מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אריה
    משתתף

יש לי הזעת יתר בחצי פנים שהחלה לפני כחצי שנה כשטיילתי באיזור תאילנד . מאז עברתי בדיקות דם , 3 פעמים אצל נוירולוג , דופלר צאוור, סיטי מוח , בדיקות עניים כולל הרחבת אישונים , צילום חזה ,דיקור סיני ,ועוד כל מיני דברים טבעיים כמו שמנים ומסגים למינהם ושום דבר לא עוזר . כרגע כשהקייץ בפתח אני ממש נילחץ מאחר ואני יודע כמה אסבול והמצב לא בא לטובתי . אשמח לקבל תיקווה .

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

הזעת יתר בחצי הפנים היא תופעה נדירה ולמעשה נובעת בפעילות יתר של מערכת העצבים הסימפטטית בחצי הפנים. מערכת העצבים הסימפטטית היא זו שאחראית על ההזעה, עצבוב כלי הדם, הרחבת האישונים ועוד. העצבים הסימפטטים של כל צד בפנים מגיעים ממרכזי עצבים באיזור הצוואר ועולים לפנים. כל תהליך שיגרום לגירוי, דהיינו לפעולת יתר של העצבים האלה יגרום להזעת יתר בפנים (לעיתים גם עם הרחבת האישון). הזעת היתר קורית לרוב בחשפה לחום, מאמץ גופני והתרגשות. חשוב כמובן לשלול תהליכים שעלולים ללחוץ על העצבים הסימפטטים ולגרום לגירוי שלהם, לכן חשוב לעשות בירור הדמייתי של איזור בית החזה העליון והצוואר, ואם לא מוצאים דבר אז של המוח.
    בחלק לא מבוטל של המקרים הבירור תקין, ואז המחשבה היא שמדובר בגירוי של העצבים כתוצאה ממחלה זיהומית שחלפה, טראומה וכו', או שפשוט לא יודעים למה זה קורה. במקרים שהתופעה קורית לאחר טראומה, למשל ניתוחים, או סיבות אחרות היא משתפרת עם הזמן, כך שבהחלט יכול להיות שיפור ספונטני. במידה ולא, ניתן לטפל בהזעת היתר, כאשר הטיפול היעיל והמומלץ הוא הזרקות בוטוקס, אשר מונעות את ההזעה. במקרים קיצוניים קיימות אפשריות טיפול אחרות, כגון: ניתוחים לניתוק העצבים, אך זה בהחלט רק במקרים שבהם מוצו שאר הטיפולים.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.