מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רונן
    משתתף

שלום רב,

מצטער מראש על אורך השאלה. בן 36, חי בחו"ל, בשנה האחרונה היו לי בעיות עיניים שהתחילו בהתקפים רבים של וירוס שגרם לדלקת בחלקי העין, כולל פגיעה בקרניות וכנראה יצירת גבשושיות בזגוגית. מכיוון שהדבר מתבטא בעשרות סקוטומות ועוד כל מיני סימפטומים שמתאימים לבעיה נוירולוגית, לפני כחודשיים וחצי אושפזתי במחלקה נוירולוגית למשך חמישה ימים, בהם עשו לי מבדקים שכללו שלושה MRI – של האורביטות והכיאזמה, של המוח ו CERVICAL, בדיקות דם ו VEP (פוטנציאלים מגורים ויזואליים, אם התרגום שלי נכון). כל הממצאים היו "בגדר הנורמלי". במקביל גם עשו לי בדיקות נוירו-אופטלמולוגיות כגון קרקעית העין (מספר פעמים), אישונים, טופוגרפיה ושדה ראיה ממוחשב (שמכיוון שלא עלתה בו עדות לסקוטומות זה עורר את החשש לבעיה נוירולוגית ולא אופטלמולוגית).

בנוסף, בשנה האחרונה אני סובל מתחושות עצביות שמתבאטות בגירויים עצביים בשתי הרגליים, כגון הרדמויות, תחושות חום וקור, עקצוצים וכו', ולפעמים גם בפנים ובגב. ייחסתי זאת למצב המתח בו אני שרוי (בשנתיים האחרונות אני מצוי במתח רב, מלבד העובדה שאני אדם עצבני לצערי) ולא למניפסטציה פיזית.

בכל אופן, סיבת האשפוז הרשמית היתה "בדיקת סיבות נוירולוגיות הפוגעות במערכת הראיה", ביניהן M.Sclerosis, גידול במח או באיזור העין וכו'. ביום השחרור נאמר לי שנפסלו כל הנ"ל, וניתן לי דו"ח שחרור עם הפניה לבדיקת ERG, וללא הרחבה על מה שרשום בדו"ח, רק שהכל בסדר. גם נתנו לי מרשם לכדורים בשם Tryptizol שלמען הגילוי הנאות לא התחלתי לקחת כי נראה לי שמדובר יותר בתרופה פסיכיאטרית מאשר נוירולוגית.

בימים האחרונים התגברו התחושות בעיקר ברגליים (לפעמים מגיע למצב שאני פשוט לא יכול לשבת), אבל גם בגב, ולכן העפתי מבט בדו"ח השחרור ונחרדתי לגלות את הממצאים הבאים (עליהם לא נאמר לי כלום!!). לאחר שורות רבות שכוללות את המילים "תקין" ו "אין חריגות", מופיעות הפסקאות הבאות (סליחה מראש על התרגום מספרדית):

"בדרך אגב אובחנה פגיעה נודולרית היפר-אינטנסית של 12 מ"מ בשקלול T1 ו T2, בגוף חולייתי D2 בהקשר/מקושר להמנגיומה."

"עליה בגודל בלוטת התריס, ללא ממצאים של פגיעה נודולרית".

האם יכולה להיות לממצאים הנ"ל משמעות לא כ"כ זניחה, ו/או שיכולה להסביר את הסימפטומים ברגליים ובגב?

אגב, כמות ה B12 היא 319.5, ובזמנו היה לי ריכוז גבוה של חומצת השתן שאיני יודע מה מצבה. ואני לא יודע אם זה קשור, אבל בזמן האחרון יש לי טעם מר בפה או שאין טעם בכלל.

תודה מראש!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

הממצא ב- MRI הוא בגוף החוליה ולא במערכת העצבים. נראה כמו ממצא בנאלי שגרתי, ולא סביר שיש לו קשר לסימפטומים שלך. זה שכל הבירור היה תקין זה כמובן מצויין, כי זה שולל מחלות נוירולוגיות משמעותיות. חשוב כמובן לציין, כי סימפטומים נוירולוגים כולל הפרעות תחשה וכו' יכולים לנבוע ממצבי לחץ.

כל טוב

ד"ר רון דבי

רונן
    משתתף

שלום רב, אני חוזר לפוסט שפתחתי לפני כחודש, לאחר שבמהלכו הסימפטומים התחושתיים רק החמירו. מדובר בשריפה בשוקי ברגליים (לא בכפות אגב), הרדמות כמעט קבועה של ירך שמאל וכאב בגב העליון ומאחורי הכתף שמתבטא לפעמים כשריפה ולעתים כגב תפוס. כשאני מתעורר בבוקר כמעט תמיד יד שמאל רדומה. אמנם אני נוהג לישון על צד שמאל, אבל בעבר מעולם זה לא גרם להרדמות היד. העיניים שורפות תמיד והסקוטומות רק מתרבות (אני לא יודע אם זה קשור, או אם התברכתי בשתי מחלות במקביל). יש לי פגישה עם נוירולוג רק בעוד חודש ואני לא יודע אם ללכת למיון או לא. בינתיים עשיתי את הדבר היחיד שאני יכול לעשות, שזו בדיקת דם הכי מפורטת שאפשר, וכל הערכים תקינים מלבד כולסטרול (ידוע) ו ESR (שקיעת דם), במקרה של האחרון הוא 31 אבל רופאת המשפחה אמרה לי שמכיוון שכל הערכים המשלימים בסדר אין לזה כ"כ חשיבות. האם יש עוד משהו שניתן לעשות עד הבדיקה? האם בטוח מדובר בנוירופתיה, בהתחשב שבבדיקות שנערכו בנובמבר נשללו מחלות אחרות? תודה רבה.

הרחבה: מאחר ועדין לא נענתה, אני מוסיף: ביומיים-שלושה האחרונים כבר מדובר בהתפשטות של התחושות בכל הגוף, כאבי גב, עקצוצים בגפיים, עיניים שורפות (למרות שיכול להיות שמדובר בהתלקחות הרפטית, אני אבדוק את זה היום). אני מנסה להקדים את הפגישה עם הנוירולוג, בינתיים רופאת המשפחה שלי אמרה לי שזו יכולה להיות נוירופתיה פוסט הרפטית. האם יכול להיות שמדובר בכך? במידה וכן, האם זה משהו שניתן להבריא ממנו יום אחד, או רק להקל על הסימפטומים באמצעות תרופות? תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

על סמך הבדיקות שעברת לא נראה שגילו בעיה נוירולוגיות. אין לי מה להוסיף מעבר לבירור שאתה כבר עובר.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.