהה אם להמשיך לבדוק את העניין בכל זאת. מה היית ממליץ?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

מדובר בסימפטומים נוירולוגיים, זה עדיין לא אומר שיש לך מחלה נוירולוגית, וזה כמובן מצויין שבדיקת נוירולוג הייתה תקינה. בנוגע ל- HNPP , לא סביר שבדיקת EMG תהיה תקינה ב- HNPP , לכל הפחות צפוי לראות האטה במהירות ההולכה באיזור לחץ של העצבים.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.