מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    magal101
    משתתף

שלום רב, האם נוירופתיה יכולה להתבטא יותר בצד אחד של הגוף ,למשל יותר ברגל ימין (כף רגל, קרסול ושוק) מאשר ברגל שמאל – כאשר רגל ימין מראה חוסר בהחזר פטלרי ואכליס ורגל שמאל לא, לפחות לא בשלב הזה- כנ"ל לגבי כפות הידיים? תודה.

שאלה נוספת- מה המשמעות שאין החזרים (רפלקסים) ברגל, האם מדובר במצב מסוכן או חמור?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

נוירופתיה

שלום
    שאלה מצויינת. נוירופתיה בדרך כלל פוגעת בעצבים באופן די סימטרי, אך יש סוגים שונים של נוירופתיה כולל כאלה שאינן סימטריות. גם הנוירופתיות היחסית סימטריות יכולות להתחיל באופן אסימטרי. בנוסף יש מצבים אחרים, לא רק נוירופתיה, שעלולים לפגוע בעצבים, כמו למשל שינויים בעמוד שדרה, פריצת דיסקים וכו, ואלה מצבים שבאופן טיפוסי אינם סימטריים. בנוגע להעדר החזרים, זה ממצא בבדיקה, ויש כמובן להתייחס לתמונה הכוללת. הממצא לכשעצמו לא אומר הרבה. יתכן ממצא בנאלי עקב פריצת דיסק קלה או מסיבה אחרת.
    כל טוב
    ד״ר רון דבי
    נוירולוג

magal101
    משתתף

בתחילת התופעות לפני שלושה חודשים ההחזרים היו תקינים, כמו כן אין לי כאבי גב.
    התופעות שאני חווה הם תחושת סיכות, שריפה, הירדמות, תחושת נפיחות (רק תחושת נפיחות) בכל כפות הגפיים, השוקיים והאמות, אבל בעיקר בכף רגל שמאל (לכיוון האגודל).
    האם עצם היעלמות החזרים ברגל שמאל (מה שיקרה כנראה גם ברגל ימין בקרוב)- לא יכול להביא לפגיעה מוטורית, חולשה או שיתוק- האם יכול להיות שמדובר בתהליך מתקדם שזקוק לאיבחון מהיר או שלא בהכרח.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    צריך כמובן לאבחן מה הבעיה שלך והתשובה נגזרת מהאבחנה. סוגי הפגיעות והמחלות של העצבים רבות החל ממצבים קלים וכלה בקשים יותר. לכן אתה צריך לעבור הערכה נוירולוגית. מעבר לכך לא אוכל לקדם אותך.
    בברכה
    דר׳ רון דבי

magal101
    משתתף

הייתי אצל נוירולוג לפני כמה ימים, הבדיקה היתה תקינה מלבד ההחזרים. הוא נתן לי EMG לעשות והתור רק חודשיים מהיום. אין לי חולשה או משהו כזה ומלבד התחושות ברגליים וברגליים שהתחילו לפני שלושה חודשים אני מרגיש בסדר. אורתופד שלל בדיקה אורתופדית.
    אני יודע שאתה לא יכול לאבחן באינטרנט אבל לפחות האם הדבר נראה לך חמור כך שאני צריך ללכת למיון כיוון שיש סכנה במה שאני חווה?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אםהנוירולוג היה חשוב שיש בעיה משמעותית למשל כזו שמצריכה אשפוז הוא היה פועל בהתאם. העובדה שהבדיקה הנוירולוגית תקינה זה כמובן שולל בעיות חמורות. בנוגע להמשך הבירור עליך להתייעץ עם הנוירולוג המטפל.
    בברכה
    דר דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.