מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #18326
  פנינת
  משתתף

  שלום רב
  לפני 5 שנים חליתי בלופוס מטופלת בפלקווניל.
  לפני כשבועים הרגשתי שאני לא מצליה לזוז השרירים לא עבדו, בהתחלה חשבתי שמדובר בסוג של וירוס קבלתי משככי כאבים אבל הם לא עזרו עשיתי מס' בדיקות דם, הופנתי לראומטלוגית שלי שעשתה לי בדיקה לשרירים והתוצאה לא הייתה טובה בכלל הרופא מאד נלחצה ול כן שלחה אותי לבדיקה נוספת כדי לגבש דעה נוספת בנתיים היא התחילה לתת לי פרדנזיון 20מ"ג שלא העבירו את הכאב במלואו,
  הרופא נתנה לי לעשות בדיקת EMG דחופה דרך מכבי,אני מאוד מפחדת מה אתה יכול להציע לי, האם יש תרופה,איפה עלי לעשות את הבדיקה הזאת.

  #18329
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  דלקת שרירים

  שלום

  דלקת שרירים או בשמה הרפואי מיוזיטיס, הינה לרוב תוצאה של פעולת מערכת החיסון כנגד השרירים. למעשה מדובר במחלה אוטואימונית, דהיינו מחלה, אשר בה מערכת החיסון תוקפת את איברי הגוף, כמו למשל מחלת לופוס ממנה את סובלת. השאלה במקרה שלך האם מחלת הלופוס התפרצה ותוקפתץ עכשיו את השרירים. ישנן כמובן דרכים להוכיח זאת, החל מהבדיקה הפיזיקלית, בדיקת EMG, בדיקות הדמיה של השרירים ובמקרה הצורך ביופסית שריר. אין לך מה לחשוש מבדיקת EMG, רצוי כמובן לבצע אצל רופא בעל ניסיון והכשרה בעניין. במידה והמסקנה תהיה שמדובר אכן בדלקת שרירים, אזי הטיפול הוא על ידי תרופות מדכאות דלקת, כגון סטרואידים.

  כל טוב

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.