מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20913
  אלפרד
  משתתף

  שלום.
  אשתי בת 43 מאושפזת כחודשיים בבית חולים פסיכיאטרי עקב קשיים חמורים בהרמת ידיים ובלעיסה שהתפתחו במשך חודשיים-שלוש. היא מקבלת באופן קבוע לפונקס כבר 9 שנים. היו גם תקופות ארוכת שהיא קיבלה הלידול, רספירדל, דפלפט.
  בתקופת האישפוז הנוכחי הרופאים עדיין לא מצליחים להגיע להבחנה. בדיקת נוירולוג לא גילתה סיבות נוירולוגיות להידרדרות הזאת. בדיקות CT ראש, EEG וUS בטן תקינות. בדיקות דם (גם בויטמינים) גם תקינות. נוירולוג הציע להחליף לפונקס אבל אפילו הורדה קטנה של לפונקס הביאה להתקף פסיכוטי (מחשבות תורדניות חזקות). רק להסתקל עליה מאוד קשה בגלל ההידרדרות המהירה שהיא עוברת. היא גם יורדת במשקל.
  השאלה שלי – האם יכול להיות מצב שהידרדרות בשרירי ידיים והפנים לא קשורה לתרופות או לראש אלא לסוג של ניוון שרירים שהמקור בעמוד השידרה וצריך לעשות בדיקות אחרות? אם כן, איזה בדיקות צריך לעשות ואיזה כיוון צריך לבדוק?
  סליחה על התיאור הארוך הזה, לא הצלחתי לקצר בגלל התרגשות. תודה רבה.

  #20916
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  כמובן שיכולות להיות סיבות רבות למצבה של אשתך. התרופות שהיא מקבלת הן כמובן סיבה לכך, אך יכולות להיות סיבות נוספות. אשתך צריכה כמובן הערכה נוירולוגית לראות אם יש ממצאים המעידים על בעיה כזו. אני מבין שרופא נוירולוג שבדק את אישתך לא התרשם מבעיה נוירולוגית, שזה כמובן טוב.
  בברכה וחז שמח.
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.