מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

שלום לכולם,

משחר ילדותי אני זוכר חוסר תחושה מסוים בצידי השוקיים ואני חי איתו, אני בן כ40 היום.
    ומדי פעם נרדמת לי היד, או נימול בסנטר וכו',
    אני ייחסתי את זה למתח ועצבים כי אני מאוד מושפע פיזית מהנפש, וזו מתוחה תמיד.
    לאחרונה, עקב בעיה פיזית קלה שחלפה, כנרה נכנסתי ללחץ, או ללא קשר והחלו כפות רגלי לבעור ולעקמצץ, מאז שקראתי על נוירופתיה או פסיכוסמטית או ללא קשר, החלתי להרגיש עקצוצים בכל הגוף, לא נעים לי במגע ועוד, בשל הלחץ מהתחושות אולי אלו גוברות, שאלתי האם יש מצב שהתחושות נובעות אכן מהנפש?
    בקיצור, בלית ברירה קבעתי תור לנוירולוג, ומקווה לטוב.

רינה
    מנהל בפורום

אסף שלום,

ביחד אתך, גם אני מקווה לטוב.
    מהניסיון שלי אני יודעת שמתח אכן גורם להתגברות התסמינים של נוירופתיה ולכן מומלץ עד כמה שניתן לשמור על רגיעה נפשית.
    האם עשו לך בדיקות דם מקיפות לבדוק מחסור בויטמינים – בעיקר מקבוצה B?

שתף אותנו

הרבה בריאות

רינה

אלמוני
    אורח

הייתי אצל נוירולוג שערך לי בדיקה מאוד לא מעמיקה, והחליט שזה הכל ממתח וחרדה, ורשם לי רמוטיב, אשר הומר לציפרלקס על ידי רופאת המשפחה.
    אני בתחילת הטיפול, ויש שיפור קל אבל הבעירה בעיקר ברגל שמאל, ועקצוצים בכל הגוף לא חולפים.
    בדקו לי מספר בדיקות דם, והכל תקין כולל B12
    בינתיים קשה לתפקד, הכאבים מטריפים ומטרידים,
    ואני אמור להמשיך לעבוד ולתפקד.
    מספר שאלות:
    אילו בדיקות דם נוספות לבקש כגון מינרלים, הורמונים ויטמינים וכו'?
    איך מתייחס לנוירופתיה אם היא כזו, ביטוח לאומי, ורופאי תעסוקה?
    האם יש טיפול ומה מומלץ?
    תודה,

אסף

רינה
    מנהל בפורום

שלום,

אם תפרט איזה בדיקות דם עשית – אוכל לציין בדיקות נוספות שנוהגים לעשות במקרה של נוירופתיה.
    יש מצב הנקרא נוירופתיה של העצבים הדקים שמתבטא באותן תלונות שאתה ציינת. אלא מה – במצב זה כל הבדיקות תקינות. יש בדיקות מיוחדות שעושים – רגישות לחום QST וכן ביופסיה של העור. שתי הבדיקות האלו נעשות למיטב ידיעתי רק בוולפסון.
    ויש מקרים שלגביהם – גם הבדיקות האלו תקינות. אני יודעת מנסיון שמתח או כל מצב נפשי יכול להגביר את הסימפטומים – אבל לא ליצור אותם, בייחוד עם היסטוריה כמו שלך. אז ברור, לי לפחות, אם לא לרופאים שלך, שיש לך איזו בעיה תחושתית קלה, שאינה מסוכנת.
    שוב מנסיון, מציעה לך למצוא את הדבר אשר יגרום לך לרגיעה נפשית. לפעמים כדור הרגעה יכול לעשות זאת וזה הכי קל. זה לא אומר שיש לך בעיה נפשית אמיתית. הכדור מהווה רק גשר עד שתאסוף כוחות או תמצא את הדבר שמקל עליך – אולי מאסג, רפלקסולוגיה.
    הרבה בריאות

רינה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.