מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום רב ד'ר הגעתי במקרה לשמחתי לפורום הזה.
    קצת רקע עליי, מקווה מאוד שאלי תעיר עליי קצת אור.
    לפני כשנתיים בערך התחילו לי בעיות במערכת עיכול(הפורליסטיקה במעיים בקושי קיימת) ועצירות חזקה, ואי שליטה על הסוגריים שיוצרים טונוס מוגבר מאוד, הייתי אצל כל רופאי הגסטרו מהקטנים ועד לגדולים, החליטו שיש לי בעיות ברצפת האגן עקב טונוס מוגבר! עברתי פעמיים קנולוסופיה, ct בטן תקין,תקין, מנסים לדחוף לי כדורים נוגדי חרדה, אף על פי שאיני בדיכאון כלל.
    קראתי לפני כמה חודשים במקריות על העצב הזה, ומוזכר שישנם כמה בעיות בפגיעה בעצב לבעיות שיש לי, אנסה להסביר:

למשל בשכיבה על הגב הפעילות מעיים שלי מוגברת ואני מרגיש הקלה רבה,במיוחד שאני שוכב על צד שמעל עם רגליים מכופפות לכייון בין החזה, הפעילות מעיים וזרימת הדם משתפרת פלאים! אך במצב עמידה יש לי תחושה של שיתוק במעיים וזרם הדם והפרולסטיקה נהפכת לאיטית, ותחושה מאחורי הראש ממש למעלה בגולגולת של פקודה לא רציונלית של סגירת הסוגריים, מה זגורם לעצירות קשה מאוד, רק במצב של שכיבה אני מצליח להגיע להרפייה מסוימת לא מלאה , אבל משמעותית, התחלתי פיזוטרפיה לריצפת אגן , אך אני מכיר את הגוף שלי מכיון שאני מפתח גוף מזה 15 שנה, ואני מכיר וקשוב לגופי ולתזונה, לדעת שיש משהו שמפספסים פה, אשמח לתשובה האם זו בעיה נירולוגית בעצב והאם אתה מטפל בזה ואפשר להגיע אליך, תודה רבה אשמח למענה שלך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אם כוונתך לעצב הפודנדל אז הוא לא גורם לכל הבעיות שציינת, אלא בעיקר לכאבים באיזור הנרתיק, איברי המין, פי הטבעת. זה בעיקרו עצב תחושתי, הוא אינו אחראי על פעילות מערכת העיכול.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

תודה לך דר רון על התשובה המהירה.
    לגבי אי שליטה על הסוגריים זה יכול להיות קשור לבעיה נירולוגית?
    הם פשוט סגורים ללא שליטה, יש טונוס מוגבר מאוד, אלה שרק בישיבה/שכיבה במידה ואני מתמקד ונלחם עם המחשבה יש הרפייה מסוימת. חשבתי לעשות ct ראש, השאלה אם זה יעיל או ביזבוז זמן לדעתך?
    בפיזותרפיה מלמדים להרופת וכו אבל שוב זנה לא עוזר, זו פקודה לא רציונלית מהמוח. הכל התחיח לי מוירוס במערכת העיכול אני ממש אבוד כבר.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

הפרעה בסוגרים יכולה להיות ממקור נוירולוגי.
    זה עדיין לא אומר שהסיבה אצלך היא נוירולוגית, ולא תמיד מוצאים גם מחלה נוירולוגית.
    כדאי שתתייעץ עם נוירולוג בקופה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.