מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #24560
  רותם לוי
  משתתף

  מעל לשלושה שבועות אני חשה תחושות מוזרות בגוף. מן דקירות שבאות וחולפות וכך ועוברות ממקום
  למקום בשני צידי הגוף . באיזורים העיקריים : כפות ידיים,אצבעות (יכול להיות רק באצבע כלשהי אחת או שתיים ), זרועות ,רגליים,ברך, כפות רגליים וכו. קשה לי לתאר את התחושה אבל היא תחושב של דקירה כואבת שחולפת לאחר כמה שניות /דקות ועוברת למקום אחר בזמנים לא קבועים . יש לציין שיש רגעים ביום גם שאני לא מרגישה את זה.לא מפריע להרדמות ולא מעיר משינה . בנוסף אני לוקחת כבר שלושה חודשים כמעט אלטרולט למניעת כאבי ראש על רקע מתחי ומיגרנות . ממש מפחדת שמדובר בנוירופתיה או פיברומיאלגיה מאחר שקראתי הרבה באינטרנט לצערי . האם יש לי מה לחשוש? האם אולי מדובר בתסמין של חרדה ? , במידה וכן ,האם זה יחלוף ואיך ? אשמח לתשובה כי אני מאוד לחוצה

  #24567
  רותם לוי
  משתתף

  **רציתי גם להוסיף שבשעתיים האחרונות החל משהו חדש . מרגישה עקצוצים מידי פעם בבוהן שמאל שבאות והולכות( נכון לכרגע לא מרגישה) , האם גם זה קשור לחרדה ומתח, אם בכלל..?

  #24576
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  הסימפטומים שאת מתארת יכולים להיות כמובן על רקע חרדה או מתח נפשי. עצם העובדה שהתחושות לא קבועות, באות והולכות במקומות שונים בגוף ואינן מפריעות לך בלילה מצביעה על כך שככל הנראה לא מדובר במחלה נוירולוגית. בכל אופן, כדאי שתבדקי גם על ידי נוירולוג.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

  #24586
  רותם לוי
  משתתף

  תודה רבה על התשובה ועל ההתייחסות . זה לא ברור מאליו . 🙂
  יש לי שתי שאלות נוספות שאשמח שתענה עליהן:)
  1. אם הסימפטומים באמת נובעים ממתח /חרדה האם ברגע שהמתח יחלוף כך גם התסמינים ? איך גורמים לתסמינים לעבור ?
  2. לא בטוחה שהסברתי את התחושה נכון . התחושה היא לא בדיוק של דקירות אלא פשוט תחושה של כאב שמגיע באיזור אחד ועובר לאחר כמה שניות/ דקות וחולף ולאחר מכן עובר למקום אחר.. האם תשובתך תשאר אותה תשובה למרות שאולי לא מדובר בדיוק בדקירות ? פשוט קשה לתאר את ההרגשה.. תודה רבה על הכל .

  #24591
  רותם לוי
  משתתף

  3. האם לדעתך מדובר בפיברומיאלגיה? הייתי אצל ראומטולוג שכתב " ללא רגישות חריגה בנקודות ההדק "נקודות ההדק זה הנקודות שעל פיהם מאבחנים פיברומיאלגיה?

  #24594
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  דקירות וכאב הם פנים שונים של הפרעות תחושה, כך שמדובר בבעיה מאותו מקור. ברגע שהמתח יחלוף גם התלונות אמורות להשתפר. התלונות שלך לא טיפוסיות לפיברומיאלגיה וגם ראומטולוג לא חשב שזו הבעיה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #24644
  רותם לוי
  משתתף

  היי ד"ר זאת שוב אני . חייבת להגיד לך דבר ראשון שאתה עןשה עבודת קודש וזה בכלל לא ברור מאליו(: אז ככה, בנוסף לתלונות שדיברתי עליהן בהודעות קודמות התחיל גם תחושת צריבה וחום שמגיעה מידי פעם ושוב במקומות שונים ונקודתיים בידיים והרגליים לא מדובר באיזורים גדולים אלא באיזורים קטנים ונקודתיים ובא והולך גם לאחר כמה שניות /דקות . האם גם תחושות כאלה יכולות לנבוע ממתח ? שום תחושה היא לא קבועה אלא בא והולך .. פעם כואב לכמה שניות פעם דוקר ופעם צורב קצת לכמה שניות /עובר מצד לצד וכו. האם זה מתאים לנוירופתיה היקפית? ברגע שאדע שבאמת כל התחושות יכולות לנבוע ממתח יהיה לי קל יותר לשחרר את זה ולצאת מהמעגל המעייף והמתיש נפשית הזה..וכמובן שהמתח הנפשי לא עוזר בכל הסיפור. כל פעם מגיע תסמין חדש . 2. עוד תופעה ששמתי לב אליה לאחרונה היא שלפעמים בירידה מהמיטה בפעם הראשונה בבוקר אז בשני צעדים הראשונים כשאני דורכת על הרגליים יש לי עקצוצים ואחרי 2 3 צעדים זה עובר כלא היה ובגלל זה אני ככ מפחדת שמדובר בנוירופתיה השאלה היא ,אם זה בגלל שאחרי שנת לילה יש מצב שמערכת העצבים רדומה ואז בדריכה הראשונה יש תחושה של עקצוץ או שזה משהו מעבר? (בת 26 למקרה שלא אמרתי קודם)

