מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום אני בין 35 שסובל זה 3 שנים מבעייה בכפות היידים והרגליים וחולשה באופן כללי(ירידה בהולכה העצבית).בדיקות EMG הראו פולינורופטיה סנסורית מוטורית עם מרכיב אקסונאלי ודימילניטיבי.
    נפסלה אופצית מחלת ווילסון על ידי ביופסיית כבד, בגלל רמת נחושת גבוהה בשתן יחד עם מחסור ויטמין B12
    כיום מצב B12 מצויין.היה שיפור קליני משמעותי אבל לא 100% עדיין מרגיש חולשה בעיקר בעבודה במחשב או בביצוע פעולות מונטוניות,
    השאלה שלי האם ניתן לרפות בעיה זאת 100% או שזה כבר בעיה בלתי הפיכה?
    שאלה שניה – אני מקבל טיפול ברפואה משלימה האם רפואה משלימה יכולה לפתור את זה כי אני משלם הרבה כסף לכל טיפול האם זה שווה (יש שיפור באופן כללי אבל לא לגבי כף היד ) תודה רבה

רינה
    מנהל בפורום

שלום

האם התכוונת לשאול את דר' דבי או שאתה מעוניין לקבל תשובה מפורום התמיכה?

איזה טיפול ברפואה משלימה אתה מקבל?
    האם יודעים מה הסיבה לנוירופתיה שלך?
    האם נחשפת לחומרים רעילים? מה הסיבה לרמות גבוהות של נחושת? האם עברת תהליכים של "סילוק רעלים" באיזו שהיא שיטה?

תאי עצב שנפגעו יכולים להתחדש. קצב ההתחדשות הוא איטי מאד. צריך לספק לתאי העצב את המצב האופטימלי. שיפור הערכים של B12 ובעקבות זה שיפור בקליניקה בהחלט מעודד ויכול להצביע על מגמת ריפוי.

אשמח להרחיב, לפי תשובותיך

הרבה בריאות

רינה

שלום רינה
    אשמח לקבל כל תשובה בפורום תודה

לגבי השאלות שלך להלן התשובות

אני מקבל טיפול ברפואה משלימה כגון מסגים בגב
    ומתיחות יד ועיסוי כף היד גם צוור
    כוסות רוח קנאקים למינהם בגב ובצוואר
    דיקור מסויים לא סיני מין פלסטרים כאלה עים סיכות חדות וזהו.
    לא יודעים מה הסביבה לנוירפטיה אני חושב כנראה שזה כמות גדולה של נחושת בשתן
    וזה לא נובע מחשיפה של רעלים באיזה שהוא אופן או סילוק רעלים שפוט יש לי מוטציה בגן ATP7B
    שאחרית על פירוק הנחושת מהגוף כביכול אומרים שזה גנטי ועשיתי בדיקה גנטית לא נמצא אחד מההורים עם מוטציה בגן הבא לכן העיניין שלי מורכב וקצת מוזר

האם יש שיטות אחרות לטיפול בבעיה שיש לי האם זה מצביע באמת על נוירופטיה
    האם להמשיך עם הטיפולים יש אלטרנטיבות אחרות אצלכם??

אשמח לשמוע יותר חוות דעת

תודה

רינה
    מנהל בפורום

אני מציעה שתשלח את השאלה שוב גם לדר' דבי. כולל ציון המוטציה שיש לך.

אני (לא רופאה) מאמינה גדולה בתזונה כגורם שיכול לשפר מצבים בריאותיים שונים. כולל נוירופתיות.
    מאינטואיציה, אני חושבת שצריך למצוא דרך להוריד את רמת הנחושת בגוף כדי שלא תרעיל עוד יותר את העצבים. אני מניחה שיש דרכים לעשות זאת. אנסה לברר ולחזור עם תשובה.
    אפשר לשלוח שאלה למרכז הרעלים שנמצא בבית החולים רמב"ם בחיפה. יתכן ויש להם פתרון לכך.

לגבי הטיפולים האלטרנטיביים: שוב, תלוי עד כמה אתה מאמין בהם. ישנם מחקרים שתומכים בטיפולי מגע בנוירופתיות, בעיקר טיפולי רפלקסולוגיה. נמצא שזה שיפר את הממצאים בבדיקת EMG.

בברכת בריאות

רינה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.