מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    יובל
    משתתף

שלום,,,
    ב 2013 נפגעתי בתאונת עבודה – נכנס לי מברג לעין ימין.
    הנזק – שיתוק עצב V1 לפי בדיקת EEG , פזילה עין ימין.
    לאחר כחודשיים החלו סימנים של עייפות חולשה וכאבים בכל הגוף.
    ניגשתי לראומטולוג שאבחן פיברומיאלגיה ואני מטופל דרכו קבע בבוטרנס 10 מ"ג
    ניגשתי לנאורולוגית שאמרה לי "שששש..מזה כל התלונות האלה, תהיה בשקט עוד אני אחשוב שיש לך בעייה בראש ושאתה משוגע" (אישתי ישבה לידי ושמעה)
    הדבר קרה כאשר אמרתי לה מה כואב לי וגם הסברתי כי בלילות הגרון והלשון נרדמים לי ואני מתעורר בבהלה ובלחץ עד שהכל מתעורר שוב.
    לאחרונה (שנה וחצי לאחר התאונה) פניתי אליה שוב והסברתי לה שאני מרגיש תחושות מוזרות פיזיות במוח ואני ממש מפחד משווץ מוחי וזה מדיר שינה מעיניי – היא הפנתה אותי ל MRI ראש, אני ממתין לתור שלי.
    רופא המשפחה מומחה פנימית הפנה אותי לבדיקת שינה – עשיתי את הבדיקת שינה במעבדת משגב לדך ואובחן שיש לי 7 פעמים בשעה דום נשימתי ועוד שלל בעיות חמורות..
    לאחר מכן פניתי לרופא ריאות ולדבריו הכל בסדר…לא ממש הבנתי מה בסדר והלכתי ללא טיפול או תרופות מלבד המלצה לישון עם מכשיר חמצן כל שהוא.
    פניתי לפסיכיאטרית ואני בטיפול ומעקב אצלה היות ואובחנתי כסובל מ PTSD מאז, ומטופל בתרופה מירו 30 מ"ג
    אזכיר גם כי שנתיים לפני תאונה זו ארעה לי תאונה ובה יש לי פריצות דיסק צווארי ומותני המגבילות תנועה וכואבות מידי יום.
    אני ממש מבולבל מכל הבעיות ולא ממש יודע איך להמשיך רפואית.
    א. האם יש קשר בין התאונה בה נכנס מברג לעין ולתוצאותיה לבין פיברו? דום נשימה?
    חשוב לי מאוד לדעת כי ממש קשה לי לעבוד והמעסיק שלי לא יודע שאני חולה בכל הנל ואני לא ממש יודע מה יהיה עם מצבי התעסוקתי בעתיד שכן אני רוצה למצות את זכותי להכרה בבעיות אילו לשם פיצוי כספי, רק כך אוכל לפפרנס את משפחתי.
    את עזרתכם אודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יכול בהחלט להיות שהמברג שנכנס לעין גרם לנזק מקומי עצבי או אחר, אבל שאר הסימפטומים המפושטים, וכמובן תחושת החרדה, אינם תוצאה ישירה של החבלה אלא תגובה לטראומה. בכך הם כן קשורים לחבלה, כי החבלה גרמה להתפרצות התחושות האלה. בכל אופן, רצוי כמובן שתתרכז בטיפול בבעיה והעיקר בסימפטומים, גם אם מדובר בטיפול נפשי, פסיכולוגי, פסיכיאטרי או אחר, ושלא תמצא את עצמך מחוץ למעגל העבודה. לפעמים תגובות פוסט-טראומטיות אינן קלות לטיפול, אבל במידה וזו הבעיה אצלך, זה דורש ממך קודם כל הבנת הבעיה, וכמובן התמדה בטיפול וכוח רצון.
    כל טוב
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.