מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אברהם
    משתתף

שלום רב
    אני בן 26 בריא בד"כ סובל מזה כשלושה חודשים מתחושות שונות בפנים זה התחיל בתחושה של הירדמות באזור הלחי השמאלי צמוד לשפה אושפזתי בשיבא לבירור, הבדיקות תקינות CT MRI נייס בדיקות דם הכל תקין כולל בדיקות נוירולוגיות פיזיות
    לאחר כמה ימים חשתי תחושה שונה בפנים בפרט בלחי הימנית תחושה של תפיסה כזאת כל הזמן כאילו משהו שם תפוס כל הזמן חווה שם תחושתיות יתר לאחרונה ולאחרונה אף טשטוש קלוש בראי' בעין ימין, כמו"כ יש נימולים וזרמים במקומות שונים בפנים בעיקר צמוד לאף משני הצדדים
    הייתי אצל רפא עיניים עקב ראי' מטושטשת והוא טוען שלא רואה בעיה נוירולוגית ואני פשוט צריך משקף כי יש לי מספר
    הייתי אצל נוירולוג לפני למעלה מחודשיים והוא זלזל בכל זה וטען שאין כלום במיוחד שכמה ימים קודם עשיתי MRI ויצא תקין לחלוטין
    לאחרונה אני מרגיש מדי פעם גם עיקצוצים בברך רציתי לשמוע שאין לי מה לחשוש ושזה לא טרשת ח"ו

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    הפרעות תחושה כמו שאתה מתאר שבאות והולכות שכיחות יחסית, וככל הנראה הן תוצאה של רגישות יתר כזו או אחרת של העצבים, ולא בהכרח מעידות על קיום מחלה נוירולוגית. בכל אופן, עברת בירור מקיף, כולל בדיקות MRI וגם נבדקת על ידי נוירולוג, כך שנראה שבמקרה שלך אין סיבה לדאגה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

אברהם
    משתתף

ראשית כל אני מאוד מודה לך על התשובה
    שנית רציתי להעיר שהתחושה שאני סובל ממנה כעת היא מתמשכת כבר למעלה משלושה חודשים [תחושה של תפיסה בלחי ימין מתחת עין ימין ולמטה כולל נימולים מדי פעם בעוד מקומות בפנים ותחושה של תפיסה מדי פעם בשפה התחתונה
    יש ליין שתחשות אלו התחילו לאחר כמה ימים מבדיקת האם אר אי שעשיתי עקב בעית ההירדמות שהיתה באזור הלחי השמאלי
    אני רוצה להיות בטוח שיש לנו אינדיקציה נכונה מהאם אר אי למרות שהוא היה מספר ימים קודם שהתחילו תחושות אלו

אברהם
    משתתף

שנית רציתי להעיר שהתחושה שאני סובל ממנה כעת היא מתמשכת כבר למעלה משלושה חודשים [תחושה של תפיסה בלחי ימין מתחת עין ימין ולמטה כולל נימולים מדי פעם בעוד מקומות בפנים ותחושה של תפיסה מדי פעם בשפה התחתונה
    יש ליין שתחשות אלו התחילו לאחר כמה ימים מבדיקת האם אר אי שעשיתי עקב בעית ההירדמות שהיתה באזור הלחי השמאלי
    אני רוצה להיות בטוח שיש לנו אינדיקציה נכונה מהאם אר אי למרות שהוא היה מספר ימים קודם שהתחילו תחושות אלו
    כמו"כ עקב כך שאני חרד למצבי אני שמתי לב בימים האחרונים לתחושות שונות בכפות הרגלים לא משהו דרמטי אבל פחות תחושה של קור וחום כשאני הולך יחף על הבלטות ואולי גם סוג של גמישות מסוימת בעור שלא היתה אבל אני לא יודע אם זה משהו כ"כ חריג
    אודה לך מאוד הרבה פעמים תשובות של מומחה בפורום יכול להרגיע בן אדם ברגע אחד כל הכבוד

אברהם
    משתתף

כמו"כ עקב כך שאני חרד למצבי אני שמתי לב בימים האחרונים לתחושות שונות בכפות הרגלים לא משהו דרמטי אבל פחות תחושה של קור וחום כשאני הולך יחף על הבלטות ואולי גם סוג של גמישות מסוימת בעור שלא היתה ואולי גם תחושה של חמימות מדי פעם אבל אני לא יודע אם זה משהו כ"כ חריג
    אודה לך מאוד הרבה פעמים תשובות של מומחה בפורום יכול להרגיע בן אדם ברגע אחד כל הכבוד

