מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שיר
    משתתף

שלום רב,
    אני סכרתית סוג 1 כבר 13 שנה. רוב הזמן הייתי לא מאוזנת ולפני כמה חודשים גיליתי שאני בהריון ומיד שמרתי על הסוכר בצורה חדה ועברתי מהמוגלובין 13 ל6.5 תוך 3 חודשים. בגלל ההמוגלובין הגבוה עברתי הפסקת הריון. חודשיים לאחר שכבר התחלתי לשמור על הסוכר התחילו לי כאבים חזקים ברגליים, לאורך כל הרגל מהישבן. ובהריון עצמו התחיל לי גרד שהיה מופיע לעיתים רחוקות, אבל לפני חודש וחצי הכאבים חלפו והתחיל גרד קשה בעיקר ברגליים (לא בכפות רגליים אלא לאורך הרגל ובירך). אני מאוד סובלת מזה, ולא יודעת מה הבעיה. (עשיתי בדיקות דם ותפקודי כבד וכליה תקינים, הייתי אצל רופא אלרגיה והוא טוען שזה לא אלרגיה ואנטיהיסטמינים לא עוזרים, הייתי אצל רופא עור…שום דבר לא עזר). עברתי emg וזה הראה נוירופתיה קלה ביותר והנוירולוגית טוענת שזה לא אמור לעשות כאבים. האם יכול להיות שזו פגיעה בעצבים אשר מתבטאת לאורך כל הרגל? התחלתי טיפול בסימבלטה לפני כחודש שלא עזר לי כלל.
    אשמח לתשובה, תודה רבה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יש מצבים אמנם לא מאוד שכיחים אך ידועים היטב בנוירולוגיה, שבהם הורדה מהירה של רמת הסוכר כמו במקרה שלך גורמת לכאבים נוירופתיים, דהיינו העצבים אינם "מתרגלים" לצניחה החדה ברמת הסוכר, ויתכן מאוד שהגרד הוא למעשה סוג של סימפטום עצבי. בד"כ במצבים כאלה הסימפטומים משתפרים, אך זה לוקח זמן, לעיתים אף מספר חודשים, אך טיפול נגד כאב נוירופטי יכול לעזור.
    בברכה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.