מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #27077
  תמר
  משתתף

  היי דוקטור. אני תמר, בת 30.
  בריאה, ללא מחלות רקע ותרופות. לא מעשנת. לחץ דם תקין.
  לפני חצי שנה עברתי תאונת דרכים לא פשוטה שבה יצאה עליי גם כרית אוויר.- עשו לי במיון CT חזה גב צוואר וכשראו שיצא תקין שוחררתי הביתה עם כאבי שרירים שפחתו עם פיזיותרפיה.
  לפני חודש שתיתי המון אלכוהול בפעם הראשונה והשתכרתי עד שהקאתי שעתיים לאחר מכן. (לא שתיתי אף פעם לפני כן). מאותו רגע ששתיתי התחלתי לסבול מטינטון באוזניים.
  הטינטון התחיל יחד עם השתייה ולא פסק עד היום, חודש.
  הטינטון מתגבר ונעשה גבוה יותר כאשר אני עושה מתיחה צווארית אל הצד. א.א.ג תקין, בדיקת שמיעה תקינה.

  נשלחתי על ידי נוירולוג לעשות בדיקת US דופלקס צווארי ולהלן התוצאות:
  צד שמאל:
  "במוצא של עורק התרדמה הפנימי הודגם רובד פיברוטי מעט מסו"ד אשר גורם להיצרות עד %20 תרשימי זרימה ומהירויות בעורקי התרדמה המשותף,הפנימי והחיצוני בגדר הנורמה . הודגמה זרימה תקינה בעורק החוליות"

  שאלות:
  1. האם התוצאות האלה זה משהו שיצרה תאונת הדרכים או האלכוהול או שזה משהו שנפוץ ותקין לראות אצל אנשים בריאים וצעירים כמוני בלי קשר?
  2. האם יש קשר בין התוצאות לבין טינטון או סימפטומים אחרים שיכולים להופיע?
  3. בהתייחס אל תאור המקרה שלי בפסקא העליונה- לאילו בדיקות נוספות היית שולח כדי לבדוק איפה הבעיה? (טינטון אחרי אלכוהולתאונת דרכים עם וויפלאש ומכה מכרית אוויר בפנים). שוב מציינת שאני בחורה בריאה ללא מחלות רקע במשפחה, לחץ דם תקין, לא מעשנת לא שותה ללא תרופות. תודה תמר

  #27079
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תמר שלום,
  טנטון יכול להופיע לאחר חבלה או תאונה. לגבי הממצאים בדופלר, מדובר בממצאים קלים, ולא סביר שהם אחראים לסימפטומים שלך. הרבה פעמים טנטון מופיע כסימפטום יחיד ללא סימפטומים נוספים. הטיפול בעיקרון הוא במסגרת אף אוזן גרון.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.