מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #18715

  שלום.
  הסיבה שאני פונה לפורום זה בן הדוד שלי. בין גיל 6 חודשים לגיל שנה (כיום בן 17) התחילו לראות אצלו עיכוב התפתחותי, כאשר בסופו של דבר האבחנה שניתנה היא אוטיזם. אבל לדעתי האבחנה הזאת לא נכונה, ולמעשה מדובר בסינדרום כלשהו (הוא משמעותית יותר גדול מההורים שלו, גם בגובה וגם במשקל, יש דיסמורפיזם ניכר בפנים, גשר אף רחב ועיניים קטנות ושקועות ועוד אבל אולי זה רק הגנטיקאית שבי…). אין לי אפשרות לקבל מהם את הנתונים המלאים של הבדיקות שהם עשו או כיצד הגיעו לאבחנה או אפילו מה היו התסמינים הראשונים. הם מסרבים לשתף פעולה. אני יודעת שנעשו בדיקות גנטיות אבל גם את התוצאות שלהם לא הצלחתי לקבל מדודי.
  ביתי בת 9 חודשים, התפתחות תקינה (נכון לעכשיו) מכל הבחינות ומבוצע מעקב בטיפת חלב ואצל רופאת התפתחות. נכון לעכשיו היא זוחלת, מתישבת לבד, הולכת מסביב לרהיטים או בעזרת צעצועים, מוחאת כפיים וכו'… מבחינה קוגנטיבית ממלמלת וצוחקת המון, הברות חוזרות, מצביעה על דברים שמעניינים אותה, יוצרת קשר עין, מכירה את הסובבים אותה ומזהה אותם, חברותית מאוד. נכון לעכשיו לא אני ולא אנשי מקצוע לא ראו משהו לא תקין בהתפתחות שלה. אפילו אמרו שהיא מתקדמת לגילה.
  השאלה שלי היא האם יש צורך או טעם לפנות לבירור אצל נוירולוג בהתחשב בהיסטוריה המשפחתית?
  סליחה על האורך והמון תודה מראש

  #18717
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  לדעתי אם הכל תקין אצל בתך וגם אנשי המקצוע לא מצאו בעיה, אז אין צורך בבירור. אם הרופא של בתך היה חושד שמשהו לא קשורה אני סבור שהוא היה כבר מפנה אותך לבירור.

  כל טוב ובהצלחה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.