מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מני123
    משתתף

שלום אני בן 25 סובל מכאבים קשים מאוד בשרירים קרוב לשנתיים,
    ביקרתי אצל המון סוגי רופאים ולא מצאו פיתרון,
    לאחרונה אישפזו אותי ועשיתי EMG נוסף בבית חולים.
    ואלו התוצאות:
    [b]כל ההולכות בידיים וברגליים נמצאו תקינות, בבדיקת מחט ביד וברגל מימין לא נמצאה כל פעילות עצמונית, בשרירים הפרוקסימלים נמצא ריבוי יחידות צרות ופוליפזיות, חלקן אף עם אמפליטודה נמוכה. רק בשריר הביספס רושם גיוס מוקדם. הבדיקה מחשידה לקיום של מיופתיה לא דלקתית.
    [/b]הבדיקה ארכה כשעה ורבע, הרופא התפלא מהממצאים ואף התייעץ עם רופאים נוספים, אך לא הגיע לתשובה ולהגדרה.
    יש לציין שהבדיקה הקודמת של הEMG הראתה אותם ממצאים.
    אני ממשיך לסבול מכאבים לא יכול לתפקד ושרירי קופצים כל הזמן ולאחרונה יש לי גם הירדמויות.

אהיה אסיר תודה אם תעזור לי להבין.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    לפי מה שאתה מתאר הממצאים בבדיקת EMG מחשידים לבעיה בשרירים שהיא לא דלקתית. בעיות בשרירים יכולות לנבוע מסיבות שונות, כאשר אחת הסיבות השכיחות היא גנטית, מה שנקרא מיופתיה גנטית. גם כאן מדובר בטווח רחב מאוד של בעיות, בחלקן אינן משמעותיות. בכל אופן, רצוי שתעבור בירור בעניין. לעיתים, תלוי כמובן בכל מקרה לגופו, מבצעים ביופסית שריר, כלומר לוקחים חתיכה קטנה מהשריר ובודקים אותה במיקרוסקופ. תתייעץ על כך עם הנוירולוג שמטפל בך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מני123
    משתתף

הייתי אצל הנוירולוג, ששלח אותי לבדיקת MRI שרירי רגליים כדי למצוא נגעים מסויימים כדי שיהיה אפשר לאבחן.
    השאלה שלי היא האם יכול להיות שלא יראו נגעים בMRI? ומה זה אומר אם לא?

אני סובל מכאבים מאוד חזקים לאחרונה יש לי דקירות ממש חזקות בשרירי הרגליים והרגשה שהשרירים עובדים במנוחה, האם מיופתיה גנטית גורמת לכאבים ותחושות כאלו?
    וכתוב שמיופתיה גנטית זה שם אחר לניוון שרירים שזה דבר מבהיל מאוד, האם זה מה שנראה מהEMG שלי?

תודה על העזרה

מני123
    משתתף

.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    מיופתיה גנטית זה לא בהכרח משהו מפחיד. מעבר לזה לא ברור שזו האבחנה שלך. MRI יכול להראות סימנים של בעיה בשריר, אך לא בהכרח. אם לא רואים ממצאים בבדיקה, עדין ניתן לקחת ביופסיה. תלוי כמובן בשיקול הקליני. תמתין לתוצאת הבדיקה ואחכ תתייעץ עם הנוירולוג שלך.
    בברכה
    ד׳ר רון דבי

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.