מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #19330
  magal101
  משתתף

  שלום רב, האם נוירופתיה יכולה להתבטא יותר בצד אחד של הגוף ,למשל יותר ברגל ימין (כף רגל, קרסול ושוק) מאשר ברגל שמאל – כאשר רגל ימין מראה חוסר בהחזר פטלרי ואכליס ורגל שמאל לא, לפחות לא בשלב הזה- כנ"ל לגבי כפות הידיים? תודה.

  שאלה נוספת- מה המשמעות שאין החזרים (רפלקסים) ברגל, האם מדובר במצב מסוכן או חמור?

  #19332
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נוירופתיה

  שלום
  שאלה מצויינת. נוירופתיה בדרך כלל פוגעת בעצבים באופן די סימטרי, אך יש סוגים שונים של נוירופתיה כולל כאלה שאינן סימטריות. גם הנוירופתיות היחסית סימטריות יכולות להתחיל באופן אסימטרי. בנוסף יש מצבים אחרים, לא רק נוירופתיה, שעלולים לפגוע בעצבים, כמו למשל שינויים בעמוד שדרה, פריצת דיסקים וכו, ואלה מצבים שבאופן טיפוסי אינם סימטריים. בנוגע להעדר החזרים, זה ממצא בבדיקה, ויש כמובן להתייחס לתמונה הכוללת. הממצא לכשעצמו לא אומר הרבה. יתכן ממצא בנאלי עקב פריצת דיסק קלה או מסיבה אחרת.
  כל טוב
  ד״ר רון דבי
  נוירולוג

  #19342
  magal101
  משתתף

  בתחילת התופעות לפני שלושה חודשים ההחזרים היו תקינים, כמו כן אין לי כאבי גב.
  התופעות שאני חווה הם תחושת סיכות, שריפה, הירדמות, תחושת נפיחות (רק תחושת נפיחות) בכל כפות הגפיים, השוקיים והאמות, אבל בעיקר בכף רגל שמאל (לכיוון האגודל).
  האם עצם היעלמות החזרים ברגל שמאל (מה שיקרה כנראה גם ברגל ימין בקרוב)- לא יכול להביא לפגיעה מוטורית, חולשה או שיתוק- האם יכול להיות שמדובר בתהליך מתקדם שזקוק לאיבחון מהיר או שלא בהכרח.

  #19346
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  צריך כמובן לאבחן מה הבעיה שלך והתשובה נגזרת מהאבחנה. סוגי הפגיעות והמחלות של העצבים רבות החל ממצבים קלים וכלה בקשים יותר. לכן אתה צריך לעבור הערכה נוירולוגית. מעבר לכך לא אוכל לקדם אותך.
  בברכה
  דר׳ רון דבי

  #19349
  magal101
  משתתף

  הייתי אצל נוירולוג לפני כמה ימים, הבדיקה היתה תקינה מלבד ההחזרים. הוא נתן לי EMG לעשות והתור רק חודשיים מהיום. אין לי חולשה או משהו כזה ומלבד התחושות ברגליים וברגליים שהתחילו לפני שלושה חודשים אני מרגיש בסדר. אורתופד שלל בדיקה אורתופדית.
  אני יודע שאתה לא יכול לאבחן באינטרנט אבל לפחות האם הדבר נראה לך חמור כך שאני צריך ללכת למיון כיוון שיש סכנה במה שאני חווה?

  #19356
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  אםהנוירולוג היה חשוב שיש בעיה משמעותית למשל כזו שמצריכה אשפוז הוא היה פועל בהתאם. העובדה שהבדיקה הנוירולוגית תקינה זה כמובן שולל בעיות חמורות. בנוגע להמשך הבירור עליך להתייעץ עם הנוירולוג המטפל.
  בברכה
  דר דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.