מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נאווה
    משתתף

שלום,
    אני בת 32 והייתי מאוד בריאה עד לפני 3 חודשים, אתלטית (עסקתי באקרובטיקה) והייתי מאוד גמישה. לפני 3 חודשים, יום אחד הופיע נימול ביד ימין, שנעלם בעזרת פיזיותרפיה. חשבתי שבזה זה נגמר, אך מאז איכשהו הגמישות שלי הלכה וירדה עד שהיום אני ממש מוגבלת בתנועה (בעיקר ברגליים ובגב). זה ברמה ש-70% מטווח התנועה פשוט נעלם. בנוסף, מאז החלו להופיע כאבים בעכוז בזמן ישיבה. עם הזמן זה הופיע גם בישיבה לזמן קצר מאוד, והיום הכאב קיים תמידית (בעכוז ובגב. ביומיים האחרונים כבר התפשט לאורך כל רגל שמאל+ ירידה בתחושה ברגל+ הרגשת חום ברגל שמאל).
    לפני חודש הייתה התפרצות קשה של נימולים, חולשה וזרמים בכל הגפיים והפנים, ומאז מידי פעם יש לי נימולים וחולשה באיברים שונים. לפעמים יש התקפים של כאבים חדים וזרמים בצד אחד של הפנים, בגב וכו. השרירים ממשיכים להתקצר וכל יום זה נהיה יותר גרוע (ממש ניכרת ירידה בטווח התנועה מיום ליום).
    הייתי כבר פעמיים במיון איכילוב אחרי שני ההתקפים העיקריים, אבל שיחררו אותי להמשך בדיקות בקהילה. אני ממתינה לתוצאות של MRI מוח עם חומר ניגוד (ביצעתי כבר MRI מוח ועמ״ש צווארי ללא חומר ניגוד ויצא תקין). אורתופד טוען שאין בעיה אורתופדית. הייתי אצל כמה נוירולוגים, והבדיקה הנוירולוגית הבסיסית תקינה.

אני סובלת מכאבים, נימולים וחולשה, ובעיקר מירידה קשה ביכולת התנועה. הפסקתי לעבוד כי אני לא יכולה לשבת (אני עו״ד ורו״ח), הפסקתי להתאמן כמובן (אציין שזו הייתה ממש אהבת חיי, זה כל המעגל החברתי שלי ומילא את כל שעות הפנאי שלי), השכרתי את הדירה ועברתי בינתיים להתגורר עם הוריי כי המצב הגופני מדאיג מאוד. ההידרדרות שלי מהירה מאוד וכל יום שעובר המצב מחמיר יותר. אני מרגישה שאני מאבדת זמן יקר, ואין לי זמן לחכות לאיטיות של קופת חולים. כל תור לנוירולוג זה חודש, וכל תור לבדיקה זה חודשיים. אני מיואשת ומודאגת מאוד מקצב ההידרדרות, ורואה כל יום איך אני הולכת ומאבדת את הגוף שלי.
    כמובן שקבעתי תור (לדר רון דבי) אך התור הוא ב-29.8 ואני לא מצליחה להקדים אותו. במצבי לא אוכל לחכות עד אז. התקשרתי למרפאת עצב שריר בוולפסון, ואמרו שצריך לשם הפניה ספציפית מנוירולוג ובכל מקרה התורים הם לעוד כמה חודשים. זה איום ונורא, אם המצב מידרדר מיום ליום, מה יקרה לי בעוד כמה חודשים?
    אני מתחננת לעזרה! איך אפשר להגיע לבדיקות רלוונטיות בצורה מהירה ומרוכזת? אני מרגישה שכל יום הוא קריטי ואני חייבת לקבל טיפול בהקדם האפשרי, בתקווה שישנו.
    אם ד״ר רון דבי קורא את הודעתי- אודה מאוד לעזרתך, ואם למישהו אחר יש עצה אשמח לשמוע.
    נאווה- 052-4009173.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נאווה שלום,
    נבדקת כבר על ידי נוירולוגים ואורתופדים שלא מצאו ממצאים בעייתים וזה כבר טוב. תמתיני לתוצאת ה-mri, נקווה שהכל יהיה תקין. ישנן תסמו ות של כאב כרוני כמו למשל פיברומיאלגיה, שלא. מוצאים דבר בבדיקות, ואז מטפלים בסימפטומים. אם את מעוניינת, תוכלי להתקשר למרפאה ולבקש את המזכירה רוני, ולהגיד שבקשתי להקדים לך את התור.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

נאווה
    משתתף

שלום ד"ר,

תודה על התשובה. הגיעו תוצאות ה-MRI הנוסף והוא תקין.
    אני לא מעודדת כי כל יום המצב נהיה יותר גרוע. השרירים הולכים ומתקצרים מיום ליום. זה לא סטטי אלא מחמיר כל הזמן. הפסדתי את כל מה שהיה לי (עבודה, אקרובטיקה, דירה חברים..), אני לא יכולה לעשות כלום כי אני מוגבלת וכואבת, והמצב מחמיר כל יום.
    אני מפחדת לחשוב לאן זה יגיע עוד חודש.
    לא עשו לי בדיקות כגון ביופסיה וניקור מותני, האם כדאי לבצע בכל מקרה?
    אנסה להקדים את התור אליך, תודה.

נאווה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

ביופסיה וניקור מותני הן בדיקות פולשניות ויש לבצע אותן רק כשיש הצדקה, דהיינו כשיש ממצאים קליניים שהבדיקות שמצדיקים זאת.
    בברכה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.