מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #27206
  דפנה
  משתתף

  עקב נימולים ברגלים כבר כמה חודשים אובחנתי כסובלת מרגישות יתר של העצבים. האם זה נחשב נוירופתיה של סיבים דקים? האם בדיקה נוירולוגית פיזית אצל נוירולוג יכולה לקבוע האם מדובר בנוירופתיה של סיבים דקים עם הרס של העצבים או ללא הרס? האם תסמינים של נוירופתיה של סיבים דקים ללא הרס של עצבים יכולים לחלוף מתישהו?

  #27210
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  שאלה טובה. רגישות יתר של העצבים או למעשה פעילות יתר שלהם נובעת מתכונה כזו או אחרת של העצבים. ברוב המקרים מדובר בנטייה גנטית. המונח נוירופתיה מתייחס בד"כ לנזק או הרס של העצבים. בפעילות יתר הכוונה להפרעה בתפקוד העצבים ולא בהרס שלהם. במקרים של רגישות יתר, התופעה יכולה לחלוף, אבל מאחר שמדובר בנטייה של העצבים, הרי שהיא יכולה גם לחזור.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #27211
  דפנה
  משתתף

  תודה רבה על תשובתך! האם בדיקה פיזית אצל נוירולוג תדע לאבחן ולהבדיל בין נוירופתיה של סיבים דקים הכוללת הרס של העצבים לבין כזו שמתבטאת רק בפעילות יתר של העצבים ללא הרס שלהם?

  #27213
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  בבדיקה אצל נוירולוג אפשר לקבל הערכה די טובה. כשיש הרס של סיבי העצב בד"כ יש גם ממצאים בבדיקה כמו ירידה סוגי תחושה מסויימים, מה שלא רואים בפעילות יתר. לעיתים יש צורך בבדיקות נוספות כמו הולכה עצבית וכו'
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.