מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ויקטוריה
    משתתף

כבר בערך 3 שנים סובלת מלחץ, מדי פעם כאב חד כמו זרם חשמל באזור עורף ימין, מאחורי האוזן, וליד קודקוד הראש יש מהצוואר בקו ישר אזור רגיש למגע ויש עקצוצים ולפעמים אפילו כשרוח נושבת אני מרגישה הרגשה לא נעימה שם. ( כל האזור ראש צוואר ימין בלחץ די תמידי והרגשה לא נעימה) לפעמים מקרין לי ללסת תחתונה בצד ימין, ולפעמים יש אי נעימות מעל הגבה.
    יש נקודות בצוואר שכשאני לוחצת כואב מאוד.
    זה כאבים כרוניים במהלך כל היום, זה מציק ודי הורס לי את החיים.
    הלכתי לרופא פה ולסת שאמר שיש איזה שריר שלוחץ ומקרין לי כאב לכל האזורים האלה, ושיש פריקה קטנה במפרק לסת ימין אך לא משהו שאמור להפריע.
    הלכתי לאורתופד שעשה צילום צוואר ולא ראה שום בעיות בשרירים ולא עזר לי.
    רופא המשפחה פשוט מישש לי את הראש אמר שאין כלום ושאלך הביתה..
    אני די מיואשת, מה זה יכול להיות? מה הגורמים האפשריים לתסמינים האלה? האם זה יכול להיות משהו חמור כמו גידול? לאיזה רופא אני צריכה לגשת?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    היית כבר אצל הרופאים הרלוונטים שלמעשה שללו בעיה בתחומם. תתייעצי עם רופא המשפחה שלך בנוגע לביצוע בדיקת CT של הצוואר. לעיתים מדובר בכאב ממקור שרירי, שנובע ממתח של השרירים עצמם, ואז הבדיקות תקינות. במקרים אלה רפואה משלימה, בפרט דיקור, יכולה לעזור. כמו כן, גם טיפול בתוסף של מגנזיום יכול לעזור לסימפטומים השריריים.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

ויקטוריה
    משתתף

ד״ר תודה רבה לך על התשובה.
    אך אתה לא מציע ללכת לנוירולוג? האם באמת כל מה שתיארתי יכול להיות ממקור שרירי ולא עצבי? או משהו חמור יותר? והאם בעיה בשרירים בצוואר יכולה להביא לכאבים כרוניים של 3 שנים?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    מתח בשרירים יכול כמובן לגרום לכאבים כרוניים. במידה ולא נבדקת על ידי נוירולוג רצוי כמובן שתפני לנוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.