מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20119
  נאדין
  משתתף

  לפני כחצי שנה עברתי MRI רקמות רכות בצוואר כדי לזהות ולהעריך במדוייק ליפומה שפירה בצוואר הקדמי (צמוד לקנה הנשימה). הליפומה לא הודגמה כלל על אף שמוגדרת היטב בUS, ועל אף פרוטוקול הצוואר, הסליל המגנטי שהורכב, הקפסולה השומנית שהוצמדה לעור והגדוליניום שהוזרק.

  עברתי עכשיו על הדיסק שוב ואמנם עדיין לא רואים את הליפומה, אבל ממצא מעניין אחר-אולי כן.
  כבר סיפרתי לך כאן על הכאבים הכרוניים שלי בכתף ימין המקרינים לצוואר מגיל 3-http://neurology.co.il/index.php?option=com_kunena&Itemid=45&catid=6&id=5212&lang=he&view=topic

  כזכור, בCT שעשיתי באוגוסט לזיהוי בלטפריצת דיסק לא הודגמו כל ממצאים פתולוגיים.
  אך בתמונה זו מתוך הסדרה של הMRI בדצמבר (שוב, נעשה בכלל לבעיה אחרת ולזיהוי הליפומה ברקמות הרכות בצוואר מקדימה) נדמה אולי שרואים היצרות קלה של תעלת העצב מימין וכמשהו שנראה כפריצה לתוכו, ועוד בדיוק בגובה ובמישור הכואב של השכמה מימין!
  האם אבחנתי סופסוף את מקור הכאב? האם יכול להיות שזה בלטפריצת דיסק או אולי סטנוזיס? האם היית ממליץ על בדיקות נוספות ממוקדות לאיזור (הפניה של אורתופד לMRI עמ"ש צווארי וגפות עליונות נדחה לצערי ע"י הקופ"ח)?

  הקובץ עם האיזור המעניין מצורף. אם תרצה תמונות נוספות מהסדרה אנא בקש. תודה!

  #20120
  נאדין
  משתתף

  האם אוכל לשלוח לך ישירות למייל את התמונה? אם כן אנא צרף אותו.

  #20129
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  במידה וקיימת פריצת דיסק שלוחצת על עצב זה כמובן יכול לגרום לכאב בפיזור של העצב שנלחץ. צריך כמובן לראות שאין מדובר בממצא אקראי שלא שייך לסימפטומים שלך. יש לזכור שפריצות דיסק הן תופעה שכיחה, כך שלא כל פריצה שמודגמת בבדיקת ההדמיה אכן קשורה לסימפטומים. צריך שהתמונה הרדיולוגית תתאים גם לקלינית. תתייעצי עם האורתופד שבדק אותך, אם לדעתו פריצת הדיסק מסבירה את הכאב.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #20150
  נאדין
  משתתף

  לצערי לא אוכל כנראה להגיע לאורתופד בחודשים הקרובים (בעיות בהסדרי קופ"ח עם הצבא) ומעניין אותי לדעת אם תראה גם כן פריצההיצרות כמוני.

  אנא כתוב לי את המייל שלך שאשלח את הקובץ המסומן.

  #20158
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  מטרת הפורום היא לא לתת ייעוץ רפואי פרטני.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.