  #24648
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  זה נשמע חלק ממכלול הסימפטומים שלך ולא מכוון על בעייה אחרת.
  כפי שאמרתי לך, כדאי שתמצי את העניין אצל נוירולוג, ובמידה ותשלל בעייה נוירולוגית, או שהמסקנה תהיה שמדובר בתלונות ממקור חרדתי, כדאי יהיה להתחיל טיפול שיקל עליך.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

  #24694
  רותם לוי
  משתתף

  היי זאת שוב אני . הייתי אצל נוירולוג ששלח אותי לעשות כמה בדיקות על מנת לשלול מחלות כמו טרשת נפוצה. אך אני חושבת שהתסמינים שלי דווקא מעידים על סוג של נוירופתיה . רציתי לתאר שוב את התסמינים לאחר חודשיים מרגע שהחלו ולשאול אותך ( כי לפי מה שהבנתי אתה אחד המומחיפ בתחום) האם התסמינים שאני מתאתר מתאימים לנוירופתיה של סיבים קטנים או סוג אחר של נוירופתיה .הכאבים הם ברגליים ןבידיים כל פעם עובר ממקום למקום יכול להיות בשוק אחת ולעבור אחרי כמה דקות לשניה או כאב במפרק היד ובזרועות הכל נמשך לזמן מסויים ועובר למקופ אחר .. בנוסף יש תחושת צריבה נקודתית שכל פעם נפסקת ועובאת למקום אחר אבל אף פעם לא באיזור גדול אלא יותר כמו צריבה קטנה שעוברת וצורבת נקודתית . בנוסף כשאני מתעוררת בבוקר לאחר שינה ודורכת על הרגליים יש תחושה של דקירות/עיקצוצים במשך כמה צעדים ראשונים. בהתחלה הרגעתי אץ עצמי בכך שאולי התסמינים נובעים מחרדה וממתח אך ככל שהזמן עובר אני מבינה שאולי יש פה משהו שאני מפספסת ואנע מותשת נפשית מכל תהליך הבירור הארוך והמיגע הזה במיוחד שהנוירולוג לא שלח אותי לבדיקות איבחון של נוירופתיה . האפ לדעתך מדובר בנוירופתיה כלשהי ושווה לי לבקש מהנוירולוג שישלח אותי לבדיקת ביופסיה של העור ? מה הסיבות שיכולות לגרופ לתחושות האלה של צריבה וכאב שעוברים ממקום למקום והדקירות לאחר קימה שעוברות לאחר כמה צעדים? סליחה על ההטרדה אבל אני פשוט לא מוצאת מנוח .. ואני רק בת 27

  #24698
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  יש מצב של פעילות יתר של העצבים, שמתבטא בהפרעות תחושה שבאות והולכות במקומות שונים בגוף. בד"כ לא מוצאים דבר בבדיקות, והטיפול הוא בסימפטומים. תתייעצי בעניין עם הנוירולוג שלך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #24701
  רותם לוי
  משתתף

  מה זה אומר לטפל בסימפטום? והאם זה לכל החיים? ובקשר לשאלה ששאלתח, האם לדעתך מדובר בנוירופתיה?

  #24711
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  יתכן שמדובר בנוירופתיה של הסיבים הקטנים. לגבי הטיפול תלוי בתגובה, אם תשתפרי,ניתן יהיה להפסיק את הטיפול בהתאם.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #24723
  רותם לוי
  משתתף

  היי. סליחה על החפירה בנושא . אבל קצת נלחצתי מתגובתך . כי כל התסמינים באים והולכים ונורא נקודתיים ולא מדובג באיזורים גדולים. חולפים תוך מספר דקות/שניות ויש פעמים שאני לא מרגישה וזה לא מפריע להירדמות / לשינה . בעיקר כאבים שכואבים באיזור מסויים ועוברים לאחר והצריבות באות פה ושם לא נשארות באותו מקום וגם מדובר במשהו נקודתי מאוד .. עד עכשיו התעודדתי בכך שזה תסמינים של חרדה כי מדובר בתופעות לא קבועות ועכשיו קצת התבלבלתי.. למה אתה חושב שמדובר בנוירופתיה והאם זה באמת יכול להיות תופעות של חרדה ? ממש חוששת פתאום . ומקווה שזאת תהיה השאלה האחרונה שאשאל ..מצטערת פשוט ממש אשמח להבין מדוע קודם אמרת שמדובר בתסמינים של חרדה ועכשיו שאולי מדובר בנוירופציה?

  #24724
  רותם לוי
  משתתף

  יש לציים שאני גפ היפוכונדרית .. בבקשה תתייחס לשאלתי . תודה רבה רבה

  #24727
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  אין הכוונה לנוירופתחיה במובן של נזק או הרס של העצבים אלא בתלונות שהן בעלי אופי "נוירופתי" והמקור יכול להיות כמובן חרדתי. בסופו של דבר כל התחושותץ מקורן במערכת העצבים. אבל כפי שאמרתי לך, ברגע שנבדקת על ידי נוירולוג ונשללה בעיה נוירולוגית אז מדובר בסימפטומים שמקורם מלחץ נפשי.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 15 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.