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אילו הייתה בעיה מוחית שגורמת להפרעת התחושה היו רואים באמ.אר.איי גם אם נעשה כמה ימים לפני.מצב של הפרעות תחושה מתמשכות, שבאות וחולפות ומערבות חלקים שוניםפ בגוף זה מצב ידוע, שאינו מעיד בהכרח על מחלה נויורלוגית. מה גם שעברת בירור. לפי התיאור שלך וגם ממצאי הבדיקות לא נראה שיש סיבה לחשש. אם אתה עדיין חרד, תוכל לפנות שוב לנוירולוג שלך.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

אברהם
    משתתף

שלום רב
    הבנתי ונרגעתי שככה"נ התחושות שאני חש בפנים אינם סימן למחלה ואינם מדאיגות אך כן מטרידות שמעתי מאיזה רופא שאולי לקחת כדורים ממשפחת הווליום [אלפלריד וכיו"ב] בזמן שאני מוטרד וזה ירפה את העצב/שריר התפוס
    אני אדם נורמלי ובריא בנפשי
    מה דעתך על כך? והאם אין בזה סיכון לתלות או לתופעות לוואי שרק יחמירו את התחושות הנ"ל???

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    אפשר לקחת כדורי הרגעה מהסוג שציינת, אך רק בעת שאתה חש לחץ נפשי ולא באופן קבוע.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

אברהם
    משתתף

שלו' ד"ר דבי עזרת לי וסייעת לי מאוד לפני כמה חודשים אך בעיתי לא נפתרה ואשמח את התיחסותך להודעה זו
    אני סוחב את הסיפור של התחושה התפוסה בפנים בלחי ימין באזור הסינוס המקסירלי כמעט באופן תמידי מלפני חצי שנה פעמים יותר פעמים פחות [לאחרונה מדי פעם תחושה דומה אך בתדירות נמוכה רבה יותר גם בסינוס המקסילרי השמאלי]
    הרבה פעמים גם עם תחושה שהעין גם תפוסה קצת כמו אחרי שפשוף [בד"כ זה מרגיש ככה כשאני קם מהשינה] וירידה בחדות הראי' בעין ימין
    כבר כתבתי לך שהייתי אצל רופאת עיניים עשיתי בדיקות OCT ושדה ראיה שהיו תקינות ולא מצאה דבר וטענה שיש לי מספר קטן 1.15 אבל אני מרגיש שלפעמים אני לא מצליח למקד טוב את הראיה
    ברור לי שאני רואה הרבה יותר ממוקד וחד בעין שמאל למרות שבבדיקה של הרופאה לא היה כל הבדלים בין שני העיינים.
    עברתי MRI לפני חצי שנה שהיה תקין כמו בדיקות דם מקיפות שאלתי היא האם זה נורמלי שעדיין יש תחושה מציקה מאוד שלא מרפה בלחי בעיקר בלחי ימין בסינוס המקסירלי תפסיה שמקרינה גם על העין? או שלדעתך הדבר מצריך התיחסות נוספת???
    כמובן עברתי קורונה לפני כמה חודשים ואני סובל מתחושות נוספות שאני מאוד מקוה שאינם קשורות לתחושות בפנים כמו תחושה שונה ומעצבנת של תפיסה כזאת [שגורמת לחוסר נוחות ולרצון להוריד את החליפה /חולצה] בכתף ימין מאוד מקוה שאין לזה קשר
    אשמח לתשובתך אתנצל על הפריוט והטירחה רק אני לא מעוניין ללכת לנורולוג שרק ילחיץ אותי ויכניס אותי לסרטים… אתה פעם קודמת הרגעת אותי לגמרי לכן אשמח לשמוע שוב את דעתך
    תודה רבה
    .

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    התלונות שאתה מתאר לא טיפוסיות למחלה נוירולוגית, מה גם שבצעת MRI ןנבדקת על ידי רופאת עיניים והכל נמצא תקין.
    בכל אופן, תוכל כמובן לפנות לנוירולוג בקופה, אין סיבה להילחץ מפנייה לנוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 10 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.