מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #21018
  אריה
  משתתף

  לפני כחצי שנה או יותר אובחנה נוירופטיה פריפרלית חמורה בכפות הרגליים עם תחושה של חולשה ברגליים, נימול ותחושת שריפה. הנורולוג מייחס זאת לסכרת אל אף שרמות הסוכר אצלי 130=145 בד"כ. אולם בבדיקת העמסת סוכר הערכים היו 273.
  מטופל בסימבלטה שלעיתים עוזרת ןלעיתים לא כל כך.
  כיצד ניתן לבדוק מהם הגורמים האחראיים למחלה? מה נדרש לעשות?
  תודה אריה

  #21172
  אלין
  משתתף

  היי,
  למרות שהערכים אינם גבוהים מאוד ברגע שמעל 126 בצום זה מוגדר כסכרת וגם העמסה חיובית. מה הHBA1C שלך? לידיעתך אפילו טרום סכרת עלולה לגרום להופעת הנוירופתיה. בכל מקרה צריך גם לבדוק רמת בי 12 ולדאוג שתהיה לפחות 500 ורצוי 800.
  הייתי מציעה במקום להשקיע את כל מאמציך בחיפוש סיבות אחרות ( רוב הסיכויים כאמור שזה מסכרת) להשקיע מאמץ באיזון רמת הסוכר מה שישפר מאוד את הנוירופתיה שלך. ממליצה לפנות לנטורופאטית טובה להתאמת תזונה מתאימה, צמחי מרפא שגם יעזרו לכאביך וגם להורדת הסוכר ותוספים. בסכרת בגדול מומלץ: להמנע מפחמימות פשוטות ולאכול מורכבות עם אינדקס גליקמי נמוך, להפחית מאוד מוצרי חלב כי מעלים אינסולין, להרבות בשעורה, סיבים תזונתיים, פטריות העשירות בכרום שמעלה רגישות התאים לאינסולין, חילבה. בנוסף חשוב מאוד לבצע פ״ג סדירה במידת יכולתך שתעזור לאזן רמות סוכר, לשקול נטילת כרופ פיקולינאט. תוספים שהוכחו מחקרית שעוזרים לנוירופתיה סכרתית זה חומצה אלפה ליפואית לפחות 800 ביום ואפילו 600 3 פעמים, אצטיל ל קרמיטין, ויטמיני בי ובייחוד B1,6,12 . בנוס אצל הרבה סכרתיים יש מחסור במגנזיום ומגנזיום עשוי גם להפחית כאבים. בכל מקרה אתה חייב לפנות לנטורופאתית או תזונאית ולא ליטול כלום על דעת עצמך.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.