מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    לידיה
    משתתף

שלום ד"ר

לאחרונה אני שומעת חלק מהקולות והצלילים באוזן הימנית, באופן מוגבר. כך למשל, רעש של סגירת מגירה או הנחת צלחת על השיש במטבח נשמע כאילו שיש רמקול/הגברה ליד המגירה או הצלחת. לעיתים אני חווה את הרעש ככאב באוזן. קשה לי אפילו לדבר בטלפון. אני גם שומעת באוזן ימין רעשים (טנטון שנשמע כמו רעש של צדפים על האוזן ), הייתי אצל רופא א.א.ג. והלא מצא בעיה בתוך האוזן.
    מאין יכולה לנבוע תופעה מוזרה זו (שאני חווה רעשים מסויימים ככאב)?
    אציין כי יש לי פגיעה בעמוד שדרה צווארי ומכל הבעיות והתחושות מה שמפריע לי במיוחד, זה הסיפור עם האוזן (יש גם כאבים ובעיות אחרות, אבל הקטע עם האוזן אף גרוע מכאב).
    להלן ממצאי MRI צווארי, שנערכו עקב כאבי צוואר וסחרחורת. אודה על חוות דעתך: האם הבעיה באוזן קשורה לממצאים שרשומים בתוצאות ה- MRI.
    אשמח ואודה גם אם תרשום לי מה מהו הרוחב תקין של תעלת השדרה (משום שבממצאי בדיקתי התעלה מודדת רק 6 מ"מ במדידה מהקדמית לאחורית, באזור של C5-C6) וצויין שיש היצרות קשה מאוד של התעלה ודפורמציה של חוט השדרה).

ממצאי בדיקה עמוד שדרה צווארי:
    התיישרות של ע"ש הצווארי עם איבוד של הלורדוזיס התקין .
    גובה תקין של החוליות .
    ירידה בגובה של מספר דיסקים, בעיקר דיסק C5-C6 .
    C2-C3 – ללא בליטה של הדיסק וללא היצרות של התעלה. קיים רושם של היצרות קלה של
    הפורמינה הימנית .
    C3-C4 – בלט דיסק דיפוזי קל. ללא היצרות של התעלה. הודגמה היצרות בינונית של הפורמינה הימנית .
    C4-C5 – ללא בליטה של הדיסק. היפרטרופיה במפרק האונקו-ורטברלי מימין, עם היצרות קלה של הפורמינה הימנית .
    DISC RIDGE COMPLEX – C5-C6 גדול ומרכזי. היצרות קשה מאוד של התעלה. דפורמציה של חוט השדרה .
    התעלה מודדת רק 6 מ"מ במדידה מהקדמית לאחורית ברמה זו .
    ההיצרות הקשה והדיפורמציה של החוט דומה לבדיקה הקודמת .
    איכות הרצפים של T2 מעט ירודה וקשה להעריך את האות של החוט, אך עדיין יש רושם של עלייה
    באות ב T2- אשר רומזת על מיאלופתיה .
    ברמה זו קיימת גם היצרות קשה של הפורמינות באופן דו"צ .
    C7-D1 – שינוים ניוונים קלים בפסטים, עם היצרות קלה של התעלה וללא היצרות של הפורמינות .

רב תודות והרבה בריאות
    לידיה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    קיימים אכן שינויים בעמוד השדרה הצווארי עם היצרות משמעותית של התעלה (מעל ל- 50% היצרות, רוחב תקין בד"כ מעל 15 מ"מ). זה לא אמור להסביר את הבעיה באוזן, שאינה קשורה לחוט השדרה הצווארי. טנטון ורעשים באזניים זו בעיית אף אוזן גרון, למרות שלא תמיד מוצאים משהו אובייקטיבי בבדיקה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.